Προς το περιεχόμενο

Ανακτηση σβησμενων φωτογραφιων απο μνημη φωτογραφικης μηχανης!


Dimitris_il_mix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια.

 

Πριν λιγες μερες συναιβει το εξης γεγονος και εχω σκασει.

 

Σε ταξιδι μου στο εξωτερικο και εχοντας βγαλει παραπανω απο 500 φωτογραφιες, καταλαθος εσβησα ολες μου τις φωτογραφιες μεσα απο τα μενου της φωτογραφικης!

 

Υπαρχει καποιος τροπος να τις ανακτησω;

 

Η μνημη της φωτογραφικης μου ειναι μια 2GB Kingston SD.

 

Υπαρχει καποιος τροπος (πχ καποιο προγραμμα) ετσι ωστε να μπορεσω να ανακτησω τα δεδομενα μου;

 

Επισης, αν υπαρχει ειναι δυσκολη η συγκεκριμενη διαδικασια;

 

Επισης ξερετε κανενα μαγαζι το οποιο να μπορει να μου κανει αυτη την δουλεια;Σε λογικο ομως κοστος...!

 

 

Αφου εσβησα τις φωτογραφιες μου απο την μνημη νομιζω εκανα βλακεια γιατι τραβηξα 27 ακομα φωτογραφιες.

 

Μετα απο αυτο υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να γινει η ανακτηση των παλιων μου φωτογραφιων;

 

 

Please βοηθηστε με γιατι εχω ξενερωσει απιστευτα!

 

Σας ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[

Σε ταξιδι μου στο εξωτερικο και εχοντας βγαλει παραπανω απο 500 φωτογραφιες, καταλαθος εσβησα ολες μου τις φωτογραφιες μεσα απο τα μενου της φωτογραφικης!

...κακώς...

Υπαρχει καποιος τροπος να τις ανακτησω;

"τρόπος" και "ελπίδα", υπάρχει...

 

Η μνημη της φωτογραφικης μου ειναι μια 2GB Kingston SD.

Ο,ΤΙ κι αν είναι, δοκίμασε το...

 

Υπαρχει καποιος τροπος (πχ καποιο προγραμμα) ετσι ωστε να μπορεσω να ανακτησω τα δεδομενα μου;

...Active File Recovery (...ΥΠΑΡΧΟΥΝ και "εξειδικευμένα" προγράμματα για φωτός, ή για SD cards, αλλά δεν νομίζω πώς κάνουν κάτι περισσότερο από το πρόγραμμα που ανέφερα. Έχω δοκιμάσει τέτοια σε Multimedia Memory Card κάμερας, και δεν έχω δει διαφορά)

 

Επισης, αν υπαρχει ειναι δυσκολη η συγκεκριμενη διαδικασια;

ένα πρόγραμμα είναι, το τρέχεις, επιλέγεις τον "εικονικό δίσκο" που βγαίνει όταν έχεις συνδεδεμένη τη μηχανή, κάνεις ένα "super scan", κι ελπίζεις...

 

Επισης ξερετε κανενα μαγαζι το οποιο να μπορει να μου κανει αυτη την δουλεια;Σε λογικο ομως κοστος...!

....δεν συνάδουν αυτά τα 2 : μαγαζί ΚΑΙ λογικό κόστος (χαλαρά κανένα 50άρι θα σου ζητήσουν)

 

Αφου εσβησα τις φωτογραφιες μου απο την μνημη νομιζω εκανα βλακεια γιατι τραβηξα 27 ακομα φωτογραφιες.

...σόρι που σε επιβεβαιώνω, αλλά ναι, αυτό ήταν ακόμη μεγαλύτερη βλακεία :-) . Έγραψες - πιθανώς - πάνω σε "σβυσμένες" φωτογραφίες...

 

Μετα απο αυτο υπαρχει περιπτωση να μην μπορει να γινει η ανακτηση των παλιων μου φωτογραφιων;

όπως είπα, το πιο πιθανό είναι να ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ να βρεις απ΄τις "σβυσμένες". Όχι όμως όλες, μάλλον....

 

Please βοηθηστε με γιατι εχω ξενερωσει απιστευτα!

