Προς το περιεχόμενο

pc δεν αναγνωριζει κινητο


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!

 

εχω το εξης προβλημα: εχω ενα κινητο sony ericsson w800i το οποιο συνδεω με το pc για να μεταφερω τραγουδια,εικονες κλπ..καποια στιγμη το αποσυνδεσα χωρις ασφαλη καταργηση (οπως παντα) ενω παραληλα ειχε κολλησει ο υπολογιστης..απο τοτε δεν αναγνωριζει το κινητο..εχετε ιδεα τι μπορω να κανω?χρησιμοποιο tune up utilities για ελεγχο σφαλματων κλπ αλλα τπτ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks αλλα..δεν χρησιμοποιω καποιο προγραμμα για μεταφορα αρχειων..αναγνωριζεται η καρτα μνημης ως δισκος και κανω copy-paste τα αρχεια σαν να ηταν usb. το θεμα ειναι οτι δεν αναγνωριζει πλεον οτι συνδεθηκε ενας δισκος οταν συνδεω το κινητο..παρ ολα αυτα το κινητο φορτιζει κανονικα μεσω του usb..

 

σκεφτηκα να ξαναβαλω τους drivers αλλα στο συστημα-υλικο στον πινακα ελεγχου δε βλεπω κατι σχετικο..και τους drivers τους ειχα βαλει οταν ειχα πρωτοσυνδεσει το κινητο οπου τα windows το εντοπισαν αυτοματα και μπηκαν οι drivers απο το cd..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλήτερα να δοκιμάσεις σε κάποιο άλλο PC για να σύγουρευτείς αν έχει πρόβλημα το κινητό/κάρτα σου ή το PC σου.

 

(αυτό θα έκανα εγώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...