Προς το περιεχόμενο

Φαρσες


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν σε περνουν με αποκρυψη μπορεις να κανεις και το αλλο : αν δεν σε περνουν οι γνωστοι σου με αποκρυψη, προειδοποιησε τους να μην σε περνουν για να βαλεις φραγη εισερχομενων κλησεων με αποκρυψη ή να το ρυθμισεις να μπορουν να σε καλουν μονο τα νουμερα που ειναι στη λιστα επαφων σου.... δηλαδη θα σε καλουν και κατευθειαν θα στελνει σημα κατηλιμενου δεν θα προλαβενει καν να χτυπησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε περνουν με αποκρυψη μπορεις να κανεις και το αλλο : αν δεν σε περνουν οι γνωστοι σου με αποκρυψη, προειδοποιησε τους να μην σε περνουν για να βαλεις φραγη εισερχομενων κλησεων με αποκρυψη ή να το ρυθμισεις να μπορουν να σε καλουν μονο τα νουμερα που ειναι στη λιστα επαφων σου.... δηλαδη θα σε καλουν και κατευθειαν θα στελνει σημα κατηλιμενου δεν θα προλαβενει καν να χτυπησει...

Δεν ξέρω πώς και πόσο χρησιμοποιείς το κινητό σου αλλά πιθανόν να μη σε εξυπηρετεί αυτό. Θα δεχτούν/θυμούνται να βγάζουν την απόκρυψη όσοι γνωστοί σου σε καλούν; Κι αν κάποιος τύχει να σου τηλεφωνήσει από κάπου που το τηλέφωνο έχει απόκρυψη; Αν προσπαθούν να σε πάρουν από την τράπεζα/eshop/isp;

Αν απ' την άλλη είσαι σαν κι εμένα και αν δεις άγνωστο νούμερο/απόκρυψη δεν το σηκώνεις ούτως ή άλλως, θα σε βγάλει από τον πονοκέφαλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isp και e-shop θα σε παρουν με το νουμερο που καλεις....απο τραπεζα δεν ξερω...απο την forthnet που επρεπε να κλεισουμε το σταθερο για να δοκιμασουμε κατι με πειρε με το νουμερο που καλεσα κια χτες που επρεπε να με ενημεροσουν για μια βλαβη με πειραν παλι με το ιδιο νουμερο και απο τα e-shop παλι το ιδιο

και το κινητο μου το χρησιμοποιω αρκετα ειδικα οταν ειμαι εξω γιατι πολες φορες χρηαζετε να σινενοηθουμε με τους φιλουσ μου που θα παμε....κια αυτο που λεω το εχω κανει μια φορα γιατι με επριζε ενας μαλακας....και η χρηση του κινητου μου ειναι μουσικη/τηλεφωνο/sms/και καμια φωτογραφια αν θελω κατι στα γρηγορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

isp και e-shop θα σε παρουν με το νουμερο που καλεις....απο τραπεζα δεν ξερω...απο την forthnet που επρεπε να κλεισουμε το σταθερο για να δοκιμασουμε κατι με πειρε με το νουμερο που καλεσα κια χτες που επρεπε να με ενημεροσουν για μια βλαβη με πειραν παλι με το ιδιο νουμερο και απο τα e-shop παλι το ιδιο[...]

Τα παραδείγματα που ανέφερα ήταν τυχαία. Και παρεμπιπτώντως από forthnet (και πιθανόν από Πλαίσιο - δεν θυμάμαι σίγουρα) με έχουν καλέσει με απόκρυψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σ' ανάλογη περίπτωση, οι φάρσες και τα εννοχλητικά τηλέφωνα, κόπηκαν ακαριαία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πάρα πολύ καλή λύση γιατί όχι μόνο παρακολουθεί την γραμμή σου αλλά προειδοποιεί τους φαρσερ οτι "Ο χρήστης χρησιμοποιεί την τάδε υπηρεσία και πρόκειτε να δεί το πραγματικό σας νούμερο" Γεγονός που συνήθως αποτρέπει αρκετους απο το να συνεχίσουν την κλίση. (Που είναι καλύτερο απο το να σου δείξει το νούμερο απλά)΄Αμα ξέρεις το νούμερο τι θα κάνεις? θα πάρεις να πεις οτι σας ξέρω μην μου κάνεται πλάκα? Δεν σε καλύπτει αρκετά ο νόμος- και είναι και χρονοβόρα διαδηκασία... μόνο εάν σε απειλεί κάνει κάτι...οπότε αυτό το σύστημα ειναι η καλύτερη δυνατή λύση για την αποτροπή τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πάρα πολύ καλή λύση γιατί όχι μόνο παρακολουθεί την γραμμή σου αλλά προειδοποιεί τους φαρσερ οτι "Ο χρήστης χρησιμοποιεί την τάδε υπηρεσία και πρόκειτε να δεί το πραγματικό σας νούμερο" Γεγονός που συνήθως αποτρέπει αρκετους απο το να συνεχίσουν την κλίση. (Που είναι καλύτερο απο το να σου δείξει το νούμερο απλά)΄Αμα ξέρεις το νούμερο τι θα κάνεις? θα πάρεις να πεις οτι σας ξέρω μην μου κάνεται πλάκα? Δεν σε καλύπτει αρκετά ο νόμος- και είναι και χρονοβόρα διαδηκασία... μόνο εάν σε απειλεί κάνει κάτι...οπότε αυτό το σύστημα ειναι η καλύτερη δυνατή λύση για την αποτροπή τους...

 

μα άμα το λέει αυτό προφανώς ο επίδοξος φαρσέρ θα το κλείσει. Το θέμα είναι να βρει ποιος είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα άμα το λέει αυτό προφανώς ο επίδοξος φαρσέρ θα το κλείσει. Το θέμα είναι να βρει ποιος είναι...

Επειδή έχω μια μικρή εμπειρία ... ο φαρσερ πιθανότατα χρησιμοποιεί ΚΑρτοκινητό που είναι nameless . κοινώς το έχει οποιοσδήποτε + untrackable. Καλύτερα να τον φοβίσει γιατί δεν μπορεί να του κάνει και τίποτα άλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...