Προς το περιεχόμενο

Ασφάλεια Αυτοκινητου


Arxon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ψάχνω για μια ασφάλεια αυτοκινήτου απλή και φτηνή. Το μόνο που με ενδιαφέρει ειναι να μην κλείσει η εταιρεία. Έχετε στο νου καμία εταιρεία που να δινει καμια προσφορά τώρα ή που να ειναι αρκετά φτηνή. Αν δεν βαριέστε πείτε γνωμες για τις διάφορες ασφαλιστικές εταιρείες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SYNCO.

Πολύ φθηνότερη απο την Interamerican που είχα παλιά και απο ότι λένε όλοι η φθηνότερη απο όλες.

Η παροχή υπηρεσιών (π.χ. Οδική βοήθεια) δέν γίνεται τόσο γρήγορα όσο οι ακριβές, αλλά αξίζει τον κόπο λόγω τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφώνησε εδώ: 210-2717181-6 και ζήτα πληροφορίες.

 

Μεγάλη, παγκόσμια και σίγουρη εταιρία. AIG Greece. Έχουν στο συγκεκριμένο κατάστημα ειδική προσφορά. Ίσως να μην βρείς πουθενά φτηνότερα αλλά το κυριότερο είναι οτι η εταιρία είναι σοβαρή και όταν την χρειαστείς δεν θα σε απογοητεύσει.

 

Ασφάλισα το αυτοκίνητο μου και 2 μοτοσυκλέτες εκεί, καθώς και πολλοί συνάδελφοι.

 

Εγώ δουλεύω στην Alico AIG Life που ασχολείται με ασφάλειες ζωής, υγείας και συνταξιοδοτικά προγράμματα. Οπότε ξέρω καλά την "αδελφική" εταιρία και σου εγγυόμαι για την φερεγγυότητά της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EOS....καλυτερα δοκιμασε και καποιες εταιρειες που εχουν πολλες ασφαλιστικές να βρεις αυτη που σου ταιριαζει. Πολυ αξιοπιστη αλλα οχι τοσο φθηνη και η μινετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου επειδη εγω την πάτησα και είχα την ασφαλιστική Οικονομικη που έκλεισε -ευτυχως που έλειγε το ασφαλιστρο-θα σου πω ότι έβαλα General Union καταξιωμένη κ με πολλές προσφορες.Δηλ.επειδή έχω καινούργιο αυτοκινητο κανει έκπτωση 10%.Στους δημοσιους υπαλλήλους και στρατιωτικούς κτλ 15% άν ΄κάποια οικογένεια έχει στην ίδια ασφαλιστική πάνω απο 3 οχηματα άλλο 10%.Και μέσα στο βασικό πακετάκι έχει και άλλα που δεν στα προσφέρουν οι μικρες.Εγώ με 2 εκπτώσεις και θραυση κρυστάλλων + επασφαλιστρο λόγω ηλικίας πληρωσα 152€.Ε δεν είναι κ πολλα κ αξιόπιστη ασφαλιστική.Ψάξτο λοιπόν κ μην είσαι σίγουρος ότι οι πιο μικρες ασφαλιστικές είναι κ οι πιο φτηνες ανάλογα τι σου προσφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδια...θα αρχισω απο σημερα να παιρνω τηλεφωνα σε ολες αυτες που λετε για να ενημερωθω και στο οικονομικο κοματι. Ευχαριστω για το χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια προσοχη με τις ασφαλιστικες του κωλου.συνηθως αυτες οι φθηνες ασφαλιστικες δεν πληρωνουν τους δικαιουχους και τους ταλαιπωρουν απιστευτα.επειδη κανω πολλα χιλιομετρα ετησιως(50000 περιπου) εχω και πολλες εμπειριες με ατυχηματα.αυτες που ειναι φτηνες σου βγαζουν την ψυχη.μην κανετε τετοιες ασφαλειες γιατι μπορει καποια στιγμη να εχετε καποιο ατυχημα με οχημα που ειναι ασφαλισμενα σε αυτες και τοτε θα μετανιωσετε που στηριζετε αυτες τις ασφαλειες. μακρυα απο αιγαιον,general union,ιντερσαλονικα.πολυ καλες η εθνικη,η αγροτικη,allianz,ιντεραμερικαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δυστυχώς άλλες 2 ασφαλίστικές έκλεισαν...Η Εγνατία και η Le Monde και εγώ είμαι σφαλισμένος σε μία από αυτές.Το συμβόλαιο λήγει τον Μάη,άρα είμαι χαμένος.Το θέμα είναι ότι πρέπει να ψάξω να ασφαλήσω το αυτοκίνητο σε νέα ασφαλιστική.Μου ενδιαφέρει να μην είναι αφερέγγυα και να μην κλέισει...Το αυτοκίνητο είναι χιλιάρι...Ποιά προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 απο μενα στην EOS.με 3 αυτοκινητα ασφαλισμενα εκει...

 

προσοχη ομως με τα πακετα που σου προτεινουν!πχ ο ασφαλιστης με εσπρωχνε να κανω μεικτη ασφαλιση στο καινουριο μου corsa και αφου το εψαξα ειδα οτι στο πακετο που μου πασαρε (για 1.200αρι αυτοκινητο αξιας 15.000 ευρω) με 500 ευρω ηταν (το χρονο) μεικτη ασφαλιση ΑΛΛΑ ειχε κατωτατο οριο 1000 ευρω.δηλ μου καλυπτε ΟΛΕΣ τις ζημιες αλλα επρεπε να ειναι κοστους ανω των 1000 ευρω... τελικα εκανα το "μεσαιο πακετο" ασφαλισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς άλλες 2 ασφαλίστικές έκλεισαν...Η Εγνατία και η Le Monde και εγώ είμαι σφαλισμένος σε μία από αυτές.Το συμβόλαιο λήγει τον Μάη,άρα είμαι χαμένος.Το θέμα είναι ότι πρέπει να ψάξω να ασφαλήσω το αυτοκίνητο σε νέα ασφαλιστική.Μου ενδιαφέρει να μην είναι αφερέγγυα και να μην κλέισει...Το αυτοκίνητο είναι χιλιάρι...Ποιά προτείνετε?

 

κ εγώ στην εγνατία ήμουν,αλλά επειδή το είχα κάνει μέσω ασφ.γραφείου, αγοράσε μερίδιο το γραφείο κ μερίδιο η νέα ασφαλιστική, κ έτσι μέχρι το τέλος του υπάρχοντος συμβολαίου είμαι καλυμμένος!

 

(για τρακαρίσματα,καλύπτομαστε σε τέτοιες περιπτώσεις από το επικουρικό ταμείο ,αλλά βέβαια τα παίρνεις μετά από...πολλούς μήνες),αλλά δεν καλυπτόμαστε για κλοπή,φωτιά κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω μολις εβαλα general union και αποτι ακούγεται δεν πάει καλα,ο ασφαλιστής μου μου είπε ότι ακομα δεν έχει μπει ουτε καν σε επιτήρηση οποτε ειμαι καλημένος για το 6μηνο στα σίγουρα.Μου προτειναν και την Ευρωπαϊκη πίστη που ειναι και στο χρηματιστήριο ξερει κανεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...