Προς το περιεχόμενο

Χάθηκε η εναλλαγή EN-GR


markgio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ξαφνικά διαπίστωσα πως έχει χαθεί απ την γραμμή εργασιών το κουμπί εναλλαγής γλώσσας (EN - GR) με αποτέλεσμα να μη μπορώ να γράψω σε ελληνικά οτι δεν χρησιμοποιεί το word γιαυτό τον σκοπό (πχ, κάποια ονομασία φακέλου η ακόμη και στην επικοινωνία με mirc. ) Σημειωτέον πως αν ανοίξω ενα word έγγραφο δέχεται την εναλλαγή με alt + shift.

πως να επαναφέρω και πάλι το κουμπί εναλλαγής;;;;;;;;

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ctfmon ειναι κλικαρισμένο! οσο για language bar, δεν υπάρχει αν κανω δεξί κλικ στη γραμμή εργασιών, μάλλον αυτό ειν το πρόβλημα.... το θέμα ειναι πως λύνεται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Πήγαινε: control panel/ regional and language options/ languages/ details/ στο advanced ξετίκαρε την επιλογή turn off advanced text services αν είναι τικαρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα….

 

Εφόσον φίλε δεν υπάρχει στην γραμμή εργαλείων η γραμμή γλώσσας και δεν έχουν πιάσει οι συμβουλές/λύσεις που δίνουν οι προλαλήσαντες, μάλλον τότε θα έγινε καμία λαλακια με την registry και τα windows τα συνηθίζουν αυτά…

 

Κοιτά εδώ: http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=144319

Το 10 ποστ και μετά, είναι ένα "πρόβλημα" που δημιουργεί το Autopacher άσχετο βεβαία με σένα, σχετικό όμως με το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις…

 

κατέβασε το αρχείο reg για επαναφορά από τον σύνδεσμο που έχω δώσει…

 

Αυτά…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Χμ.. δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ τότε :(

Πάντως όταν δοκίμασα να τικάρω τη συγκεκριμένη επιλογή που αναφέρω πιο πάνω, μου εμφάνισε ακριβώς τα συμπτώματα που περιγράφεις. Εξαφάνισε εντελώς την μπάρα απο τη γραμμή εργασιών και στο δεξί κλικ δεν εμφάνιζε καμία σχετική επιλογή.

Ας σημειώσω ότι έχω ΧΡ pro αγγλικά με SP2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε blackwar, χιλια ευχαριστώ, να΄σαι καλά (και φυσικά ναστε όλοι καλά για το ενδιαφέρον..) Το πρόβλημα λύθηκε χάρις στις οδηγίες που έδωσες στον φίλο που έπαθε ολες αυτές τις ζημιές απ το autopacher...

Συμπέρασμα: καλό το autopacher αλλα μη είμαστε και πλεονέκτες (χε χε) και τα βάζουμε όλα.....

σας ευχαριστώ ακόμη μια φορά όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...