Προς το περιεχόμενο

Tα τραγουδια που περιέχουν λεξεις και φρασεις οπως:


marantonis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"εσενα" εφυγες" "αγαπαω" (και ολα τα παράγωγα), "με πληγωσες" φταις εσυ" "αχαριστη" "πια δε σε θελω" "μου έλειψες" "σε περιμενω" "καρδια μου" "με τρελαίνεις" "εκλαψα για σενα" "λατρεια μου" κλπ απορρίπτονται και η ακροαση τους δεν συνιστάται σε ατομα με IQ ανω του 90...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχει ξεφτιλιστει το νοημα τετοιων λεξεων και φρασεων απο καποιους δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για να αναδειξουν καποια συναισθηματα.Σαν να μου λες οτι ως ατομο με iq πανω απο 90 που ειμαι,δεν συνισταται ν'ακουω κομματια απο cure,joy division,Bauhaus,sisters of mercy,dreadful shadows,cruxshadows,paradise lost,opeth,katatonia,moonspell,pink Floyd και ενα σωρο αλλα επειδη περιεχουν τετοιες λεξεις.Προφανως καταλαβαινω τι ειδους ''τραγουδια'' ειχες στο μυαλο σου οταν εγραφες αυτα αλλα δεν ειναι καλο να γενικευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK,θα σας δωσω ενα τραγουδι που δεν τις περιεχει αρα συνισταται για ατομα με iq>90

 

Μωρο μου μαπογειωσες κι υστερα με προσγειωσες

Με απαλλοτριωσες Με απαλλοτριωσες

Μεχτισες με σοβατισες και τωρα με γκρεμιζεις

Και με τα μπαζα μου λακουβες πας και γεμιζεις

Με απαλλοτριωσες Με απαλλοτριωσες

 

Νταιζη Ντουκουνα "Με απαλλοτριωσες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχει ξεφτιλιστει το νοημα τετοιων λεξεων και φρασεων απο καποιους δεν σημαινει οτι δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν για να αναδειξουν καποια συναισθηματα.Σαν να μου λες οτι ως ατομο με iq πανω απο 90 που ειμαι,δεν συνισταται ν'ακουω κομματια απο cure,joy division,Bauhaus,sisters of mercy,dreadful shadows,cruxshadows,paradise lost,opeth,katatonia,moonspell,pink Floyd και ενα σωρο αλλα επειδη περιεχουν τετοιες λεξεις.Προφανως καταλαβαινω τι ειδους ''τραγουδια'' ειχες στο μυαλο σου οταν εγραφες αυτα αλλα δεν ειναι καλο να γενικευεις.

 

+1000000000000000000001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλάψτε "εξυπνάκηδες", είτε το θέλετε είτε όχι όλοι εμείς με IQ<90 θα καθορίζουμε το τι ακούτε, το τι βλέπετε και γενικότερα τη μοίρα σας και όλου του πλανήτη. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK,θα σας δωσω ενα τραγουδι που δεν τις περιεχει αρα συνισταται για ατομα με iq>90

 

Μωρο μου μαπογειωσες κι υστερα με προσγειωσες

Με απαλλοτριωσες Με απαλλοτριωσες

Μεχτισες με σοβατισες και τωρα με γκρεμιζεις

Και με τα μπαζα μου λακουβες πας και γεμιζεις

Με απαλλοτριωσες Με απαλλοτριωσες

 

Νταιζη Ντουκουνα "Με απαλλοτριωσες"

Ναι δεν εννοουσα αυτο, και εμενα μου αρεσουν τετοια τραγουδια. Νομιζω πως αφησα να εννοειθει οτι αναφερομουν σε σκυλαδικα Χατζηγιαννέικα κλπ. Δεν γενικευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά, ένα πολύ ωραίο τραγουδάκι που περιέχει ορισμένες τέτοιες λέξεις είναι το "μη μ' αγγίζεις" από Κίτρινα Ποδήλατα. Έχει φοβερούς στίχους... Ένα τραγούδι δεν πρέπει να κρίνεται από ορισμένες λέξεις... πρέπει να έχει ωραίο στίχο κ' να 'χει κ' ρυθμό! ;) μην έχετε προκαταλήψεις με τέτοιες λέξεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αυτές τις συγκεκριμένες λέξεις-φράσεις τις χρησιμοποιούμε καθημερινά, γιατί να μην τις αντέχουμε στα τραγούδια! Δεν είναι οι λέξεις. Είναι το νόημα που δίνουν μετά από ένα άτυχο συνταίριασμα. Όλα όμως είναι έκφραση και κατ' επέκταση προσωπική επιλογή. Γι αυτό υπάρχουν διαφορετικά είδη μουσικής και κουμπάκια που αλλάζουν σταθμό... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν εννοουσα αυτο, και εμενα μου αρεσουν τετοια τραγουδια. Νομιζω πως αφησα να εννοειθει οτι αναφερομουν σε σκυλαδικα Χατζηγιαννέικα κλπ. Δεν γενικευω.

 

Σοβαρά εε? Όποιος ακούει σκυλάδικα έχει IQ κάτω από 90? Εσύ δηλαδή σαν πόσο πιάνεις ναουμε που δεν έχεις ακούσει ποτέ σου και πως κρίνεις στο κάτω κάτω της γραφής.

Άντε όλοι οι μαζεμένοι έξυπνοι αυτού του κόσμου στο insomnia βρέθηκαν πάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εσενα" εφυγες" "αγαπαω" (και ολα τα παράγωγα), "με πληγωσες" φταις εσυ" "αχαριστη" "πια δε σε θελω" "μου έλειψες" "σε περιμενω" "καρδια μου" "με τρελαίνεις" "εκλαψα για σενα" "λατρεια μου" κλπ απορρίπτονται και η ακροαση τους δεν συνιστάται σε ατομα με IQ ανω του 90...

 

Μιλας για το 90%, να μην πω παραπανω, του ρεμπετικου

και λαικου τραγουδιου...

Δωστε μου κανα λινκ να κανω τεστ IQ να δω που βρισκομαι!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...