Προς το περιεχόμενο

TFT vs LCD


`ge0rge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

einai ontos polla lefta. alla nomizo oti aksizei. apla prospatho na vro, pera apo ti diafora tis timis, an aksizei na xrisimopoiithei tetoia othoni san othoni ipologisti. an iparxei kapoios me kapoia sxetika viomata i an kserei kati parapano..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kai se ti analysi 8a trexeis thn 27" ?

8a xreiasteis kai mia teleia karta grafikwn :-P

Ase pou 8a einai diskolo na thn sini8isoune ta matia sou.

Kalitera na pas se mia tft me 800 € αν 8eleis na ta ksodepseis.

 

EDIT : Na mia 26" tft TV ( http://ats.gr/product_info.php?products_id=9548 )

alla kai pali ypervoliki mou fenetai, an den exeis na kaneis epeksergasia grafikwn sxediwn den sou xriazetai kati toso megalo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

27 ιντσες με αναλυση 1360χ768?? Απο τι αποσταση θα την βλεπεις? Απο 1,5-2 μετρα μηπως; Αν ναι οκ, παρτην. Θα σου προτεινα ομως να τραβηξεις πιο κοντα την καρεκλα σου στο μονιτορ και να παρεις ενα 19αρι... Θα εχεις πιο σωστα αποτελεσματα καθως η αναλυση κατακορυφα θα ειναι μεγαλυτερη (1024) και θα φτανεις και πιο ευκολα το κουμπακι που κλεινει. Εκτος αν την θες για παιχνιδια στα οποια παιζουν ταυτοχρονα 2-3 παιχτες, μονο αυτη την χρησιμοτητα βλεπω σαν λογο για 27'' (γιατι οχι μια 32αρα στα 950-100ευρω; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ena filaraki tsimpise mia samsung me auta ta stats. 1024x768 analisi me mia nvidia ton 128mb.

i othoni einai para poli kali, contrast 5000:1 kai de simmazeuetai. an kai ksefeugei apo tin tetragonismeni othoni tis tft kai isos diskoleutei kapoios na sinithisei.

i alitheia de ksero kai polles tft me tetoies epidoseis.

 

matrixxx δε διαφωνω. κάτι τέτοιο έχω στο μυαλό μου. να εξοπλιστώ με ενα ασύρματο πληκτρολόγιο και αραλίκι στον καναπέ.

κάπως ειδιλλιακό, αλλά για games και dvd πιστεύω πωσ δε πιάνεται.

 

αλήθεια τι κάρτα παίζει σε ανάλυση 1360x768?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τωρα θα σε μπερδεψω περισοτερο... Επειδη ειπες αραλικι στον καναπε games + dvd. Εχεις δει προβολεα; Projector ισως βρεις απο 1000-1100 σε τετοια αναλυση που σου δινει η 27''. Και θα μιλας πλεων για 80-100-120 ινσες!

Τωρα η καρτα δεν ειναι προβλημα. Αυτο που θα πρπει να δεις ειναι η οθονη τι αναλυση εχει ως native, και να τσεκαρεις ποια καρτα δινει ακριβως αυτη την αναλυση ωστε να μην εχεις scalings με τα γνωστα προβληματα της αλλιωσης της εικονας, "σπασιμο" διαγωνιων γραμμων και αλλοιωση γραμματων σε κειμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο προβολέας ομολογώ είναι απίστευτη πολυτέλεια, αλλά δεν έχω πειστεί γι' αυτόν. εν δράση εχω δεί προβολέα της BenQ περί τα 1200 εuros, πολύ καλό μοντέλο. δεν με ενθουσίασε για την φωτεινότητα του όμως. σε περιορίζει σε νυχτερινές ώρες που και πάλι φωτεινότητα σαν μιας καλής lcd δεν νομίζω να φθάνει. ο προβολέας είναι καθαρά για προβολή ταινιών και όχι για εκτεταμένη χρήση υπολογιστή.εσύ τι χρησιμοποείs matrixxx?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Na mia 26" tft TV

 

τώρα μόλις είδα το link pink_panther. ομολογώ πως είναι ενδιαφέρουσα οθόνη. αν και έχω στο μυαλό κάτι σε samsung οι οποίες έχουν ανεβάσει το contrast σε πολύ ψηλό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για ταινιες projector, αλλα ναι δεν ειναι για μεσημερι, στο pc μια καλη 17αρα crt και απο χθες μια 19αρα tft samsung 920N. O projector ειναι το κατι αλλο, ειναι σινεμα, ειναι ΟΘΟΝΗ. Ειχα συνδεσει μια φορα το pc και για games κλπ ειναι αλλο φρουτο. Εισαι ΜΕΣΑ στο παιχνιδι, δεν το παρακολουθεις απλα. Αλλα μιλαμε για 100 ιντσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...