Προς το περιεχόμενο

αυτοματος τηλεφωνητης


alt10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

εω τον τηλεφωνητη του οτε το απλο και βαρεθηκα να χρερωνομαι σε καθε κληση και κριφες χρεωσεις και τετοια

θελω λοιπον να παρω ενα τηλεφωνητη για το σπιτι απο αυτους που ειναι συσκευη αξιζει να το παρω? ποσο περιπου κανει ενας ? αν υπαρχει και κανενα σιτε?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

General Electric 2-9876. Τον έχω 2-3 χρόνια, δεν έχει πάθει το παραμικρό, είναι αξιόπιστος και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επειδή όμως δεν τον έχω αγοράσει πρόσφατα, ίσως να βρεις και καλύτερους αν και ένας τηλεφωνητής δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Αυτός πάντως είναι ψηφιακός, ανακοινώνει στα Αγγλικά την ώρα, τη μέρα και την ημερομηνία του εισερχόμενου μηνύματος, έχει περίπου αν θυμάμαι καλά περί τα 15 λεπτά αποθηκευτικού χώρου για τα μηνύματα, μπορείς να πάρεις τα μηνύματά σου από μακριά εννοείται και ψηφιακό μετρητή για τον αριθμό των μηνυμάτων. Εδώ υπάρχει και το μόνο μειονέκτημα (εκτός από το ρεύμα που αναγκαστικά συνδέετε με παροχή), που αναγκαστικά αν θες να εμφανίζεται ο αριθμός των μηνυμάτων που έχεις, πρέπει να βάλεις και μπαταρία. Μικρό ή μεγάλο το κακό, είναι πάντως σπαστικό. Αν και κάποιοι υποστηρίζουν πως δεν έχεις απώλειες σε περίπτωση διακοπής ρεύματος. Εκτός αυτών που σου έγραψα έχει επίσης τη δυνατότητα να αποθηκεύει τα μηνύματα για 3 διαφορετικά άτομα και να τα αποθηκεύει σε ξεχωριστό μέρος του τηλεφωνητή. Ηχογραφείς για παράδειγμα «αν θέλετε τον Κώστα πατήστε το 1, για τη Μαρία το 2 και για το Νίκο το 3» και πατάνε οι καλούντες τον αντίστοιχο αριθμό αναλόγως για ποιον ενδιαφέρονται και οι καλούμενοι ακούν τα μηνύματα τους από τα 3 ξεχωριστά κουμπιά που υπάρχουν για αυτή την περίπτωση με ένδειξη led για το κάθε κουμπί για να καταλαβαίνουν όλοι αν έχουν μηνύματα ή όχι. Από μια πρόχειρη ματιά βρήκα στην Αθήνα αυτό http://www.dalakides.gr/page.php?process=productshow&id=73&type=products&lang=en&key=1 καθώς και ένα review http://www.dealtime.com/xPR-GE-2-9876-Digital-Answering-Machine~RD-56278421124. Τιμές δε θυμάμαι να σου πω, αλλά αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου γράψω από που το πήρα. Ψάξε και για τιμές μήπως μπορέσεις να τον φέρεις απο το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα αγορασα το ασυρματο τηλεφωνω Panasonic που μάλιστα νομίζω πως και η τιμη του ειναι προσιτή.

 

Εχει και ψηφιακό τηλεφωνητή 20 λεπτων, οταν εχεις νεο μηνημα αναβοσβηνει στη βαση το κουμπι με το play για να το ακουσης, λεει κανονικα την ωρα και ημερα που αφησαν το μήνυμα, μπορεις να ηχογραφησης εσυ δικό σου χαιρετισμό για να ακουνε οι αλλοι, επισης και ρυθμίσεις για τη μεγιστη διαρκεια των λεπτων που μπορει να αφηση ο αλλος μυνημα και μετα απο ποσους τονους να μιλαει ο τηλεφωνητής. Μπορεις να ακους τα μηνηματα και απο τη βαση με το play οπως και απο το ασύρματο τηλέφωνό και εαν εχεις νεο μήνυμα εχει ιδική ένδειξη. Μπορεις να κληνεις τον τηλεφωνητή πανω απο τη βαση με το πατημα ενως κουμπιού οποτε θες και να το ανοίγεις πάλι με το ιδιο κουμπί (το ιδιο γινετε και απο το ασύρματο)

 

Αυτα ελπιζω να σε κάλυψα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και εγώ έναν General Electric πριν χρόνια , πολύ καλό σαν μηχάνημα , έπερνα και τα μηνύματα από μακριά , αλλά τελικά τον έβαλα στην άκρη, μιας και κανένας δεν άφηνε μήνυμα τελικά.

Με το που ακούγανε τον τηλεφωνητή το κλείνανε το τηλέφωνο και μάλιστα και εγώ έτσι κάνω της περισσότερες φορές. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...