Προς το περιεχόμενο

Δανειο χωρις εκκαθαριστικο


ozzy1948

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.. Ξερει κανενας αν υπαρχει καμια τραπεζα απο την οποια μπορω να παρω δανειο χωρις να απαιτει εκκαθαριστικο απο την εφορια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Πολλοι θα το ηθελαν αυτο ....

 

Δανειο απο τραπεζα χωρις εγγυησεις ....

 

Το εκκαθαριστικο ειναι ενα ειδος εγγυησης για την οποιαδηποτε τραπεζα

το οποιο καθοριζει και το υψος του δανειου που μπορεις να αποπληρωσεις

αρα και να παρεις .

Για τον λογο του οτι εφοσον εχεις εκκαθαριστικο σημαινει πως εισπρατεις,

αρα η δουλευεις η εχεις καποιο περιουσιακο στοιχειο στο ονομα σου το οποιο εξασφαλιζει ως ενα σημαντικο βαθμο την τραπεζα ....

 

Δεν νομιζω πως μπορεις να παρεις απο καμια τραπεζα αλλιως δανειο .

 

Εκτος κι αν πας να μπλεξεις σε τοκογλυφους (ΠΑΡΑΝΟΜΑ)

κατι που δεν στο συνηστω για κανενα λογο (ΜΑΚΡΥΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε βγάλει η eurobank πιστωτική για δόσεις ύψους 3000 ευρώ περίπου.Δεν είχα εκκαθαριστικό, αλλά προσκόμισα αποδεικτικό μισθοδοσίας του τελευταίου μήνα και επίσης πήραν τηλέφωνο στη δουλειά για να επιβεβαιώσουν ότι εργάζομαι εκεί που δήλωσα.Τώρα,αναλόγως το τι δάνειο θες να πάρεις. =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.. Ξερει κανενας αν υπαρχει καμια τραπεζα απο την οποια μπορω να παρω δανειο χωρις να απαιτει εκκαθαριστικο απο την εφορια?
Χωρις "εκκάθα" δεν εχει "δανειάθρα" . Απο τι εχω δει σε καποιες εφημεριδες αγγελιων, υπαρχουν "μεσολαβητες" τραπεζικων δανειων που λενε οτι βγαζουν δανεια χωρις εκκαθαριστικο ή με δυσμενη στοιχεια. Απο τι φανταζομαι ομως πρεπει να εχουν δικους τους σε τραπεζες για να σου βγαλουν το δανειο και λογικα θα κρατανε και καποιο ποσοστο ως αμοιβη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση.. Ξερει κανενας αν υπαρχει καμια τραπεζα απο την οποια μπορω να παρω δανειο χωρις να απαιτει εκκαθαριστικο απο την εφορια?

 

Εσύ θα μου δάνειζες λεφτά αν δεν ήσουν σίγουρος ότι θα είχα τον τρόπο να σου τα δώσω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα π.χ. ηλεκτρικών ειδών και αγοράζοντας κάτι σου προτείνεται να εξοφλήσεις αν θέλεις με έκδοση πιστωτικής κάρτας τράπεζας με την οποία συνεργάζεται το κατάστημα. Αν δεν στο προτείνουν το ζητάς εσύ.Η αίτηση γίνεται επί τόπου και η έγκριση (ή όχι) συνήθως έρχεται μετά από ένα δίωρο ή την άλλη μέρα. Ούτε εκκαθαριστικό ούτε τίποτα. Μόνο φωτοτυπία ταυτότητας και τον ΑΦΜ. Ως επί το πλείστον αν δεν έχεις προβλήματα με τον Τειρεσία σου εγκρίνεται ένα ποσόν συνήθως 1.500 ευρώ. Αν κατά την διάρκεια των συναλλαγών σου με την τράπεζα είσαι ΟΚ στις προθεσμίες κλπ κάθε χρόνο σου αυξάνουν το πιστωτικό όριο και μετά από καμμιά 2ετία αρχίζουν και σου χορηγούν και καταναλωτικά δάνεια, όλα αυτά πάντα χωρίς να σου ζητάνε εκκαθαριστικό. Έχω γεμίσει κάρτες και προτάσεις για πάσης φύσεως δάνεια και άλλα τραπεζικά προϊόντα χωρίς να έχω δώσει ΠΟΤΕ εκκαθαριστικό σε καμμία τράπεζα. Απλά εξέδωσα σε ένα καρφουρ πριν λίγα χρόνια μια νταϊνάμικ βιζα πλήρωνα κανονικά δεν τους δημιούργησα πρόβλημα και σιγά σιγά ήρθε και η άλλη κάρτα και η άλλη κλπ. Δεν ξέρω τι ποσό θέλεις αλλά αν είναι της τάξεως των 5-6000 μπορείς να εκδώσεις κάρτες από διάφορα καταστήματα και από διαφορετική τράπεζα βέβαια κάθε φορά αγοράζοντας 5-6 μιρκοσυσκευές ώστε μετά να πάρεις από τις κάρτες μετρητά. Έχε υπ' όψη σου όμως ότι ο τόκος για ανάληψη μετρητών μέσω πιστωτικής κάρτας είναι εξοντωτικός 18-19% και άνω. Αυτά αν είσαι πολύ hot για ρευστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης οι περισσότερες κάρτες χρεώνουν πλέον του τόκου και ένα εφ' άπαξ ποσό για έξοδα ανάληψης μετρητών. Πάντως αν καταφέρεις και βγάλεις καμμιά alphabank visa bonus ή american express bonus τρέχει το πρόγραμμα easycash ή fast cash ή κάπως έτσι το λένε με επιτόκιο 9% για αναλήψεις άνω των 800 ευρώ με έξοδα αναλήψεως 16 ευρώ. Δεν είναι ό,τι καλύτερο όλα αυτά αλλά αν δεν έχεις άλλη διέξοδο καλύτερα έτσι παρά σε τοκογλύφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χρωστας η λυση του να παρεις κ αλλο δανειο δεν θα σ λυσει το προβλημα.θες μια δουλεια που να βγαζεις καθημερινο εισοδημα σχετικα μεγαλο..παρανομο ή μη

