Προς το περιεχόμενο

θέλω να διώξω μια κολώνα!!!!!


george79

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα!Τα εχω παρει με την ΔΕΗ ( μου εχουν κανει τα νευρα κροσια δηλαδη) με εναν υποσταθμο που εχουν βαλει παρανομα απεναντι απο το σπιτι μου. Υπαρχει κατι σχετικο για την επιδραση της ακτινοβολιας στον ανθρωπο?

Μην παμε με αδεια χερια στην ΔΕΗ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τυπος που δουλευει στην ΔΕΗ ελεγε οτι μεχρι και οι καθαριστριες ξερουν οτι τετοιες κολωνες δεν μπαινουν. Το ζητημα ειναι οτι επρεπε να μπει υπογεια και να μην εχουμε εναν υποσταθμο 20000V εξω απο το μπαλκονι μας. Ειναι γυρω στα δεκα διαμερισματα και δυο μονοκατοικιες. δεν ειμαστε λιγοι!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο!!!!!Αν και δεν το εχουμε σκεφτει, μπορει να ειναι το επομενο βημα . Το πρωτο ειναι να τους αναγκασουμε να δεχτουν οτι εγινε μ...κια και αν δεν μπορεσουμε τοτε να παμε στον Συνηγορο του Πολιτη. Απλως το μονο που θελουμε ειναι να πιασουμε και λιγο το θεμα υγεια. Δεν μπορουν μερικοι κατασκευαστες να κανουν οτι θελουν!!!!!!! αρχιζω την επιθεση στα διαπλεκομενα!!!! :) οεο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας τυπος που δουλευει στην ΔΕΗ ελεγε οτι μεχρι και οι καθαριστριες ξερουν οτι τετοιες κολωνες δεν μπαινουν.

 

???

Αν και είμαι 99,9% σίγουρος ότι νομιμότατη είναι η κατασκευή για πες περισσότερες λεπτομέρειες ?

Περί τίνως ακριβώς πρόκειται ?

Σε ενοχλεί το ενδεχόμενο να έχει κάποιες επιπτώσεις στην υγεία σου ή κανει κάποιο ενοχλητικό θόρυβο ?

 

ΥΓ : Αν τον είχες στο υπόγειο της πολυκατοικίας σου θα αισθανόσουν καλύτερα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε μας περισότερες λεπτομέριες για το πόσο μακρία από την πολυκατοικία σου βρίσκεται ο υποσταθμός (χαμηλής τάσης λογικά - 20KV/230V)?

 

Αν δεν είσαι κέντρο στην Πάτρα λογικό να βάλουν τον υποσταθμό σε κολώνες, έτσι γίνεται. Όπως είπε ένας φίλος παραπάνω, θα προτοιμούσες να τον τοποθετούσαν μέσα στην πολυκατοικία σας?

 

Παράνομο δεν πρέπει να είναι. Όσο για την υγεία σου... το κινητό που το έχεις στην τσέπη σου πιο επικίνδυνο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ειναι αυτα που λετε παιδες αλλα για να χτιστει μια πολυκατοικια πρεπει να τηρει καποιες προδιαγραφες, οπως για πολυκατοικιες που ειναι πανω απο 2500 κυβικα μετρα που συνηθως ειναι οι πενταοροφες πρεπει ο υποσταθμος να ειναι υποχρεωτικα υπογειος . ακομα για να αρχισεις την κατασκευη μιας πολυκατοικιας πρεπει ο υποσταθμος να ειναι σε καποια ορισμενη αποσταση απο την πολυκατοικια που στην περιπτωση μας δεν ειναι. Τελος παντων μενω σε μονοκατοικια 5 μετρα απο τον υποσταθμο.Tο τραγικο ειναι οτι ηρθαν και με βρηκαν να μου εξηγησουν τι εγινε, μεχρι και τι ενεργειες πρεπει να κανω, το ζητημα ειναι ομως οτι δεν ανεχομαι τον Χ κατασκευαστη να κανει οτι γουσταρει!!!!Τελος παντω αφου ειμαι 100% σιγουρος για τα υπολοιπα προσπαθω να εχει και μια γευση απο δημοσια υγεια μηπως ευαισθητοποιηθει κανενας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε εχω διαβασει σε ερευνα οτι η πυλονες υψηλης τασης185028-2969586.jpg εχουν κατηγορηθει (οχι ενοχοποιηθει) για λευχεμια εχω φιλο γιατρο που μολις ειδε μια τετοια διπλα σε ενα ξενοδοχειο εφυγε αμεσως....... δεν ειναι καθολου καλο να μενεις κοντα αλλα τωρα ti να σου πω με την δεη δεν τα βγαζεις περα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

