Προς το περιεχόμενο

καλημέρα, μια βοήθεια για ρυθμίσεις windows


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

windows

1)ενας φιλος με πληροφόρησε για να βελτιωσω την ταχυτητα του υπολογιστη θα πρεπει να παω στο μενου εναρξη στο κομματι (εκτέλεση) πληκτρολογω msconfig και πάω στο μενου εκκινηση οπου απο εκει απενεργοποιω μερικα προγραμματα που δεν χρειαζονται και αποσχολουν το υπολογιστη κοβοντας ταχυτητα.τa οποίa και εκανα στο υπολογιστη

Τωρα αυτο που θελω εγω ειναι,υπαρχη καποια παρομοια εντολη ή μενου για τον ιντερνετ explorer που να απενεργοποιω προγραμματα που τυχον τρεχουν και μου κοβουν την ταχυτητα του dsl?

2)και κατι αλλο! στο (βοηθητικο πρόγραμμα ρυθμισής παραμέτρων) που μπηκα ποιο πανω παραγραφος 1 οι επιλογές (system ini-win ini -boot ini - και υπηρεσίες) αυτα τα πραγματα τι κανουν στον υπολογιστη αν ξέρει κανεις. Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αυτο που θελω εγω ειναι,υπαρχη καποια παρομοια εντολη ή μενου για τον ιντερνετ explorer που να απενεργοποιω προγραμματα που τυχον τρεχουν και μου κοβουν την ταχυτητα του dsl?

2)και κατι αλλο! στο (βοηθητικο πρόγραμμα ρυθμισής παραμέτρων) που μπηκα ποιο πανω παραγραφος 1 οι επιλογές (system ini-win ini -boot ini - και υπηρεσίες) αυτα τα πραγματα τι κανουν στον υπολογιστη αν ξέρει κανεις. Ευχαριστω εκ των προτέρων

α)Τα καταλαβαίνεις λίγο μπερδεμένα(όχι,δεν υπάρχει αυτό που ρωτάς),αλλά τέλος πάντων,το "μόνο" που μπορείς να κάνεις είναι να κατεβάσεις ένα πρόγραμμα "anti-spyware" (όπως το ad-aware),και να σκανάρεις το pc για "πιθανά προγράμματα που τρέχουν και σου κόβουν ταχύτητα της dsl"...Aν επίσης δεν έχεις antivirus, http://www.avast.com , και σκανάρισμα ΚΑΙ μ΄ αυτό..Ότιδήποτε άλλο "τρέχει" εκτός από "ιούς" στο pc,καλό θα είναι και να μην το πειράξεις ,αλλά και δεν έχει και πολύ "νόημα"....γιατί μη νομίζεις,ότι ταχύτητα έχεις,αυτή πάνω κάτω είναι...

και

β)..ΟΤΙΔΉΠΟΤΕ άλλο στα tabs του msconfig MHN το πειράζεις,παρά μόνο μετά από χρόνια ενασχόλησης με το "άθλημα" και ψαξίματος στο google για το τί είναι και το τί κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

windows

2)και κατι αλλο! στο (βοηθητικο πρόγραμμα ρυθμισής παραμέτρων) που μπηκα ποιο πανω παραγραφος 1 οι επιλογές (system ini-win ini -boot ini - και υπηρεσίες) αυτα τα πραγματα τι κανουν στον υπολογιστη αν ξέρει κανεις. Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Συμφωνό με τον προλαλίσαντα μην πειράξεις τίποτα πριν είσαι ΕΝΤΕΛΩΣ σίγουρος για αυτό που κάνεις, το tab που λες ρυθμίζει τον τρόπο με τον οποίο εκκινούνται τα Windows για παράδειγμα εάν τσεκάρεις την επιλογή SOS τότε κατα την εκκίνηση θα εμφανίζονται κάποιες πληροφορίες έαν δεν κάνω λάθος τα αρχεια συστήματος και τα προγράμματα που φορτώνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...