 

μια τραπεζα μπορει να ελεξει κ απο μονη της εκκαθαριστικα+τειρεσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα π.χ. ηλεκτρικών ειδών και αγοράζοντας κάτι σου προτείνεται να εξοφλήσεις αν θέλεις με έκδοση πιστωτικής κάρτας τράπεζας με την οποία συνεργάζεται το κατάστημα. Αν δεν στο προτείνουν το ζητάς εσύ.Η αίτηση γίνεται επί τόπου και η έγκριση (ή όχι) συνήθως έρχεται μετά από ένα δίωρο ή την άλλη μέρα. Ούτε εκκαθαριστικό ούτε τίποτα. Μόνο φωτοτυπία ταυτότητας και τον ΑΦΜ. Ως επί το πλείστον αν δεν έχεις προβλήματα με τον Τειρεσία σου εγκρίνεται ένα ποσόν συνήθως 1.500 ευρώ. Αν κατά την διάρκεια των συναλλαγών σου με την τράπεζα είσαι ΟΚ στις προθεσμίες κλπ κάθε χρόνο σου αυξάνουν το πιστωτικό όριο και μετά από καμμιά 2ετία αρχίζουν και σου χορηγούν και καταναλωτικά δάνεια, όλα αυτά πάντα χωρίς να σου ζητάνε εκκαθαριστικό. Έχω γεμίσει κάρτες και προτάσεις για πάσης φύσεως δάνεια και άλλα τραπεζικά προϊόντα χωρίς να έχω δώσει ΠΟΤΕ εκκαθαριστικό σε καμμία τράπεζα. Απλά εξέδωσα σε ένα καρφουρ πριν λίγα χρόνια μια νταϊνάμικ βιζα πλήρωνα κανονικά δεν τους δημιούργησα πρόβλημα και σιγά σιγά ήρθε και η άλλη κάρτα και η άλλη κλπ. Δεν ξέρω τι ποσό θέλεις αλλά αν είναι της τάξεως των 5-6000 μπορείς να εκδώσεις κάρτες από διάφορα καταστήματα και από διαφορετική τράπεζα βέβαια κάθε φορά αγοράζοντας 5-6 μιρκοσυσκευές ώστε μετά να πάρεις από τις κάρτες μετρητά. Έχε υπ' όψη σου όμως ότι ο τόκος για ανάληψη μετρητών μέσω πιστωτικής κάρτας είναι εξοντωτικός 18-19% και άνω. Αυτά αν είσαι πολύ hot για ρευστό.
Πες μας ρε alieus ποια μαγαζιά εφαρμοζουν αυτο το συστημα να το δουμε και εμεις. Παντως το καρφουρ δεν εκδιδει πλεον τη dynamic visa.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καρφούρ έκανε δικό του χρηματοπιστωτικό τμήμα, εκδίδει τώρα την simply visa σε συνεργασία με την emporikibank, 60% καρφουρ 40% εμπορική. Έκανα αίτηση προχτές σ' ένα καρφουρ μόνο με φωτοτυπία ταυτότητας και τον αριθμό ΑΦΜ. Όσο για καταστήματα ξέρω ότι η Ηλεκτρονική Αθηνών συνεργάζεται με την Γιουρομπανκ. Το εικόνα ήχος (τώρα είναι στην αλυσίδα expert) είχε με γιουρομπανκ επίσης αλλά έπαψε να δραστηριοποιείται αθήνα, τώρα μόνο από Λάρισα και πάνω μου φαίνεται. Μεγάλο πολυκατάστημα για ρούχα παπούτσια κλπ, μου διαφεύγει τώρα το όνομά του, σε όλες τις μεγάλες πόλεις δραστηριοποιείται, εκδίδει την νοτος γκάλεριζ μέσω proton bank. Επίσης η αλυσίδα ΜΑΣΟΥΤΗΣ στην Β. Ελλάδα εκδίδει visa μέσω Millenniumbank με ταυτότητα μόνο και αφμ, το