Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμα σε DVD


S2Katana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερω πως ο τιτλος σας παραξενευει, αλλα δε θελω βοηθεια ως προς το να ''σπασω'' προστασια.Αντιθετα, θα ηθελα να μαθω πως μπορω να ''κλειδωνω'' δικα μου DVD με ταινιες απο διακοπες κτλ απο αντιγραφη σε πολλα αντιγραφα.

 

Ευχαριστω οποιον απαντησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το cyberlink power2go το κανει κλειδωνει το cd/dvd με Secure Disc Browser και αν δεν εχεις τον σωστο κωδικο δεν εχεις προσβαση.Κοιταξε και εδω

http://www.cyberlink.com/english/products/power2go/5.5/burndata.jsp#secure

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Αυτο που κανει το προγραμμα που ειναι στο λινκ, ειναι να μην επιτρεπει να διαβαστουν τα δεδομενα.

 

Αυτο που θελω εγω ειναι να μπορει καποιος να δει/παιξει το αρχειο multimedia που εχω στο dvd(πχ homemade ταινεια) αλλα να μην μπορει να το κανει copy απο dvd σε dvd.

 

Και παλι ευχαριστω παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για απαντηση.Ψαχνω κατι παρομοιο με το κλειδωμα που εχουν οι ταινειες στα dvd clubs, εστω και αν σπαει με προγραμματα τυπου Dvd decrypter.Θελω να προστατευσω τα dvd απο μη σχετικους με το ειδος ανθρωπους, που ξερουν ομως να κανουν απλες αντιγραφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Yπάρχουν πλέον πολλά προγραμματάκια που σπάνε εύκολα την προστασία (π.χ. DVD 43), οπότε λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς.

Αλλά αφού λες ότι η προστασία προορίζεται για προφύλαξη από χρήστες που απλά αντιγράφουν π.χ. με nero, νομίζω κάτι θα κάνεις, αλλά και πάλι it's doubtfull...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειχαμε πεσει να τον φαμε...και θυμαμαι και καποιον ο οποιος τα πηρε κι ολας στο κρανιο επειδη του ειπα οτι οι μεγαλες δισκογραφικες δεν ειναι κοροιδα.μπορεις να χρησιμοποιησεις και PGP για encryption...

 

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...