Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με "μη αναγνωρισμενο δικτυο"


TropikoPsari

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!

Έχω ένα μεγάλο μεγάλο πρόβλημα..

Είμαι στο εξωτερικό και μοιράζομαι με τον γείτονα την δική του ασύρματη σύνδεση..

Ενώ εδώ κ μήνες όλα λειτουργούν οκ, σήμερα το πρωί ενώ με συνέδεσε κανονικά κλπ, μετά από κανα 5λεπτο με πέταξε από το δίκτυο κ μετα όταν ξανασυνδέθηκα μου έλεγε στο κέντρο δικτύου "μη αναγνωρισμένο δίκτυο".. ΕΝώ δλδ με συνδέει κανονικά με το δίκτυό του, μετά στην κατάσταση λέει "μη αναγνωρισμένο δίκτυο" (δημόσιο δίκτυο) και δεν ανοίγει καμία σελίδα,τπτ,το νετ είναι νεκρό..

Δοκίμασα να μπω από το σπίτι μιας φίλης από το δικό της ασύρματο κ έμπαινε μια χαρά..

Μίλησα με τον γείτονα του οποίου το λαπτοπ μπαίνει επίσης μια χαρά και μου είπε ότι δεν έχει πειράξει τίποτα και δεν έχει κάνει καμία απολύτως ρύθμιση κ ότι η μόνη ρύθμιση ασφαλείας ειναι το pass του το οποίο το έχω..

Δεν ξέρω αν είναι σχετικό αλλά χθες μετά την τελευταία φορά που λειτούργησε ομαλά το νετ, τα windows έκαναν αυτόματη εγκατάσταση κάποιων ενημερώσεων ε κ από σήμερα απλά δεν μπαίνει το νετ..απ'ότι κατάλαβα στο δικό μου pc είναι το πρόβλημα προφανως κ συγκεκριμένα με το δίκτυο αυτό..γιατί σε άλλα δίκτυα μπαίνει..

μπορεί κανείς να με βοηθήσει και να μου πει τι να κάνω?τον χιλιοευχαριστώ...γιατί γράφω διπλωματική και είμαι σε απόγνωση αν δεν έχω νετ..τι πρέπει να κάνω για να αναγνωρίσει το δίκτυο αυτό όπως έκανε μέχρι χθες..?

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...