ξεκινάει με ένα χιλιάρικο. Εκδίδει και η ΑΒ Βασιλόπουλος με την εθνική (αυτός μου φαίνεται ζητάει εκκαθαριστικό είναι ο μοναδικός που ζήτησε όταν ψαχνόμουνα πριν 2 χρόνια, δεν ξέρω αν τώρα έβαλε νερό στο κρασί του) Γενικά αυτή είναι η πεπατημένη, δεν είναι ανάγκη να είναι καμμιά φιρμάρα το μαγαζί για να συνεργάζεται με τράπεζα και να εκδίδει κάρτες, μπορεί και μικρομεσαίο κατάστημα της γειτονιάς να κάνει το ίδιο. Άμα έχεις ανάγκη και όρεξη γυρνάς την αγορά και ρωτάς στα μαγαζιά, δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλεις 2-3 κάρτες στο φτερό, πάντα με την προϋπόθεση να μην είσαι μαυρισμένος στον Τειρεσία. Συνήθως οι τράπεζες παίρνουν ρίσκα, έχουν τις στατιστικές, ξέρουν ότι πάρα πολλοί δεν έχουν καλά εκκαθαριστικά και επίσης πάρα πολλοί έχουν μηδενικά ως άνεργοι αλλά με κάποιο τρόπο όλοι ψωνίζουν τα απαραίτητα. Ο έχων μικρό ή μηδενικό εκκαθαριστικό δεν σημαίνει εκ προοιμίου ότι είναι απατεώνας ή ότι πεινάει. Βλέπουν ότι ο κοσμάκης στην συντριπτική του πλειοψηφία είναι συνεπής, πληρώνει, άρα αποτελεί μεγάλο χώρο εκμετάλλευσης ο μικροκαταναλωτής με καρτούλες, δεν τον ζορίζουν με απαίτηση εκκαθαριστικού γιατί ξέρουν εκ προιμίου δεν υπάρχει και δεν χρειάζεται να χάσουν τον μελλοντικό πελάτη! (Ορισμένοι αρχικά ζητάνε, αν πεις δεν έχω δεν επιμένουν, προχωρούν στην αίτηση). Το ποσοστό κέρδους είναι απείρως μεγαλύτερο από τον κίνδυνο μη πληρωμής από τους πολύ λίγους (όταν πρόκειται βέβαια για μικροποσά για κάρτες πάντα, έτσι;) και γι' αυτό εκδίδουν μικρά πιστωτικά όρια στην αρχή χωρίς πολλά δικαιολογητικά ώστε να μην χάσουν πολλά αν μπλέξουν με κακοπληρωτή κι αν σε μια διάρκεια 2-3 ετών δουν ότι καταναλώνεις πληρώνεις έστω και την κατώτερη καταβολή, δεν τους νοιάζει αυτό, να είσαι εντάξει με τις προθεσμίες τους νοιάζει, καλώς τον πελάτη λένε, δεν πρόκειται ποτέ να σου ζητήσουν εκκαθαριστικό, η ουσία μετράει, το ότι δοκιμάστηκες επί αρκετό χρόνο ήσουν εντάξει και δεν σε ενοχλούν. Βέβαια αν πας και ζητήσεις δάνειο 150.000 αυτό είναι άλλο πράγμα. Πάντα για κάρτες των 1.000-1.500 μιλάμε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι να παρεις για να τα σκασεις οπου θες εσυ και οχι στα carrefur ή στο εκαστοτε. Τι γινεται αν παω σε τραπεζα, θα μου δωσουν τα 100-1500?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να γλυτώσεις χρήματα ειναι να εκδοθέι τιμολόγιο και να το δώσεις στο λογιστή ώστε να εκπίπτει απο το επόμενο 3μηνο το ΦΠΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...