Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω σταθερο τηλεφ. με δυνατο ηχο


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνω εδω και αρκετο καιρο μια τηλεφωνικη συσκευη για σταθερο δικτυο (ΟΤΕ) που να ακουγεται πολυ δυνατα οταν αυτο το καλει καποιος.

 

Οπως καταλαβαινεται προοριζεται για ηλικιωμενο ατομο το οποιο εχει προβλημα ακοης.

 

Ενα General Electric που εχω που εχει ρυθμισει medium & High οντως δεν ακουγεται τοσο δυνατα.

 

Εχω παει σε διαφορα καταστηματα αλλα δεν βρηκα κατι το ιδιαιτερο. Εχετε καμια ιδεα ή τελος παντω να κανω καποια πατεντα ετσι ωστε να χτυπα δυνατα ενα σταθερο τηλεφ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο δυσκολο να το επυτιχεις διοτι αν συνδεσεις μια συρηνα επανω στο δυκτιο του ΟΤΕ θα χτυπαει συνεχεια αρα οπως το σκεφτομαι πρεπει να συνδεθει επανω σε μια συσκευη σαν το ηχειο αυτης αν εχει κατι αλλο να προτεινει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει συσκευή που τη συνδεεις παραλληλα στο τηλεφωνο και βαραει πολύ δυνατα. Εχω βαλει πριν από χρόνια στους γονεις μου. Δεν θυμαμαι ομως που την αγόρασα. Μαλλον στη στοα Φεξη (πήγαινε αν μενεις Αθήνα). Να κοιταξω μαρκα δεν εχει νοημα , μετα από τοσα χρόνια - μου την εδωσε ο καταστηματαρχης δεν το ειχα ψαξει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι εχω δει και εγω, συσκευη που εχει εισοδο για καλωδιο τηλεφωνου, ρυθμιζεις ενταση και μαλιστα βγαζει κ λαμψη και μετα εχει εξοδο για την τηλ. συσκευη.

Λογικα σε ενα μεγαλο καταστημα με ηλεκτρονικα ειδη (οπως τηλεφωνικα καλωδια κλπ) θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ. Θα το κοιταξω αυριο απογευμα που θα εχω χρονο. Δεν ηξερα οτι υπαρχει τετοια συσκευη. Ειμαι απο επαρχια οποτε εχω στο νου μου 1-2 μαγαζι οπου τυχον μπορει να εχουν τετοια συσκευη που λετε.

 

Θα ενημερωσω μολις εχω νεοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εκτός απο μια συσκευή που κυκλοφορεί και συνδέεται στη συσκευή και βαράει πιο δυνατά αλλά έχει και ένα φως που αναβοσβήνει όταν σε καλεί κάποιος!!Υπάρχουν στο εμπόριο ειδικά τηλέφωνα για άτομα μεγάλης ηλικίας(ή βαρύκοους)

Τα τηλέφωνα αυτά έχουν τα εξής χαρακτηρστικά:

Μεγάλα κουμπιά

Μεγάλο Καντράν

Ανεβαίνει η ένταση όταν σε καλούν σε μεγάλο βαθμό σε σχέση με τα κοινά τηλέφωνα!

Η φωνή αυτού που σε παίρνει ακούγεται πολυ δυνατότερα απο τα κοινά τηλέφωνα!

Και κάποια απο αυτά έχουν και αναγνώριση κλήσεων!!!

 

 

Μπορείς να βρείς σε αρκετά μαγαζιά!!Αλλα για να μη ψάχνεις και θεσ να πάρεις μια ιδέα πουλάνε στα καταστήμα τα του ΟΤΕ

 

Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω και εγω αυτες τις μερες μια τηλεφωνικη συσκευη για ηλικιωμενο ατομο.

Εγω θελω βεβαια να εχει και "ευκολες" μνημες.

Αν καποιος γνωριζει καποιο καταστημα με καλυτερες τιμες ας μας ενημερωση.

 

akoh.gr

Geemarc PhotoPhone

Bell 20200

geemarc

exteradirect

 

εσυ μαλλον ψαχνεις κατι τετοιο

Κουδούνι Geemarc CL1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βρηκα σειρηνα τηλεφωνου μαζι με ενα μικρο φως που αναβοσβηνει οταν χτυπα το τηλεφωνο. Το κοστος ηταν στα 9? ελπιζω η γιαγια να μεινει ευχαριστημενη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...