Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα που να βαζει αυτοματα τους τονους σε ενα κειμενο.


lefteragas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!Ηπαρχει καποιο προγραμμα που να βαζει τονους αυτοματα σε ενα κειμενο?το ξερω ειναι λιγο δυσκολο αυτο που ψαχνω.Αν γνωριζει κανεις ας στειλει.Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ορθογραφικος ελεγχος μεσα απο το Word δε σου κανει? Αυτοματο τονισμο δε νομιζω να βρεις, ειναι πολλες λεξεις που αλλη εννοια εχουν αναλογα που τονιζονται, οποτε ειναι πολυ δυσκολο για ενα προγραμμα να κρινει μονο του τι ειναι σωστο και τι οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα σε βοηθήσει ο αυτόματος πολυτονιστής της Magenta. Εγώ που το είχα χρησιμοποιήσει για πολυτονικά έμεινα πολύ ευχαριστημένος και αν θυμάμαι καλά είναι και για μονοτονικά κείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το site της Magneta το κατεβαζεις?Α!Μια ασχετη ερωτηση,μηπως γνωριζεις πως μπορω να κανω post μια φωτογραφια πχ ενος παραθυρου error?Για παραδειγμα στα κειμενα κανεις αντιγραφη και μετα επικολληση.Μια εικονα πχ ενος προγραμματος πως μπορω να την αντιγραψω και να την κανω επικολληση σε ενα post?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ζηταει κωδικο για να προχωρησει η εγκατασταση εν ολιγοις αντε γεια..Αντε τωρα να δωσεις 352 ευροπουλα...

 

Αν θες, πες και για ποιο λόγο δεν σου κάνει το word για την συγκεκριμένη

δουλειά... δεν θέλεις πολυτονικό... οπότε γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα το μνμ σου...τι εννοεις γιατι?Το word δεν μου κανει.Δεν ειναι πολυτονιστης γιαυτο.Τεσπα δεν πειραζει.Για την αλλη απορια μου,εχεις καποια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβα το μνμ σου...τι εννοεις γιατι?Το word δεν μου κανει.Δεν ειναι πολυτονιστης γιαυτο.Τεσπα δεν πειραζει.Για την αλλη απορια μου,εχεις καποια λυση?

 

Αυτό ακριβώς ρώτησα...αν χρειάζεσαι πολυτονιστή τότε αλλάζει το

θέμα...πάντως από το πρώτο σου μήνυμα δεν είναι προφανές (ή απλά

εγώ χρειάζομαι ύπνο)...

 

Αν όντως χρειάζεσαι πολυτονιστή...τότε μάλλον η magenta είναι μονόδρομος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Ψάχνω και γω πρόγραμμα που να βάζει τόνους.

Έχω κάτι υπότιτλους που δεν έχουν καθόλου και θέλω να τους διορθώσω.

Το Word δεν κάνει γιατί ή θα πρέπει να το κάνω λέξη λέξη, ή αν του πω να μου διορθώσει τα λάθη, θα διορθώσει κι άλλες λέξεις που δε θέλω..

Πάντως αν υπάρχει κάτι τέτοιο, ναι μεν μερικές λέξεις μπορεί να τονίζονται ή έτσι ή αλλιώς, αλλά πιστεύω αυτές θα είναι λίγες, οπότε διορθώνονται μετά στο word.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις να τονισεις πολλα , ισως θα αξιζε να φτιαχτει ενα προγραμματακι που θα σου εμφανιζει μια-μια τις λεξεις (και τις προ και μετα ωστε να καταλαβαινεις το νοημα) και με το mouse θα χτυπας το γραμμα που τονιζεται.

Ναι, δεν ειναι αυτοματοποιημενο, αλλα θα γλτωνεις πολυ χρονο.

Προγραμματιστικα ειναι πολυ ευκολο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...