Προς το περιεχόμενο

DELL laptops


trelovet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί που μπορώ να βρω laptop της DELL , έξω από την επίσημη αντιπροσωπέια? Όσο κι αν έψαξα στο Ιντερνετ δεν βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Dell Ελλαδας, ειναι η αποκλειστικη αντιπροσωπος των υπολογιστων Dell. Τα μοντελα που εχει φτιαχνονται απο την Dell και οχι απο αλλες εταιρειες οπως αυτα που εμπορευονται στη Αγγλια (πχ. Ιnspiron). O λογος ειναι οτι, η Dell ελλαδας απευθυνεται πιο πολυ σε επιχειρησεις και οχι τοσο σε ιδιωτες, με αποτελεσμα να μην εχει ιδιαιτερα ανταγωνιστικες τιμες σε πωλησεις λιανικης. Επισης απο το ebay.co.uk μπορεις να βρεις μερικους που κανουν dellivery ελλαδα αν και γενικα δεν θα το συνηστουσα για λογους ασφαλειας και περιπτωση προβληματος. Η δικη μου αποψη, ειναι να βρεις καποιον γνωστο σου αγγλια, ωστε να το παραγγειλει και να στο στειλε με καποιον τροπο, παρα να παραγγειλεις απο την αντιπροσωπεια εδω. Η εγγυηση ετσι και αλλιως ειναι ευρωπαικη και οτι προβλημα εχεις απευθυνεσαι στην ελλαδα. Εγω αυτα εκανα πριν ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν θέλετε να αγοράσετε κάποιο Dell εδώ Ελλάδα θα πρέπει να τους στείλετε τα χαρακτηριστικά του laptop/desktop για να σας στείλουν μια προσφορά. Εγώ όταν τα Χριστούγεννα ήθελα να πάρω το δικό μου laptop, στην σελίδα της μου έλεγε ότι κάνει 1800κάτι ενώ όταν τους έστειλα τα χαρακτηριστικά μου είπαν ότι κάνει 1240κάτι μαζί με τα μεταφορικά.

 

Καλό θα ήταν να του πάρετε και ένα τηλ. Πάντως έχω να πω ότι είναι πολύ συνεννοήσιμοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερικές μέρες είμαι κάτοχος ενός Dell Presicion M65.

 

Το μηχάνημα είναι φοβερό και σαν εμφανιση αλλα και σαν απόδοση. Συμφωνώ με κάποιον που έγραψε παραπάνω πως οι τιμές στο site δεν έχουν σχέση με τις τιμές στην προσφορά, είναι πολύ καλύτερες. Η συσκευασία περιέχει από ποντίκι dell και mousepad μέχρι όλα τα cd (οχι να καψεις εσυ μετα το πρωτο boot).

 

Εχουν περάσει πολλά λαπτοπς από τα χέρια μου (hp,sony,acer), μέχρι τωρα, γιατί ειναι νωρίς ακόμα, νομίζω πως με διαφορά το dell έρχεται πρώτο σαν λαπτοπ, αλλα και η αντιμετώπιση της εταιρίας (επικοινωνία-προσφορα-παραγγελια-παραγωγη-παραδοση) ήταν όπως ακριβώς μου την περιέγραψε ο πωλητής κατά την επικοινωνία και καλύτερη γιατι μου το έφεραν στο σπίτι μου 3 εργασιμες νωριτερα από την ημέρα που μου είχαν πει αρχικά.

 

Φαίνεται σαν να είμαι υπάλληλος της DELL, δεν είμαι, απλά επέιδη είμαστε πολύ ταλαιπωριμένοι χρήστες γενικότερα στην Ελλάδα και όλοι από ADLSs μεχρι hardware μας έχουν γραμμένους θεώρησα πως είναι καλό να μοιραστώ μαζί σας την άψογη συναλλαγή που είχα με την εταιρία αυτη.

 

Ναι δεν λενε με τιποτα, μην το σκεφτεσαι καν.

 

ναι μην το σκέφτεσαι πάρε Sony που αυτό που είχα έγω μου χάλασε η μπαταρία στους 8 μήνες και, δεν μου την καλύψανε αφού πηρα στο 0800 και μίλουσα αγγλικά με κάποιον σε κάποιο μέρος του κόσμου, και τελικά την πλήρωσα για να μπορέσω να πουλήσω το λαπτοπ αφού πήρα σε άλλο 0800 για να την παραγγείλω και να περιμένω.

 

 

Καλό θα είναι να μην τα βάζουμε όλα σε ένα κουβα ρε παιδιά!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stis times anaferome kkot, oxi stous ipologistes Dell, os apantisi sto post tou trelovet. Prosexe ti diavazeis. Eimai katoxos Dell ipologistwn edw kai 4 xronia, kai eimai euxaristimenos ( an kai ixa mikroprovlimatakia me tin kataskevi kai ton triwn laptops, xalari vida stin othoni enos, kai 2 kamena fans sta alla dio meta apo peripou 1 xrono xrisis). Ta dio teleutea antikatastathikan dorean meta apo epikoinwnia kai grigori antimetwpisi.

 

(sorry gia ta grenglish, den eimai spiti)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και μερικές μέρες είμαι κάτοχος ενός Dell Presicion M65.

 

Το μηχάνημα είναι φοβερό και σαν εμφανιση αλλα και σαν απόδοση. Συμφωνώ με κάποιον που έγραψε παραπάνω πως οι τιμές στο site δεν έχουν σχέση με τις τιμές στην προσφορά, είναι πολύ καλύτερες. Η συσκευασία περιέχει από ποντίκι dell και mousepad μέχρι όλα τα cd (οχι να καψεις εσυ μετα το πρωτο boot).

 

Επειδή ετοιμάζομαι για αγορά ενος D820 LATITTUDE μπορείς να μου πεις τι έκπτωση σου κάνανε σε σχέση με την τιμή στο site?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου αποψη, ειναι να βρεις καποιον γνωστο σου αγγλια, ωστε να το παραγγειλει και να στο στειλε με καποιον τροπο, παρα να παραγγειλεις απο την αντιπροσωπεια εδω. Η εγγυηση ετσι και αλλιως ειναι ευρωπαικη και οτι προβλημα εχεις απευθυνεσαι στην ελλαδα. Εγω αυτα εκανα πριν ενα χρονο.

 

Συμφωνώ απόλυτα! Αυτό έκανα και 'γώ πρίν απο κανένα εξάμηνο, μιας και το μοντέλο που ήθελα δεν εισάγεται απο την ελληνική αντιπροσωπία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα στα χέρια μου ένα inspiron 6400 από ένα γερμανικό e-shop....

 

Άψογος ο Γερμανός, απίστευτη τιμή, τελείο το laptop....

 

Εγώ πήρα το Inspiron 6400 Maximum όπως το λέει..

 

Το link στο στέλνω με pm μην κάνω και διαφήμιση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κανε τον κοπο να μου το στειλεις και εμενα αν μπορεις. Θεμα διαφημισης παντως δεν νομιζω να υπαρχει. Απλα δινεις μια νομιμη, ελπιζω, ιστιοσελιδα που εχει καποια προσφορα για καποιο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...