Προς το περιεχόμενο

πληροφοριες για τη σχολη διεθνων και εθρωπαικων σπουδων


magoufisa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ποιο πανεπιστήμιο ενδιαφέρεσαι ακριβώς ; Για το πάντειο ή για το πανεπιστήμιο Πειραιά ; Άμα θες να μάθεις τίποτα για τμήμα του Πα.Πει. μπορώ να σου δώσω μερικά στοιχεία είμαι στο 8ο εξάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ χαος το συγκεκριμμενο τμημα στο Πα.Πει , πολλα μαθηματα, κανεις πολυ λιγο απο παρα πολλα και στο τελος αναρωτιεσαι αν εχεις μαθει τιποτε.Στην Παντειο τα εχουν περιορισει λιγο τα πραγματα, το βλεπουν πιο προσγειωμενα το αντικειμενο.Παιζει και πολυ διαπλοκη γενικα στον Πειραια, εχω παθει την πλακα μου με αυτα που ακουω απο φιλους.Προοπτικες υπαρχουν,και για να συνεχισεις τις σπουδες σου σε πολλους τομεις αλλα και επαγγελματικα, δεν ειναι τμημα παντως για εσωστρεφη ατομα, πρεπει να εχεις καποια επικοινωνιακα χαρισματα για να ξεχωριζεις.Στο μεταπτυχιακο εχουν βαλει απο φετος νομιζω διδακτρα, για Πειραια μιλαω παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ πως τα πας εκει

?μαλλον θα το βαλω σαν πρωτη επιλογη στο παντιο πρωτα κ μετα στο πειραια.δεν ειμαι βεβαια επικοινωνιακη αλλα παλευεται,δεν παλευεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που λέει ο Neurotic_Fest περί διαπλοκής γίνονται σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό στο πάντειο γι ' αυτό έχει καταντήσει εκεί που έχει καταντήσει. Όσον αφορά τα μαθήματα στο τμήμα του Πα.Πει. το πρόγραμμα σπουδών έχει αλλάξει και τα μαθήματα έχουν γίνει πιο ενδιαφέροντα και λιγότερα από το 2003 που μπήκα εγώ. Κατά γενική ομολογία το πάντειο παει κατά διαόλου , όχι οτι το πα.πει παει καλύτερα αλλά λέμε τώρα. Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις Πειραιά καθώς απο εκεί μπορείς να πάρεις και οικονομική κατεύθυνση κάτι που στο πάντειο δεν μπορείς να κάνεις. Α, και υπάρχουν 2 υποχρεωτικές ξένες γλώσσες διδασκαλίας. Επίσης πρέπει να δώσεις και αγγλικά μαζί με τα υπόλοιπα μαθήματα των πανελληνίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία το γεγονός ότι έχει υψηλότερη βάση , ετσι την έχουν πατήσει πολλοί , το επίπεδο της σχολής και το πρόγραμμα σπουδών παίζουν ρόλο. Τα αγγλικά είναι υποχρεωτικά και απο εκεί κ πέρα πρέπει να διαλέξεις ανάμεσα σε γαλλικά και γερμανικά. Νομίζω απο φέτος βάλανε και αραβικά αλλά δεν είμαι σίγουρος. Επίσης το διδακτικό προσωπικό του τμήματος είναι υψηλού επιπέδου καθώς οι περισσότεροι καθηγητές έχουν θητεία στο Υπ.Εξ. και σε πρεσβείες. Εγώ είμαι στο 8ο εξάμηνο και πιστεύω τον Σεπτέμβρη να έχω τελειώσει. Όσον αφορά τώρα την επαγγελματική αποκατάσταση ένα μεταπτυχιακό το θεωρώ απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν από το ΠΑΠΕΙ (εξαιρούνται τα τεχνολογικά τμήματα και το Χρηματοοικονομικό) ότι και να σπουδάσεις αν δεν έχεις μέσο δεν είσαι εμφανίσιμη δεν έχεις και πειθώ καμιά γραμματέας σε εταιρεία θα βγεις στο λέω.Πάντειο αστο καλύτερα πήγαινε στα ΤΕι Αθήνας θα φρίξεις με παραδείγματα που θα σου πω.γενικά αν σ αρέσουν να σου πιπιλίζουν το μυαλό με μπούρδες τύπου τι καλα που ναι η ΕΕ η ΟΝΕ και τι θα γινόμασταν χωρίς αυτά να κάνεις μάθημα που να μην περιέχει τη μαρξιστική θεωρία και να σου λένε καθηγητές πως αν δεν πάει καλά η επιχείρηση ε ας μην πληρωθείς 5 μήνες εντάξει είσαι στο στοιχείο σου.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να διαλέξεις Πειραιά καθώς απο εκεί μπορείς να πάρεις και οικονομική κατεύθυνση κάτι που στο πάντειο δεν μπορείς να κάνεις.

 

Ναι γιατί έχουν σχέσητα δυο αυτά μεγάλη σου λέω.Magoufisa αν ψήνεσαι για διεθνείς σχέσεις πήγαινε καλύτερα παντειο αν όχι χίλες φορές ΤΕΙ Αθήνας -Πειραιά(αν δεν περάσεις ΠΑΠΕΙ η ΑΣΟΕΕ)

 

Δεν έχει σημασία το γεγονός ότι έχει υψηλότερη βάση , ετσι την έχουν πατήσει πολλοί , το επίπεδο της σχολής και το πρόγραμμα σπουδών παίζουν ρόλο

 

Οχι παίζει ρόλο και το επίπεδο των σπουδαστών.Η μόνη σχολή ogistiks στην Ελλάδα φέτος δεν πήρε σπουδαστές (Τει Καστοριάς)

 

Υγ τα αγόρια του τμήματος αυτού θεωρούνται ψιλοgay No offense αλλά η ανάλογια είναι σχεδόν 1 προς 10 η λιγότερο;

 

υγ2 ετοιμάσου να γίνεις expert στα σκονάκια αν περάσεις ΠΑΠΕΙ αλλιώς θα τα βρεις σκούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...