Προς το περιεχόμενο

Paysafe Card


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οσους ξερουν και χρησιμοποιουν,πως μπορει να αξιοποιηθει κατα το μεγιστο αυτη η καρτα.Πχ εγω ενδιαφερομαι κυριως να κανω αγορες απο -ebay- -amazon- -play- -sharing account- (rapid) και απο οποιοδηποτε αλλο τριτο καταστημα χρειστο ποτε κατι.

 

Amazon ομως που κοιταξα δεν βρηκα τετοια μεθοδο πληρωμης,και απο οσο ξερω ουτε ebay και sharing accounts το επιτρεπεουν.

 

Επειδη ειναι πολυ καλη λυση η paysafe πως θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει για να αξιοποιηθει στα μερη που χρειαζομαι.

 

ΠΧ γινεται να φτιαξεις paypal account και να του ανεβαζεις τα χρηματα απο τις paysafe και να δινεις επειτα το paypal για τις πληρωμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΧ γινεται να φτιαξεις paypal account και να του ανεβαζεις τα χρηματα απο τις paysafe και να δινεις επειτα το paypal για τις πληρωμες?

 

Δεν ξέρω τί είναι αυτο το paysafe που λες..αλλα ξέρω πως με την prepaid card που έβγαλα απο την τράπεζα μου αγόρασα και λογαριασμό στο rapid κ cpu απο το ebay..το paypall πληρώνει αυτό που θές να αγοράσεις αρκεί να είναι γραμμένος κ ο πωλητής..

 

φυσικά με την prepaid μπορείς να αγοράσεις οτι αγοράζεται με visa..δηλαδή σαν να έχεις πιστωτική απλά εσύ βάζεις το όριο κάθε φορα απο τα λεφτά που έχεις μέσα..φυσικά έχει προμήθεια κ η τράπεζα (δεν δουλεύει κανείς για σένα δωρεάν..μέχρι 100 η τράπεζα σου κρατάει 1, πάνω απο 100 η τράπεζα σου κρατάει 2,πάνω απο 500 η τράπεζα σου κρατάει 5, eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paysafecard ειναι προπληρωμενες καρτες χρηματων που υπαρχουν σε ολοκληρη την ευρωπη και τις προμηθευεσε απο τα περπτερα και τα καταστημα που τις παρεχουν.

 

Περιεχουν ενα 16ψηφιο κωδικο τον οποιο ξηνεις (οπως και στις καρτες ανανεωσης καρτκινητης) και δινεις αυτον τον αριθμο στον προορισμο που επιθυμεις να γινει η πληρωμη και θετεις τι ποσο απο την καρτα θα τραβηξει.

 

Τετοιες καρτες παρεχονται σε ποσα των 10,25,50 και 100 ευρω.

 

Στην σελιδα της εταιριας αναφερει με ποιες εταιριεες συνεργαζεται,οι οποιες αν και αρκετες εμενα προσωπικα μου φανηκα αχρηστες για τους σκοπους μου,περα απο τις στοιχηματικες.

 

ΠΧ amazon,play και ebay δεν φαινονται να συνεργαζονται με πληρωμες απο paysafecard γι'αυτο και ρωτησα μηπως γινεται να φορτωνεις τα χρηματικα ποσα στο paypal και το paypal να δρα σαν τον μεσαζον πληρωμης των paysafecard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω χωρις να ειμαι 100% οτι δεν μπορεις να βαλεις χρηματα στο PayPal μεσω Pay safe card.

 

Καλυτερα ρωτα απευθειας το Paypal ( [email protected] ) η την Paysafecard http://www.paysafecard.com/index.php?id=614&submitted=1&L=&form_type=kontakt&thema=3&mp_step=2&mp_delete_uploaded_file=&mp_last_step=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα στο paypal και μου στειλαν αυτο

 

Dear Chris Benoit,

 

Thank you for contacting PayPal Customer Service.

 

The best way to contact PayPal is to send an email through our Help

Center. Customer service is available 24 hours a day, 7 days a week to

respond to your questions.

 

Click the "Contact Us" link at the bottom of any page to get in touch

with customer service. If you have a general question about PayPal, try

searching our Help Center for the answer.

 

Οτι να ναι...

