Προς το περιεχόμενο

το e-shop εστειλε μεταχειρισμενα!


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρελαβα σημερα τα κομματια που αποτελουν το συστημα της υπογραφης μου και τι να δω?

η συσκευασια της μητρικης ηταν παραβιασμενη,σκισμενο το πλαστικο περιτυλιγμα. ανοιγω τη συσκευασια και οι φοβοι μου επιβεβαιωθηκαν,ειδα τα εξης:

 

- το σακουλακι της μητρικης ανοιχτο με σημαδια φθορας

-το jumper του cmos σε θεση clear cmos και οχι default

-η καρτα ηχου ελαφρως στραβωμενη στο σημειο που βιδωνει στο κουτι

-τα πλαστικα καλυμματα απο τις υποδοχες ρευματος 24pin και 8pin λειπανε

 

παρα ταυτα επειδη περιμενα αρκετες μερες να μου ερθουν τα Parts και ηθελαν να στησω το συστημα αποφασησα να δεχτω την μεταχειρισμενη μητρικη. εστησα το συστημα. οταν τελιωσα δεν αναβε ενω οταν εβαζα το jumper σε θεση clear cmos αναβε για 5 δευτερολεπτα και μετα εκλεινε απο μονο του. παραξενα κοινως πραγματα.

παιρνω το e-shop και περιγραφω την ιστορια. κοιτανε τον σειριακο της μητρικης και μου λενε πως το παραλαβανε στις 23 ιουνιου απο την αντιπρωσοπεια και πως δεν εχει παει σε αλλον πελατη. να τους στειλω πισω στα κεντρικα την μητρικη να μου την αλλαξουνε.

τελικα τους εστειλα ολο το συστημα να μου το στησουνε οι ιδιοι γιατι βαριεμαι να μπαινω παλι στη διαδικασια.

πρωτη φορα στα χρονικα που αγοραζω απο e-shop μου συμβαινει κατι τετοιο και μου ξυνιζει αρκετα. οχι τοσο για το οτι μου δωσαν σκαρτο πραγμα αλλα γιατι πρεπει να περιμενω τουλαχιστον μια εβδομαδα για να μου ερθει το νεο μου Pc και για την ταλαιπορια κουβαλα περα-δωθε,πληρωνε ταριφες κλπ.

αισχος!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
αν περιμένεις μόνο μιά βδομάδα , πας για ρεκόρ guiness !

 

Υπερβολές. Σε μία εβδομάδα μου το είχαν στήσει. Άσχετα βέβαια αν μου έβγαλαν τη πίστη πρώτα με κάτι βλακώδεις και στα όρια του ερασιτεχνισμού κινήσεις που έκαναν.

Τεσπα, υπομονή και καλορίζικος, αν και αν είσαι σίγουρος ότι η mobo έχει ξαναχρησιμοποιηθεί, καλύτερο θα ήταν να μην τη δεχτείς. Εγώ δεν θα τη δεχόμουν πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θα τη δεχόμουν πάντως.

 

δικιο εχεις φιλε, επρεπε να μην ειχα μπει καν στη διαδικασια να στησω το συστημα,ελα μου και ντε που περιμενα 4 μερες να μου ερθει και ημουν ανυπομονος να παιξω crysis σαν ανθρωπος!:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
συνηθες φαινομενο με μεταχειρισμενα πραγματα και ανοιγμενα απο eshop!!!!

 

και σε άλλα καταστήματα γίνεται αυτό, μην ανησυχείς :P

 

η μόνη λύση είναι ότι δεν τα δεχόμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως σε πολλες περιπτωσεις δεν μπορεις να ξερεις αν αυτο που θα παρεις θα ειναι πραγματι καινουριο η επισκευασμενο η δεν ξερω τι εκτος αν ειναι θεωριτηκα σε ζελατινη.απο την αλλη τωρα που σου δινουν την δυνατοτητα να επιστρεψεις πραγματα εκει ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα απο ατομα που δοκιμαζουν και γυρνανε πραγματα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε, ρε predator είσαι και παλιός...

δεν έμαθες ακόμα να μην συνεργάζεσαι με αυτούς τους απα*****νες? Εχουν γραφτεί 10δες θέματα για δαύτους.

Και εγώ την πάτησα με αυτούς πριν 1 χρόνο με αγορα προβληματικού λαπτοπ απο την μάνα του και πέρασε ένας μήνας μέχρι να μου επιστρέψουν τελικά (μετά απο 10δες τηλέφωνα-απειλες-φωνες) τα λεφτά μου.

 

Για εμένα κάποιος παλίος εδω μέσα που αγοράζει ακόμα απο αυτούς είναι... τι να πω.... δεν ξέρω. Κρίμα πάντως φίλε και καλή υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια τώρα που θα σου στήσουν το μηχάνημα, λόγω εγγύησης δεν θα μάθεις ποτέ έγκαιρα αν σου έχουν βάλει πάλι μέσα κάτι μεταχειρισμένο....:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια τώρα που θα σου στήσουν το μηχάνημα, λόγω εγγύησης δεν θα μάθεις ποτέ έγκαιρα αν σου έχουν βάλει πάλι μέσα κάτι μεταχειρισμένο....:X

 

Γιατί ποιός λέει οτι αν ανοίξει τον υπολογιστή χάνει την εγγύηση?Αυτό είναι ένας παράνομος όρος ο οποίος έχει καταργηθεί εδώ και καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

parts αγορασα παιδια,οχι ετοιμο συστημα, οποτε αυτο με το ανοιγμα του κουτιου δεν εχει σχεση.

τωρα αν βαλουν μεταχειρισμενα οντως δε μπορω να το ελενξω αλλα αν παιζει οκ το συστημα δε με απασχολει και ιδιαιτερα μιας και θα εχω εγγυση για τα κομματια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

parts αγορασα παιδια,οχι ετοιμο συστημα, οποτε αυτο με το ανοιγμα του κουτιου δεν εχει σχεση.

τωρα αν βαλουν μεταχειρισμενα οντως δε μπορω να το ελενξω αλλα αν παιζει οκ το συστημα δε με απασχολει και ιδιαιτερα μιας και θα εχω εγγυση για τα κομματια του.

 

 

 

Όπως προείπε και ο De@th L0rd Γιάννη αυτό έχει πάψει να ισχύει από τότε που έκανε *μπουμ* ο Πουλιάδης.

 

Όσο για το πάρτ αν δουλεύει κανονικά κ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι καλύπτετε σαν νέο από το e-shop φυσικά και δεν θα είχα πρόβλημα να το δεχτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια τώρα που θα σου στήσουν το μηχάνημα, λόγω εγγύησης δεν θα μάθεις ποτέ έγκαιρα αν σου έχουν βάλει πάλι μέσα κάτι μεταχειρισμένο....:X

αυτο δεν τον ξερεις πουθενα.πολλα απο αυτα ειναι και ανακατασκευασμενα ειδικα οι σκληροι

Γιατί ποιός λέει οτι αν ανοίξει τον υπολογιστή χάνει την εγγύηση?Αυτό είναι ένας παράνομος όρος ο οποίος έχει καταργηθεί εδώ και καιρό.

χανεται η εγγυση οχι των εξαρτηματων αλλα του ενος χρονου service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...