...αν έχεις κάποιο πρόβλημα με τη διαδικασία , στείλε pm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...αν έχεις κάποιο πρόβλημα με τη διαδικασία , στείλε pm

 

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ !!! Πήγα και σε ένα φωτογραφιο και μου είπαν οτι με 10 ευρώ θα επαναφέρουν όσες κ αυτοί μπορούνε!! Δν ξέρω τι θα κάνω ..μάλλον θα την πάω σε αυτούς ! Κάτι παραπάνω θα ξέρουν από μένα .. και η τιμή μου φάνηκε πολύ λογική !! Πάλι καλά ! Μακάρι να σωθούνε .. και μικρές απώλειες να έχω θα'μαι ευχαριστημένος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...λογική ;!

...Αν πήγαινες σε κατάστημα υπολογιστών, πιο κάτω από 40, ΑΝΤΕ 30, δε νομίζω να σου λέγανε....

 

Μια χαρά είσαι, αρκεί να ξέρουν τί τους γίνεται (...το "οι φωτογραφίες είναι ο τομέας τους" δε μου λέει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα - υπάρχουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ κάγκουροι στον "τομέα των η/υ" που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο τομέας τους...)

 

Θα πρότεινα όμως πρώτα να δοκίμαζες ΜΟΝΟΣ σου, διότι υπάρχουν πολλοί ξαμολυμένοι εκεί έξω, που είναι για δέσιμο, και αντί να σου κάνουν δουλειά, σου κάνουν και ζημιά από πάνω (απώλεια δεδομένων κτλ).

Άσε που οι περισσότεροι δε νομίζω να χρησιμοποιούν και software της προκοπής.

Γι' αυτό θα έλεγα ΠΡΩΤΑ εσύ...και ΜΕΤΑ να δώσεις τη μηχανή (την κάρτα βασικά...) και να συγκρίνεις αποτελέσματα.

 

Εν πάσει περιπτώσει δικιά σου η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλε μου δοκιμασε το παρακατω προγραμματακι.Ειναι δωρεαν και μου το εχει δωσει φιλος φωτογραφος.

 

http://rapidshare.com/files/159850807/DIR.rar.html

 

http://senduit.com/7f1db4

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...λογική ;!

...Αν πήγαινες σε κατάστημα υπολογιστών, πιο κάτω από 40, ΑΝΤΕ 30, δε νομίζω να σου λέγανε....

 

Μια χαρά είσαι, αρκεί να ξέρουν τί τους γίνεται (...το "οι φωτογραφίες είναι ο τομέας τους" δε μου λέει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα - υπάρχουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ κάγκουροι στον "τομέα των η/υ" που είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο τομέας τους...)

 

Θα πρότεινα όμως πρώτα να δοκίμαζες ΜΟΝΟΣ σου, διότι υπάρχουν πολλοί ξαμολυμένοι εκεί έξω, που είναι για δέσιμο, και αντί να σου κάνουν δουλειά, σου κάνουν και ζημιά από πάνω (απώλεια δεδομένων κτλ).

Άσε που οι περισσότεροι δε νομίζω να χρησιμοποιούν και software της προκοπής.

Γι' αυτό θα έλεγα ΠΡΩΤΑ εσύ...και ΜΕΤΑ να δώσεις τη μηχανή (την κάρτα βασικά...) και να συγκρίνεις αποτελέσματα.

 

Εν πάσει περιπτώσει δικιά σου η επιλογή.

 

Το δοκίμασα μόνος μου τελικά ... εγγύηση το πρόγραμμα που είπες!!! Σώθηκαν γύρω στις 230 εκτός απο περίπου 15 !! ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ απώλεις !!! Ευχαριστώ πραγματικά πάρα πάρα πάρα πολύ !!!!! Δν περίμενα να είναι τόσο απλό!! Thanx και πάλι !! Έχω τώρα τις φωτογραφίες μου να θυμάμαι το ταξίδι :-D !! :-) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα μόνος μου τελικά ... εγγύηση το πρόγραμμα που είπες!!! Σώθηκαν γύρω στις 230 εκτός απο περίπου 15 !! ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ απώλεις !!! Ευχαριστώ πραγματικά πάρα πάρα πάρα πολύ !!!!! Δν περίμενα να είναι τόσο απλό!! Thanx και πάλι !! Έχω τώρα τις φωτογραφίες μου να θυμάμαι το ταξίδι :-D !! :-) :-)

 

 

Το δικο μου προγραμμα λες ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα μόνος μου τελικά ... εγγύηση το πρόγραμμα που είπες!!! Σώθηκαν γύρω στις 230 εκτός απο περίπου 15 !! ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ απώλεις !!! Ευχαριστώ πραγματικά πάρα πάρα πάρα πολύ !!!!! Δν περίμενα να είναι τόσο απλό!! Thanx και πάλι !! Έχω τώρα τις φωτογραφίες μου να θυμάμαι το ταξίδι :-D !! :-) :-)

 

Μήπως εννοείς το DIR του Platano? Γιατί στο quote του washcloud δεν αναφέρεται κάποιο πρόγραμμα, εκτός αν λες για το 1ο του post όπου αναφέρει το Active File Recovery.

