Προς το περιεχόμενο

Otenet-Mail


temeteron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Παίζει τίποτα με τον SMTP της Otenet ?

Έστησα τον λογαριασμό μου POP3: mail.otenet.gr

SMTP: mailgate.otenet.gr

 

και ενώ δέχομαι μηνύματα κανονικά όταν πάω να στείλω μήνυμα μου βγάζει σφάλμα στον SMTP.

 

Τι φταίει ;

 

 

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι τα ίδια και αυτή την φορά το σφάλμα μου το εμφάνισε αμέσως. Ενώ με το mailgate.otenet.gr περιμένω να κάνει επικοινωνία κανένα λεπτό και μετά μου πετάει το σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως ειναι παροδικο το προβλημα. Δοκιμασε να στειλεις απο το cool4u.otenet.gr αν και web-mail θα κανεις την δουλεια σου αν επιγεισαι να στειλεις τωρα emai.

 

EDIT: Εαν εισαι συνδεδεμενος με αλλη εταιρια εκτος ΟΤΕΝΕΤ θα πρεπει να βαλεις αλλο SMTP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν παιξει πηγαινε στους λογαριασμους , στις ιδιοτητες , στιυς διακομιστες και τσεκαρε την τελευταια επιλογη.Στα αγγλικα η επιλογη λεει "My server requires authedication".

Στα ελληνικα δεν θυμαμαι πως το λεει.

Κανε μια ματαφραση και θα καταλαβεις που ειναι.Ειναι η τελευταια επιλογη.

Ολα αυτα για το outlook express.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" ΠΡΟΣΟΧΗ: Ορισμένα Πανεπιστημιακά Ιδρύματα δεν επιτρέπουν τη χρήση των διακομιστών εξερχόμενης αλληλογραφίας (smtp). Σε αυτήν την περίπτωση μπορείτε είτε να χρησιμοποιήσετε το Webmail http://cool4u.otenet.gr είτε να επικοινωνήσετε με τον διαχειριστή του Πανεπιστημίου σας προκειμένου να σας ενημερώσει για τον διακομιστή που μπορείτε να χρησιμοποιήσετε. "

 

Μήπως επειδή έχω φοιτητικό Ίντερνετ και για το δίκτυο μου είναι υπεύθυνο το ΕΔΕΤ να αλλάζει κάτι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...