 

Το εμαιλ του amazon το ξερεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η paysafecard κατά κύριο λόγο χρησιμοποιείτε από στοιχηματζίδικα όπου φοβάται κάποιος να δόση πιστωτική etc...etc..

Δεν μπορείς να τι χρησιμοποιήσεις παρά μόνο όπου υπάρχει τo σήμα τις.

Δηλαδή πουθενά σχεδόν εκτός από όλα τα στοιχηματζίδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ποια αναληψη,αυτη η καρτα ειναι καθαρα για πληρωμες.

 

Απλως με πιστωτικες και χρεωστικες και πρεπαιντ μπλεκεις με τραπεζες και ιστοριες.

 

Με αυτη την καρτα δεν μπλεκεις με κανεναν απλως την αγοραζεις και πληρωνεις.Το μονο ζητημα ειναι οτι κατα κυριο λογο συνεργαζεται με στοιζηματζιδικα και on-line gaming γι'αυτο πρεπει να βρουμε εναν τροπο να την αξιοποιουμε παντα και παντου.

 

Εγω παντως, σκεφτηκα το ενδεχομενο να φορτωνουμε τα ποσα στο paypal και απο κει να κανουμε τις αγορες,αλλα προφανως αυτο δεν φαινεται να γινεται.Τι αλλες ιδεες-πατεντες εχετε κατα νου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ποια αναληψη,αυτη η καρτα ειναι καθαρα για πληρωμες.

 

Απλως με πιστωτικες και χρεωστικες και πρεπαιντ μπλεκεις με τραπεζες και ιστοριες.

 

Με αυτη την καρτα δεν μπλεκεις με κανεναν απλως την αγοραζεις και πληρωνεις.Το μονο ζητημα ειναι οτι κατα κυριο λογο συνεργαζεται με στοιζηματζιδικα και on-line gaming γι'αυτο πρεπει να βρουμε εναν τροπο να την αξιοποιουμε παντα και παντου.

 

Εγω παντως, σκεφτηκα το ενδεχομενο να φορτωνουμε τα ποσα στο paypal και απο κει να κανουμε τις αγορες,αλλα προφανως αυτο δεν φαινεται να γινεται.Τι αλλες ιδεες-πατεντες εχετε κατα νου?

 

αυτο λέω και εγώ..Ενω βολεύει πολύ,εφόσον κερδίσεις πρεπει να εχεις λογαριασμο σε τραπεζα να κανεις έμβασμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ δεν θεωρώ μπλέξιμο να πας στην τράπεζα Κύπρου (εκεί πήγα εγώ) να μπεις μέσα να ζητήσεις μία προπληρωμένη και να τελειώσεις σε 10 λεπτά ..Τώρα αν ο άλλος είναι ανήλικος έτσι και αλλιώς απαγορεύεται με το νόμο να παίξει στοίχημα .

Kατά δεύτερον αν τα φορτώσεις τα λεφτά στο paypal από την Paysafe δεν νομίζω να μπορείς να παίξεις σε κάποιους bookers γιατί τα έχουν διαλείσει με την paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια focus λιγο,ειπα οτι το θελω για πληρωμες σε online stores,οχι για στοιχηματζιδικα στα οποια ενδεικνυται αλλιως δεν θα ειχα κανει και το post.

 

Και ξαναλεω πως ακομα και αν δεν τις θεωρειτε μπλεξιμο(γραφειοκρατεια-δινεις στοιχεια) σου περνουν και λεφτα με καθε φορτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μπορω να χρησιμοποιησω PaysafeCard στο ebay??

 

EDIT : Αγορές με paysafecard

 

Σημαντική Ανακοίνωση – σας ενημερώνουμε ότι η paysafecard δεν είναι αποδεκτή ως μέθοδος πληρωμής στο eBay! Μην γνωστοποιείτε τα στοιχεία της paysafecard σε κανέναν πωλητή του eBay. Όταν χρησιμοποιείτε την paysafecard για να κάνετε μια πληρωμή, πληκτρολογείτε το PIN μόνο στις σελίδες πληρωμής ασφαλών τοποθεσιών. Αναζητήστε το εικονίδιο λουκέτου στην οθόνη και βεβαιωθείτε ότι η ηλεκτρονική διεύθυνση αρχίζει με https. Επίσης, βεβαιωθείτε ότι έχει εκδοθεί το πιστοποιητικό “customer.cc.at.paysafecard.com”.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...