Προς το περιεχόμενο

που να την παω αποψε;;;


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδες εχω αποψε εξοδο με γυναικα.

θελω ενα ΠΑΡΑ πολυ ωραιο μερος για καφε/ποτακι.

Προτεινετε ενα τοπ 5 ή κατι τετοιο ο καθενας.

ονομα/περιοχη δηλαδη.

ναστε καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν η ίδια ερώτηση που έκανε συνάδελφος πριν χρόνια (άσχετος με νύχτα, 1 η ώρα το πολύ στο κρεβάτι του) και αφού μας έπρηξε τα συκώτια, έκλεισε τραπέζι στους αφους Κατσάμπα...:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Εγώ για καφέ-ποτάκι, αν και έχω καιρό να βγω έξω, θα πρότεινα είτε Θησείο όπου βραδάκι είναι εκπληκτικά, είτε κάπου ψηλά με θέα Πάνθεον στην Αγία Βαρβάρα, Άπολις Πετρούπολη, και άλλο ένα στο Γαλάτσι, στα Τουρκοβούνια το οποίο δεν θυμάμαι πως λέγεται).

 

Εξαρτάται βέβαια τί θες. Μπορει η θέα να μη σου λέει τίποτα και να θες κατάσταση με μουσική, άρα πάμε αλλού όπου παίζει και το είδος. Μια μικρή γωνίτσα που βάζει ωραία latin-jazz μουσική είναι στη Σόλωνος, το Kαφεκούτι. Βέβαια, καλοκαιράκι είναι και καλό θα είναι να είναι ανοιχτός ο χώρος κι εκεί είναι ένα 2Χ2.

 

Επίσης, πολύ ωραία είνα και σε κάποιες γωνιές στην Πειραϊκή (με μια απλή τσάρκα θα δεις μερικά μπαράκια) και στην παραλιακή (πχ "Νότος").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παγκρατι μενω αλλα εχω αυτοκινητο παω παντου,κανενα προβλημα,.

στο μικρολιμανο στο ιστιοπολοικο εχω απει ειναι πολυ ωραια οντως.

 

η Πισινα στη μαρινα ζεας ...χμμμ... καταρχην που ειναι η μαρινα ζεας και κατα δευτερον τι παιζει στην Πισινα;τι λεει το μερος?

θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παγκρατι μενω αλλα εχω αυτοκινητο παω παντου' date='κανενα προβλημα,.

στο μικρολιμανο στο ιστιοπολοικο εχω απει ειναι πολυ ωραια οντως.

 

η Πισινα στη μαρινα ζεας ...χμμμ... καταρχην που ειναι η μαρινα ζεας και κατα δευτερον τι παιζει στην Πισινα;τι λεει το μερος?

θενκς[/quote']

 

Η Μαρίνα Ζέας είναι λίγο μετά το Πασαλιμάνι (όλο παραλία προς Πειραϊκή). Η Πισίνα είναι αριστερά από τον Παπανικολή, στην Φρεαττύδα.

 

Η Πισίνα είναι πολύ κλασσάτο μέρος, coffee-drinks-food με πισίνα και θέα θάλασσα.

 

Εάν δεν σου αρέσει εκεί, παραδίπλα έχει και άλλα, Flocafe, Costa-costa, Kitchen Bar, Okio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδή έχει και το ριστρίκτιον με τα γρικλις ΓΡΡΡΡΡΡΡ έλεγα ότι το θέμα είναι όχι που θα την πας, αλλά τι θα λες όσο είσαι εκεί!!! Αν φέρθεις σαν καραγκιόζης, τότε και στο πιο κλασσάτο μέρος να πας... άσ'το! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μαρίνα Ζέας προτείνω το Kitchen bar, κυρίως λόγω της πολύ καλής μουσικής (αλλά και το φαγητό δεν πάει πίσω :P). Αν δεν έχετε ξαναπάει στην περιοχή, θα εντυπωσιαστείτε με τη θέα από την ταράτσα του Δον Κιχώτη (στην Καστέλλα).

Από παραλία πολύ ωραία είναι στο Vive Mar στην Βούλα (στην παραλιακή, λίγο πριν τη διασταύρωση με Βουλιαγμένης).

Γιά να έχεις όλη την Αθήνα στα πόδια σου, Πάνθεον και Άπολις όπως σου είπαν (το Άπολις είναι στο Χαϊδάρι και όχι στην Πετρούπολη ;)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας στο Zeppelin (το ανέφερε ένας φίλος πιο πάνω, Τουρκοβούνια κ έτσι).

Πως πηγαίνεις εκεί :

Από Πατησίων στρίβεις Γαλατσίου και την παίρνεις ευθεία πάνω και στο τέρμα της ο δρόμος διχαλώνει, πας δεξιά, ανεβαίνεις την ανηφόρα και μετά αριστερά. Βρίσκεσαι στον περιφερειακό του Γαλατσίου. Πρώτη στροφή δεξιά και βγήκες, έχει και ταμπέλες. Εκεί είναι και ένα σινεμά "Σινέ Αττικό", έτσι λέγεται αν θυμάμαι καλά.

Θα' χεις όλη την Αθήνα στα πόδια σου, ειδικά αν έχει καλό καιρό κιόλας θα'ναι πολύ ωραία, μοναδικό μέρος.

Καλή διασκέδαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...