george79 καλή τύχη με την προσπάθεια σου. Ούτε εμένα θα καλοφαίνονταν να έβλεπα ένα ωραίο πρωί έναν μετασχηματιστή της ΔΕΗ στα 5 μέτρα από το μπαλκόνι μου. Πιστεύω ότι θα πάρει καιρό αλλά στο τέλος θα κάνουν κάτι.

 

manic στην περίπτωση του φίλου δεν μιλάμε για υψηλή τάση (τους μεγάλους πυλώνες στην φωτόγραφία που έβαλες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά στην επίδραση πού έχει στην υγεία πως να μην πιστέψεις ότι κάτι τρέχει όταν:

Στο επόμενο σταυροδρόμι από το σπίτι μου,μιλάμε γιά μιά απόσταση γύρω στα 70 μέτρα βρίσκεται ένας μετασχηματιστής πολύ κοντά στα σπίτια.Μέσα στον τελευταίο χρόνο 'έφυγαν' ένα κοριτσάκι η Μελίνα Θεός σχωρέστην συμμαθήτρια της κόρης μου με όγκο στον εγκέφαλο,ένας συνταξιούχος ταχυδρομικός υπάλληλος με λευχαιμία καί ένας αρκετά γέροντας πού σύμφωνα με όσα λέγονται σταμάτησε να λειτουργεί ο βηματοδότης(αυτό βέβαια δεν μπορεί να γίνει πιστευτό γιατί οι εταιρείες έχουν πειραματιστεί σε ηλεκτρομαγνητικά πεδία.Λένε όμως μακριά τα κινητά από το μέρος πού είνα τοποθετημένος ο βηματοδότης).Άπαντες ήταν σε απόσταση από τούς στύλους γύρω στα 20 μέτρα το πολύ.Θα μού πείτε παντού συμβαίνουν αυτά.Αλλά έτσι μαζεμένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ένα βράδυ γέμισε δυο-τρεις κουβάδες με νερό και πέτα τους πάνω στον μετασχηματιστη. Σε κάποιο σημείο βέβαια το οποίο να μην έχει προστασία από την βροχή. Το καταβρέξιμο με λάστιχο δεν ενδυκνείεται γιατί η συνεχής ροή του νερού το καθιστά εξαιρετικά αγώγιμο, οπότε κινδυνεύεις από ηλεκτοπλήξία.

 

Τώρα χωρίς πλάκα, δεν πρόκειται να καταφέρεις τίποτα. Στο σπίτι του νουνού της αδερφής μου εγκαταστήσαν τέτοια αηδία στα δυο μέτρα από το μπαλκόνι και ακριβώς στο ίδιο ύψος με το μπαλκόνι. Ο άνθρωπος είναι δικηγόρος και έχει κάνει εξώδικα, μηνύσεις αλλά δεν κατάφερε τίποτα. Και να ξέρεις ότι ο νόμος έχει παραθυράκια τα οποία ουσιαστικά επιτρέπουν στην ΔΕΗ να τοποθετεί μετασχηματιστές οπουδήποτε θέλει. Αυτό που θα σου πουν είναι ότι το σημείο που το βάλαν δεν θεωρείται κέντρο πόλεως ή ότι δεν υπάρχουν πανω από 100 κάτοικοι σε απόσταση 20 μέτρων από την κολώνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...