Προς το περιεχόμενο

2play από ΟΤΕ/otenet πόσο κοστίζει?


nickolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω forthnet 2play αλλά είμαι απογοητευμένος από τη σταθερότητα της γραμμής, και τη σχετικά χαμηλή ποιότητα ήχου του τηλεφώνου.

 

Αλλά με τον ΟΤΕ έχω λίγω μπλεχτεί!

 

Πόσο θα μου κοστίσει το 24mbit + απεριόριστα σταθερά από τον ΟΤΕ/otenet?

Υπάρχει δυνατότητα για δωρεάν κλήσεις προς εξωτερικό? (γιατί δεν είδα πουθενά να λέει κάτι τέτοιο).

 

Επίσης αν κανείς είχε εμπειρία, πόσο καιρό έμεινε χωρίς Internet και πόσο χωρίς τηλέφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που ζητάς στον ΟΤΕ θα σου κοστίσουν 59,5 το μήνα (η τιμή με Φ.Π.Α. περιλαμβάνει, πάγιο γραμμής 14,7, και το Conn-X Talk 24mbit 29,9 συν τα 14,9 για τα απεριόριστα σταθερά). Δωρεάν κλήσεις προς εξωτερικό δε παίζουν στον ΟΤΕ ακόμα καί αν θέλεις να έχεις την μία ώρα προς κινητά (που φαντάζομαι είχες με τη 4νετ) βάλε άλλα 8,1 το μήνα.

 

Ελπίζω να σε ξέμπλεξα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ!

Οι τιμές τρώγονται αλλά θέλω και το δωρεάν προς εξωτερικό, οπότε προς το παρόν το αφήνω...

 

Telefonet+ με 19.90 με 2 αριθμους τηλεφωνου,δωρεαν τηλεφωνικες κλησεις σε 21 χωρες,και εως 24mbps internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω forthnet 2play αλλά είμαι απογοητευμένος από τη σταθερότητα της γραμμής, και τη σχετικά χαμηλή ποιότητα ήχου του τηλεφώνου.

 

Αλλά με τον ΟΤΕ έχω λίγω μπλεχτεί!

 

Πόσο θα μου κοστίσει το 24mbit + απεριόριστα σταθερά από τον ΟΤΕ/otenet?

Υπάρχει δυνατότητα για δωρεάν κλήσεις προς εξωτερικό? (γιατί δεν είδα πουθενά να λέει κάτι τέτοιο).

 

Επίσης αν κανείς είχε εμπειρία, πόσο καιρό έμεινε χωρίς Internet και πόσο χωρίς τηλέφωνο?

Δεν θα σου μιλήσω για τον οτε αλλά θα σου προτείνω μία εναλακτική μέθοδο που εγώ χρησιμοποιώ εδώ και αρκετές μέρες με τις περισσότερες φορές πολύ καλή ποιότητα επικοινωνίας.

1. Μία DSL γραμμή, την ποιό φθηνή που θα βρείς (εγώ έχω την τελλάς στα 23 ευρώ χωρίς πάγιο οτε)

2. Ενα router που μάλλον έχεις .

3. Ένα τηλεφωνικό αντάπτορα (κάτι σαν αυτό http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615047 )

4. Μια τηλεφωνική συσκευή που σίγουρα έχεις

5. Λογαριασμό σε μία εταιρία VoIP ( εγώ έχω σε αυτήν http://www.nonoh.net/en/index.html )

6. Όρεξη να μιλάς.

 

Τελικός λογαριασμός 23 το μήνα στην τελλας και 12.5 το τετράμηνο στη nonoh και μιλάω (εγώ και η μητέρα μου, η οποία μένει από κάτω και έβαλα το ασύρματο της στη δεύτερη θύρα του αντάπτορα) απεριόριστα.

Σύνολο 26 ευρώ το μήνα.

 

Γιατί να πληρώνεις 39 ευρώ ή περισσότερα αφού μπορείς να κάνεις την δουλεια σου φθηνότερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...