Προς το περιεχόμενο

Φημες Για Μεγαλο Σεισμο Στην Αθηνα Σημερα ή Αύριο


Lemuria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλος μου πε οτι ακουσε οτι οι υπηρεσιες στην Αθηνα περιμενουν μεγαλο σεισμο αποτο ρηγμα της Παρνηθας σημερα ή αυριο κι οτι εχουν μπει σε ετοιμοτητα... Ο σεισμος αναμενεται να ειναι ισως και μεγαλυτερος απο 7 ριχτερ....εψαξα λιγο goolge χωρις να βρω κατι αντιστοιχο και ομολογω οτι τετοιες φημες συνηθως δεν βοηθοθυν να μαθαινονται.... Δεν παυω ομως να ανησυχω...εχει κανεις σας ακουσε κατι σχετικο??? Εστω αν καποιος απο σας δουλευει σε καποια τετοια υπηρεσια (Πυροσβεστικη, Νοσοκομειο, Αστυνομια) ας ενημερωσει.... ισως φανει χρησιμη η πληροφορια.... Ο σεισμος πιστευουν οτι θα δοθει οπως προανεφερα απο το ρηγμα της Παρνηθας.... οποιος ξερει ας πει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον στην Tv θα το πανε.Μου πε και μενα καποιος για σεισμο πανω απο 7 μεσα στα 5 επομενα χρονια

 

Μόλις βρήκα αυτό: http://athanet.wordpress.com/2008/02/21/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CF%82-%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι θες τωρα να πουμε?κ καλα εσυ π το πιστευεις γιατι καθεσε σπιτι σου?

εχουν γεμισει διαφορα φορουμς κ blogs με αυτα π λες κ συ?βασικα αυτοι βγαλαν κ χαρτη καπου γυρω στην κορινθο .επισης οτι μοιρασαν ηδη στα σχολεια σκηνες:P

επισης οποτε εχει μεγαλη ζεστη λενε θα γινει σεισμος:P

δεν γινετε καποιος να προβλεψει φυσικα φαινομενα!!!εδω δεν μπορουν να βγαλουν σωστα ποσα ριχτερ ηταν ο σεισμος που εγινε περιμενεις να κανουν κ προβλεψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν βγει ο Μάκης να το επιβεβαιώσει μην πιστεύετε κανένα! ;)

 

BTW θυμήθηκα ένα διάλογο αγγέλλου-πεθαμένου στο ''Η ζωή μετά'' του Αρκά και ήταν κάπως έτσι:

 

Π: Aλήθεια, την προφητεία που κάνει λόγο για το τέλος του κόσμου το 2000 πως την βλέπεις?

Α: Αποκλείεται, δεν υπάρχουν οι υποδομές να φέρουμε τόσο κόσμο...

Π: Mα ο Νοστράδαμος έλεγε...

Α: Ο Νοστράδαμος έλεγε ότι μαλακεία του κατέβαινε στο κεφάλι και ο κόσμος την πίστευε.

Π: Μα γιατί το λες αυτό?

A: Δεν τον λέω εγώ, ο ίδιος μου το έλεγε προχθές... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν βγει ο Μάκης να το επιβεβαιώσει μην πιστεύετε κανένα! ;)

 

BTW θυμήθηκα ένα διάλογο αγγέλλου-πεθαμένου στο ''Η ζωή μετά'' του Αρκά και ήταν κάπως έτσι:

 

Π: Aλήθεια, την προφητεία που κάνει λόγο για το τέλος του κόσμου το 2000 πως την βλέπεις?

Α: Αποκλείεται, δεν υπάρχουν οι υποδομές να φέρουμε τόσο κόσμο...

Π: Mα ο Νοστράδαμος έλεγε...

Α: Ο Νοστράδαμος έλεγε ότι μαλακεία του κατέβαινε στο κεφάλι και ο κόσμος την πίστευε.

Π: Μα γιατί το λες αυτό?

A: Δεν τον λέω εγώ, ο ίδιος μου το έλεγε προχθές... :lol:

 

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxa... κοιτα σιγουρα στο παρελθον ολοι αυτοι που λεγονται σημερα προφητες..ειχαν μεγαλη φαντασια...και ο μερλιν ελεγε οτι στο μελλον θα μιλαμε με τον υπολοιπον κοσμο μεσω μιας ομιλουσας πετρασ...βλ κινητο τηλεφωνο....αλλα δνε νομιζω να εννουσε το κινητο τηλεφωνο ο μερλιν...απλως ειχε μπολικη φαντασια...και εμεις θελαμε να πιστεψουμε οτι ειναι πεοφητης....ποσα απο ολα αυτα που λεει καποιος με μεγαλη φαντασια για το μελλον μπορουν να συμβουν και ποσα απο αυτα που βλεπαμε σε ταινιες επιστηονικης φαντασιας ειανι αληθινα? Και? μηπως ο stephen king ειναι προφητης? Ας τον λατρεψουμε τοτε.... Οχι δεν λεω αυτο...απλα ο σεισμος σαν φαινομενο ειναι σιγουρα κατι που τρομαζει....και στην Αθηνα ειναι ακομη νωπες οι μνημες αυτων που πληγωθηκαν απο τον σεισμο του 99....ουτε εγω πιστευω σε φημες... γι αυτο και ρωταω εδω αν καποιος εχει καουσει κατι...οχι την φημη αυτη καθε αυτη...αλλα καποια ενημερωση σε υπηρεσιες οπως τραπεζες και ασφαλιστικες υπηρεσιες για αναμονη εν οψει καποιου τετοιου πιθανου γεγονοτος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mad::mad::mad::mad:

 

Aντί για κινδυνολογίες/καταστροφολογίες/π@π@ρολογίες γενικότερα θα ήταν προτιμότερο να ανοίγονται τόπικ με θέματα αφύπνισης και επιμόρφωσης.

 

Δηλαδή φίλε που άνοιξες το τόπικ, τι περιμένεις να ακούσεις εδω;

 

"Ναι μου το είπε ο περιπτεράς που πήγα για τσιγάρα";

 

"Ναι μου το είπε και η κυρά Τασούλα απο δίπλα γιατί η χρονιά είναι δίσεκτη και ο Υδροχόος έχει μπεί για τα καλά στον Τοξότη";

 

"Ναι γιατι το έγραψε και ο Μπάμπης ο Σουγιάς στο blog του";

 

"Ναι γιατι μύρισα τον :X μου";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lemuria: Από την στιγμή ρε συ που δεν υπάρχει επιστημονικός τρόπος να προβλεφθεί σεισμός, τι κάθεσαι και σκας?

 

Κάποια κακόγουστη φάρσα μου κάνει το όλο σκηνικό, δεν αξίζει να ασχοληθούμε παραπάνω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lemuria: Από την στιγμή ρε συ που δεν υπάρχει επιστημονικός τρόπος να προβλεφθεί σεισμός, τι κάθεσαι και σκας?

 

Κάποια κακόγουστη φάρσα μου κάνει το όλο σκηνικό, δεν αξίζει να ασχοληθούμε παραπάνω... ;)

 

το αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το forum δεν πρέπει να χρησιμοποιείται για να σπέρνουμε πανικό και να κινδυνολογούμε.

 

Έχουμε τους έγκριτους τηλε-δημοσιογράφους μας γι'αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...