Προς το περιεχόμενο

ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΗ Η Φορθνετ-διαβαστε το


com_hs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν εταιρια την συμπαθω πολυ πιο πολυ απο κατι αλλες αλλα μετα το τελευταιο ΤΕΛΟΣ.Εγω εχω φορθνετ παντου σπιτι δουλεια ιντερνετ και σταθερη τηλεφωνια σε 5 τηλεφωνα ,ειχα καπιοα προβληματα ορισμενες φορες και προσπαθοντας να επικοινωνισω ποτε τιποτα και τελικα ευρισκα μονος μου τι λυση .Πριν τρεις μηνες με περνουν τηλεφωνο για να με ενημερωσουν λεει οτι εχω απληρωτο λογαριασμο (εγω βεβαια το ειχα πληωσει τι πρωτη μερα)και αφου τους το ειπα λενε στειλτο με φαξ. Το εχω στειλει 2 φορες και τους εχω παρει τηλεφωνο 20 φορες τιποτα .

Μεχρι που μου στελνουν εχτες χαρτι απο δικηγορο και λεει οτι πρεπει να πληρωσω και τοκους 10 ευρω .

Θελω να κανω μυνησει θα δικαιοθω τι λετε ?

Υ.Γ Και εμαθα απο ποστ ινσομνιακ οτι το φοιτιτικο που εδεινε και ελεγε μετα το περας του ενως χρονου ειναι 12 ευρω τωρα λεει οτι ειναι 18.50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Να συμβουλευτείς τον δικηγόρο σου και θα σου πει αν αξίζε ι οικονομικά και εκ του αποτελεσματοςν α τους κανεις αγωγή.

Παντως μια καταγγελεία στη ΕΕΤΤ δεν θα ηταν ασχημη ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν εταιρια την συμπαθω πολυ πιο πολυ απο κατι αλλες αλλα μετα το τελευταιο ΤΕΛΟΣ.Εγω εχω φορθνετ παντου σπιτι δουλεια ιντερνετ και σταθερη τηλεφωνια σε 5 τηλεφωνα ,ειχα καπιοα προβληματα ορισμενες φορες και προσπαθοντας να επικοινωνισω ποτε τιποτα και τελικα ευρισκα μονος μου τι λυση .Πριν τρεις μηνες με περνουν τηλεφωνο για να με ενημερωσουν λεει οτι εχω απληρωτο λογαριασμο (εγω βεβαια το ειχα πληωσει τι πρωτη μερα)και αφου τους το ειπα λενε στειλτο με φαξ. Το εχω στειλει 2 φορες και τους εχω παρει τηλεφωνο 20 φορες τιποτα .

Μεχρι που μου στελνουν εχτες χαρτι απο δικηγορο και λεει οτι πρεπει να πληρωσω και τοκους 10 ευρω .

Θελω να κανω μυνησει θα δικαιοθω τι λετε ?

Υ.Γ Και εμαθα απο ποστ ινσομνιακ οτι το φοιτιτικο που εδεινε και ελεγε μετα το περας του ενως χρονου ειναι 12 ευρω τωρα λεει οτι ειναι 18.50

 

Τέτοια καραγκιοζιλίκια είχαν κάνει πέρσι και στον ξάδερφο μου. Του έλεγαν οτι είχε κάτι απλήρωτους λογαριασμούς απο 2 χρόνια νωρίτερα !!Και μόνο για την Forthnet τα έχω ακούσει αυτά, άμα ψάξεις εδω μέσα, θα δεις οτι το χουν πάθει πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρετε ότι τις πληρωμές τις έχουν δώσει σε εισπρακτικές εταιρίες; Δεν το κάνουν μόνοι τους... Οπότε, να μην κάνουν κι αυτοί ένα "λαθάκι";

:)

Εν τω μεταξύ στέλνουν τα εξώδικα - γιατί εξώδικο είναι αυτό που σου έστειλαν - αδιαφορώντας αν αυτό προσβάλει την προσωπικότητά σου...

 

Ψιλοπράγματα....

 

Καταγγελία και απάντηση με δικηγόρο - απαίτηση αποζημίωσης για ηθική βλάβη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό έχει παραγίνει. Άλλη εταιρία για το telemarketing, άλλη για την προώθηση πόρτα πόρτα, άλλη για τις εισπράξεις, άλλη για την τεχνική βοήθεια, άλλη για τις εγκαταστάσεις. Να μην ξέρεις ποιον να βρίσεις. Δεν καταλαβαίνουν ότι έτσι χάνουν την καλή εικόνα που είχαν στο αγοραστικό κοινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να προλαβουν ολες τωρα που φευγουν ολοι απο τον οτε και πανε στις ιδιωτικες,γινετε το μπαχαλο θα στρωσουν,γιατι εαν δεν στρωσουν καηκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οσον αφορα την ΕΕΤΤ μην μπαινετε στον κοπό. Δεν επρέπε να λέγεται ΕΕΤΤ αλλλά ΕΕΤΑ Ξερετε βεβαια την σημαινουν τα αρχικά της Εταιρεια Εξυπηρετησης Τηλεφωνικων Απατων

Δεν προκεται να κανει τπτ. Τσαμπα τα τηλ τα φαξ και τα γραματοσημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βλεπω και εγω και πολλοι αλλοι και δεν προκειται να φυγουμε ποτε απο ΟΤΕ... Δυστυχως δεν υπαρχουν ακομα αλλες εταιριες οργανωμενες και με σωστη υποδομη.. Οσο για το νομικο θεμα, δεν ξερω απο αυτα αλλα παρε ενα τηλ. το δικηγορο σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον γισ Αλτεκ το κοβο για σταθερη

 

 

 

 

Τοσες μερες και ακομα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση ΟΥΤΕ μου το εχουν ενεργοποιοηση αλλα ΟΥΤΕ μπορω να βρω τροπο να κανω διακοπη ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΣΥΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AKOMA

Τοσες μερες και ακομα τιποτα ουτε φωνη ουτε ακροαση ΟΥΤΕ μου το εχουν ενεργοποιοηση αλλα ΟΥΤΕ μπορω να βρω τροπο να κανω διακοπη ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΣΥΣ

Αντε να δουμε τοσες μερες τωρα Πως θα επικοινωνισω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προς το παρον ΟΤΕ και μονο ΟΤΕ αν θελετε το κεφαλι σαν ησυχο!Ακουω πολλα παραπονα απο φιλους και γνωστους για τις ιδιωτικες εταιριες τηλεφωνιας και εχω απογοητευτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...