Προς το περιεχόμενο

Πως θα στειλω fax απο το pc?


dpapai

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά εγώ έχω ένα πολυμηχάνημα της HP και στέλνω φαξ μέσω αυτού με dsl σύνδεση χωρίς πρόβλημα. Δεν νομίζω ότι μπορείς dpapai να στείλεις με φαξ ένα έγγραφο κειμένου που'χεις αποθηκευμένο στον υπολογιστή σου, παρά μόνο με e-mail. Τουλάχιστον αυτό ξέρω και δεν υπάρχει άλλωστε δυνατότητα απ'τις ρυθμίσεις της σύνδεσης, αποστολής φαξ, ούτε καν με απλή pstn αν δεν έχεις κάποιον εκτυπωτή εγκατεστημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να στείλεις φαξ απο PC σε γραμμή ADSL κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΧΕΣ pstn γραμμή. Χρειάζεσαι, ένα αναλογικό modem (λογικά έχεις ένα εγκατεστημένο στο PC σου) και ένα πρόγραμμα για fax (winFAX κλπ).

Συνδέεις το αναλογικό modem σου με την πρίζα στον τοίχο (ΑΦΟΥ ΠΑΡΕΜΒΑΛΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ... ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ) χρησιμοποιείς το πρόγραμμα στο PC σου και... τέλος!!! Το φαξάκι έφυγε και ζήσαμε εμείς καλά και οι άλλοι καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δε διαβάζετε αυτα που γράφονται και γράφετε τα δικά σας η δεν το ψάξατε καλά το θέμα …

 

ΜΠΟΡΕΙΣ να το κάνεις και ΤΣΑΜΠΑ με email

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic λίγο, αλλά μιας και το έφερε η κουβέντα, όσοι θέλουν να βάλουν vista, αλλά ταυτόχρονα τους χρειάζεται και το fax των windows, ας προσέξουν ποια έκδοση των vista θα πάρουν. Οι Home Basic και Home Premium δεν το έχουν! Μόνο η Ultimate, Business και Enterprise το έχουν...

 

http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/features/details/faxscan.mspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς αν βάλεις στο TO :

rp.name1/[email protected]

 

 

Name1 : onoma px : Admin

Name2 : onoma px : Insomnia

Number: 0030210 xxx xxxx

 

 

Diladi pes oti thelw na to stilw ston Mpamph pou exei fax 2310 345678

 

Sto to: tha balw rp.mpamphs/[email protected] ?

 

Ta rp kai iddd.tcp.int ti einai?

 

Mesw pianou server feugoune ola auta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai auto kai einai ok

auta de ksero ala douleuei tsekarismeno

 

μήπως πρόκειται για λειτουργία του forthnet2play; γιατί τότε λειτουργεί μόνο για πελάτες της εταιρίας! δείτε και εδώ...http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=144175

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...