Προς το περιεχόμενο

Μερη να φας στο κεντρο της Αθηνας.


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους.ΠΑιδια μετα απο χρονια στη ξενιτια ειπαμε εγω και η κοπελλα μου να ερθουμε χριστουγεννα-πρωτοχρονια διακοπες στην ελλαδα.ΘΑ μενουμε κεντρο οποτε απο εκει θα ειναι η αφετηρια μας.Βασικα θα ηθελα να μου προτεινετε μερη στα οποια μπορουμε να φαμε χωρις να μας πιασουν τον ....ξερετε ποιον.Εχω ακουσει φοβερα και εχω ψιλοφοβηθει.Αληθευει οτι του Ψυρρη και η πλακα ειναι γενικως απλησιαστα?Γκαζι?ειχα φαει παλιοτερα στις σαρδελλες και ουτε κρυο ουτε ζεστη.Εχει ανοιξει διπλα μου ειπαν ενα με κρεας αρκετα αξιολογο.Επισης μου προτειναν ενα(μου διαφευγουν τα ονοματα) σε παραδρομο της σολωνος κοντα στη χαριλαου τρικουπη.Τελος παντων μη σας κουραζω τις προτασεις σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

για φτηνα και καλα,θα πας στην ομονοια,διπλα απο το δημαρχειο της πλατειας κοντζια,2 δρομους παρακατω,στην οδο ευριπιδου. μπριζολακια ο ΤΕΛΗΣ. 7 ευρω η μεριδα,πολυ καλο και ποιοτηκο ψητοπωλειο.

 

επι της οδου αθηνας,παλι στο δημαρχειο διπλα,απεναντι ακριβως απο την αγορα,ψητοπωλειο Ο ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ! αρχοντας!

 

για πιτσα-σουβλακι-σαντουιτς,θα πας στην πλατεια κανιγκος,στο ρομανι.και θα φας οπωσδηποτε καλαμακι χοιρινο.μιλαμε για ποιοτητα.

 

στην οδο σοφοκλεους και αθηνας γωνια,παλι απεναντι απο το δημαρχειο,ψητοπωλειο ΖΑΦΕΙΡΗΣ.απλα ...τεραστιος!

 

ψυρρη ειναι πολυ ωραια,αλλα ακριβα.

 

α,και να μην ξεχασεις να πας μοναστηρακη,εξω απο τον ηλεκτρικο,στον γνωστο πεζοδρομο με τα ψητοπωλεια ΘΑΝΑΣΗΣ (το καλυτερο κεμπαπ του κοσμου),και στον μπαϊραχταρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όπως τελειώνει η Σκουφά, στρίβεις δεξιά στην πλατεία Κολωνακίου. Στα 20 μέτρα στο δεξί σου χέρι (επί της πλατείας) έχει ένα ημιυπόγειο, "Το Πιθάρι".

Πολύ καλό και καθαρό φαγητό, μαγειρευτά και λαδερά, πάμφθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα! εδω εμείς που μένουμε και μόνιμα στην Αθήνα και δεν ξέρουμε που να πάμε... οπότε nice thread :-)

και το Πιθάρι δεν ακούγεται κακό, θα το επισκεφτώ πάραυτα ;)

 

off topic edit? επισκευτώ , επισκεφτώ ή επισκεπτώ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τελειώνει η Σκουφά, στρίβεις δεξιά στην πλατεία Κολωνακίου. Στα 20 μέτρα στο δεξί σου χέρι (επί της πλατείας) έχει ένα ημιυπόγειο, "Το Πιθάρι".

Πολύ καλό και καθαρό φαγητό, μαγειρευτά και λαδερά, πάμφθηνα.

 

κυριακες μεσιμερι δουλευει? γενικα τι ωραρια εχει αυτο το μαγαζι που λες?

 

 

επισης,αλλο ενα πολυ καλο μαγαζι,με παραδοσιακη ελληνικη κουζινα που πρεπει να επισκεφτεις,ειναι το αθηναικον,παλι στο δημαρχειο της πλατειας κοντζια,στην οδο λυκουργου.καλη κουζινα,και καλες ποσοτητες φαγητου,σε πολυ προσιτες τιμες.3-4,5 ευρω η μεριδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

off topic edit? επισκευτώ , επισκεφτώ ή επισκεπτώ ????

 

Επισκεφτώ.

 

Το "επισκέπτομαι" ετοιμολογικά προέρχεται από το πρόθεμα "επί" και το ρήμα "σκέπτομαι".

 

;)

 

κυριακες μεσιμερι δουλευει? γενικα τι ωραρια εχει αυτο το μαγαζι που λες?

Νομίζω ότι δουλεύει κανονικά το μεσημέρι της Κυριακής αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Μεσημέρια κανονικότατα, βράδια δεν ξέρω μέχρι τι ώρα. Αν θέλετε, ευχαρίστως να περάσω να ρωτήσω. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεζόδρομος Κοραή - Ever Green

Εμμ. Μπενάκη - Φασόλι

πλατεία Εξαρχείων - δε θυμάμαι πως το λένε αλλά, είναι δίπλα στον Κάβουρα, στη Θεμιστοκλέους

πλατεία Θεάτρου (πίσω από την αγορά) - Κληματαριά

 

καλημέρα (και καλές γιορτές να έχουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<<αγορα>> οπως βγαινεις απο μετρο αμπελοκηπους κανεις δεξια πρωτο στενο δεξια.

 

 

Μακράν η καλύτερη σαλάτα του σέφ, τεράααστιες μερίδες, κατα την γνώμη μου τέλεια όλα τα ζυμαρικά τους (προτείνω ανεπιφύλακτα καρμπονάρα για τους λάτρεις, καθώς και η Ισπανική ομελέτα είναι απο τα πιάτα που αξίζουν!) Τα κρεατικά οχι και τόσο...

Το σέρβις είναι πολύ καλό και οι τιμές αρκετά καλές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Ροζαλια'',πλατεια εξαρχειων,στριβεις στον πεζοδρομο διπλα στα φλο,κ ειναι εκει στο δεξι σου χερι...πολυ καλες τιμες,καλο κρεας(για τα στανταρ της αθηνας ειδικα...)κ best τηγανητες πατατες που εχω φαει ever σε ταβερνα...3 ατομα,δωσαμε 40 ευρω κ κατι κ φαγαμε μια χαρα-κ μιλαω για κρητικους,σκληροπυρηνικους-απαιτητικους φαγαδες...:mrgreen::mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...