Να μας πεις κι εμάς να ξέρουμε και να προτείνουμε και σε άλλους με τα ίδια προβλήματα.

 

Παρ' όλα αυτά, όπως είδες, δεν είναι και τόσο δύσκολο και οι "ειδικοί" δεν θα σου έκαναν και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ούτε εγώ ξέρω αν τελικά χρησιμοποίησε το AFR, ή το πρόγραμμα του Γιάννη , αλλά ΑΥΤΟ που ξέρω είναι ότι το AFR ΔΕΝ πιάνεται πουθενά το άτιμο....

 

*btw Kε Γιάννη (σεβασμός και μόνο:-) ) είπα να κατεβάσω το προγραμματάκι από το rapid για να το τσεκάρω να δω τι ψάρια πιάνει κι αυτό, αλλά το λινκ ειναι dead ; !:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*btw Kε Γιάννη (σεβασμός και μόνο:-) ) είπα να κατεβάσω το προγραμματάκι από το rapid για να το τσεκάρω να δω τι ψάρια πιάνει κι αυτό, αλλά το λινκ ειναι dead ; !:rolleyes:

 

rslogo.gif

This file is neither allocated to a Premium Account, or a Collector's Account, and can therefore only be downloaded 10 times.

This limit is reached.

To download this file, the uploader either needs to transfer this file into his/her Collector's Account, or upload the file again. The file can later be moved to a Collector's Account. The uploader just needs to click the delete link of the file to get further information.

 

Τάδε έφη rapidshare...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..σωστά, εμένα μου έφταξε το ERROR που έφη το σιχτιρσεαρ και ούτε που διάβασα τη διευκρίνηση. Το ίδιο και το αυτό όμως. Κε Γιάννη αν θέλετε κάντε ένα ανέβασμα πχ κι εδώ... http://www.senduit.com (με όριο βδομάδα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ούτε εγώ ξέρω αν τελικά χρησιμοποίησε το AFR, ή το πρόγραμμα του Γιάννη , αλλά ΑΥΤΟ που ξέρω είναι ότι το AFR ΔΕΝ πιάνεται πουθενά το άτιμο....

 

*btw Kε Γιάννη (σεβασμός και μόνο:-) ) είπα να κατεβάσω το προγραμματάκι από το rapid για να το τσεκάρω να δω τι ψάρια πιάνει κι αυτό, αλλά το λινκ ειναι dead ; !:rolleyes:

 

Ειναι καλο καθε χρηστης να διευκρινιζει ποιο προγραμμα βοηθησε.Ξανααναβασα το προγραμματακι φιλε μου.Ευχαριστω για ...τον σεβασμο.

 

 

 

Τάδε έφη rapidshare...

 

 

Το ξαναανεβασα.

 

 

-----Προστέθηκε 2/11/2008 στις 08 : 44 : 42-----

 

 

..σωστά, εμένα μου έφταξε το ERROR που έφη το σιχτιρσεαρ και ούτε που διάβασα τη διευκρίνηση. Το ίδιο και το αυτό όμως. Κε Γιάννη αν θέλετε κάντε ένα ανέβασμα πχ κι εδώ... www.senduit.com (με όριο βδομάδα...)

 

Το ανεβασα και εκει

 

http://senduit.com/7f1db4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά!! Sorry που δεν το διευκρίνησα αλλά επειδή έβαλα quote τα λόγια του washcloud αναφερόμουν στο πρόγραμμα που μου πρότεινε .. άρα εννοώ το Active File Recovery :) !!! Νόμισα ήταν προφανές αλλά τελικά σας μπέρδεψε (με το δίκιο σας μπερδευτήκατε!) !! Sorry again για την παράλειψη ! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Χθες ο πατέρας μου πήγε να σβήσει μια φωτογραφία απο την ψηφιακη και λογικά θα πάτησε διαγραφή όλων, κάπως την σταμάτησε την διαδικασία και σώθηκαν κάποιες αλλα σβηστηκαν αρκετές. υπάρχει κανένα άλλο πιο καινούριο προγραμμα πιο καλό; Δώστε τα φωτα σας γιατί έχει σημαντικές φωτογραφίες και τον έχει πάρει απο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...