Προς το περιεχόμενο

τσιπαρισμα PS2


sakis123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο που μπορω να τσιπαρω το PS2 μου φτηνα?

Εχω καποιες αμφιμβολιες γιατι ενας φιλος μου ειχε τσιπαρει το PS2 του αλλα μετα απο δυο χρονια του χαλασε λογο του τσιπαρισματος

Τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πλέον δεν χρειάζεται τσιπάρισμα.Ψάξε για Free MC Boot 1.5

Ξερει κανεις πως λειτουργει;Οντως δεν χρειαζεσαι τιποτε αλλο περα απο την γνωστη καρτα μνημης για να μπορεις να παιζεις αντιγραφα;Αν ναι πως μπορω να το προμηθευτω;:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα τσιπαρει προ 3ετιας και βαλε το ps2 του μικρου μου σενα μαγαζι του πειραια με τσιπακι mesiah και απο δειχθηκε σκυλι σε ολα του παιζει μεχρι τωρα τα παντα original αντεγραμμενα χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν κατάλαβες,πλέον μπορείς να παίζεις κόπιες χωρίς καν να έχεις την ειδική κάρτα μνήμης.Αν θες μου στέλνεις την memory card και στην φτιάχνω εγώ.Για να το κάνεις μόνος σου πρέπει να έχεις κάποιο φίλο που έχει τσιπάκι.Τέσπα ούτε εγγύηση θα χάσεις και το PS2 θα τα βλέπει λες και είναι γνήσια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι Swap Magic και αηδίες ρε φίλε μας δουλεύεις;Εδώ λέμε δεν κάνεις κανένα Swap και παίζει τα πάντα,τα βλέπει ως γνήσια.Όποιος θέλει μπορεί να μου στείλει την κάρτα μνήμης του και να της περάσω το Free MC boot 1.5 εντελώς δωρεάν αρκεί να πληρώσει τα έξοδα αποστολής και παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει να το βάλουμε το MC boot, αλλά τι θα χρειαστούμε από πλευρά hardware?

Kανά ειδικό μετατροπέα μήπως?

 

Δεν θα χρειαστείς τίποτα παραπάνω.Κάνεις Backup τα παιχνίδια σου τα περνάς από το Memento Patcher και τα γράφεις σε DVD.Έπειτα τα βάζεις στο PS2 ότι έκδοση και να είναι είτε fat είτε slim και τα διαβάζει λες και είναι γνήσια.Τόσο απλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουμε να βρουμε το free mc boot μεσω του ιντερνετ και να το μεταφερουμε στη memory card μεσω usb η κατι παρομοιο; η σε καπoιο μαγαζι που να το πουλανε;Ξερεις αν με αυτο παιζει και αμερικανικα παιχνιδια(αυθεντικα η αντιγραφα η και τα 2) η ειναι μονο για ευρωπαικα αντιγραφα;Ευχαριστω.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορουμε να βρουμε το free mc boot μεσω του ιντερνετ και να το μεταφερουμε στη memory card μεσω usb η κατι παρομοιο; η σε καπoιο μαγαζι που να το πουλανε;Ξερεις αν με αυτο παιζει και αμερικανικα παιχνιδια(αυθεντικα η αντιγραφα η και τα 2) η ειναι μονο για ευρωπαικα αντιγραφα;Ευχαριστω.:-)

 

gherudos γνωριζεις αν γινονται τα παραπανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gherudos γνωριζεις αν γινονται τα παραπανω;

 

Δεν θα το βρείς σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα γιατί είναι διαδικασία.

Ούτε USB,έχεις 2 τρόπους.Είτε θα αγοράσεις swap magic ή θα μου στείλεις την κάρτα μνήμης και θα στην φτιάξω δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...