Προς το περιεχόμενο

Ρομαντικες - Κοινωνικες ταινιες ;


EXARXEIA_CITY

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι οποιες να μην ειναι βαρετες και πολυ δραματικες.

Οπως για παραδειγμα το "Gone with the wild" και το "Casablanca"

 

Τις θελω για την μητερα μου, ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, θα αφήσω τις κοινωνικές στην ακρή γιατί όσες έχω κατα νου είναι σε στυλ Ρεκβιεμ και δε νομίζω να ενθουσιαστεί η μητέρα σου! Θα παμε σε πιο μαλακά.

 

- Οι εραστές του αρκτικού κύκλου. Την θεωρώ από τις ωραιότερες και πιο δυνατές ιστορίες αγάπης -μαζί με το Dolls, μην ξεχνιόμαστε! Έχει και το κοινωνικό στοιχείο, αφού οι "εραστές" μεγαλώνουν ως αδέλφια.

 

- Το τέλος μιας σχέσης. Υποθέτω ότι αν είναι φαν, θα την έχει δει ήδη.

 

- Σπίτι από άμμο και ομίχλη. Περισσότερο κοινωνική, αρκετά βαριά η αλήθεια είναι, αλλά πολύ ενδιαφέρουσα και με καλούς ηθοποιούς.

 

- Η μητέρα. Αυτή δεν ξέρω κάτα πόσο μπορεί ν' αρέσει, γιατι το θέμα της είναι λίγο τολμηρό, αλλά σαν ταινία λέει πολλά για τις ανάγκες/επιθυμίες των μεγαλύτερων σε ηλικία γυναικών και το τι γίνεται όταν τις παραδέχονται και τις κυνηγούν.

 

- Iστορίες παπουτσιών. Ισπανικο διαμαντάκι, με τις ιστορίες 5 γυναικών γύρω από την μητρότητα, τον έρωτα, την οικογένεια. Πολύ τρυφερό και συγκινητικό.

 

- Mια πορνογραφική σχέση. Γαλλικό, διαρκεί μια ωρα και κάτι, και σου δείχνει τι μπορεί να χάσεις όταν δεν λες αυτό που θέλεις. Έχει μερικές τολμηρές σκηνές.

 

Καλή επιλογή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία που μου έρχεται τώρα στο μυαλό είναι το Juno,ωραία ταινία,μικρή σε διάρκεια.Το θέμα είναι γενικά ενδιαφέρον,ειδικά για μανάδες.

 

Στην δικιά μου πάντως άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μητέρα που σέβεται τον εαυτό της(χιντ), θα ενθουσιαζόταν με κάποια από τις ταινίες τύπου Milf Chronicles.

 

Μη διστάζετε. Δώστε τους την ευκαιρία να διευρύνουν τους ορίζοντές τους.

Θα σας ευγνωμονούν,

και δεν θα είναι οι μόνες:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

καλα μιλαμε υπεροχη ταινια! δε βλεπω συχνα τετοιου ειδους αλλα μου αρεσε πολυ.

 

επισης θεωρω must το Eternal Sunshine of the Spotless Mind

 

καλο ηταν και το the lake house οπως και το jennifer 8 (εχει και καποια στοιχεια περιπετειας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...