Προς το περιεχόμενο

Δεν κλεινει ο υπολογιστης


BALAMATSIAS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να κλεισω τον υπολογιστη μου απο το κουμπι της εναρξης παρα μονο απο το κεντρικο κουμπι του κουτιου οπως θα καταλαβεται δεν εχω και πολλες γνωσεις ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για ΧΡ ή για VISTA?

Τι ακριβώς σου κάνει όταν πατάς Τερματισμός?

 

Στις ρυθμίσεις ενέργειας, στο πεδίο "Κατά το κλείσιμο του υπολογιστή μου" τι επιλογή έχει;

Στα ΧΡ πήγαινε Εναρξη-Εκτέλεση και δώσε powercfg.cpl

Πήγαινε στην καρτέλα Για προχωρημένους για να το βρεις.

 

Για VISTA δεν γνωρίζω, αλλά ψάξε στις επιλογές ενέργειας ή κάπως έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παταω τερματισμο δεν γινεται τιποτα ο υπολογιστης δουλευει κανονικα σαν να μην πηρε καμια εντολη.ευχαριστω για το ενδιαφερον σας

 

 

-----Προστέθηκε 18/11/2008 στις 11 : 49 : 39-----

 

 

οταν παταω τερματισμο δεν γινεται τιποτα ο υπολογιστης δουλευει κανονικα σαν να μην πηρε καμια εντολη.ευχαριστω για το ενδιαφερον σας
σημ. επανεκινησει γινεται κανονικα οπωσ και αναμονη.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως λεει και ο activex κατι μαλλον παιζεται στις ρυθμισεις ενεργειας στο control panel.Ψαξτο λιγο εκει.Επισης αν απο εκει δεν βγαλεις ακρη με τιποτα ,αν ξερεις λιγο απο registry (αν οχι αστο μην πηδηχτει τιποτα) κανε ενα search στο registry το powerdownaftershutdown. Δωσε την τιμη 0 στο κλειδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μια λυση ειναι να φτιαξεις εσυ ενα "κουμπι" τερματισμου. Πηγενε στην επιφανεια εργασιας κανε δεξι κλικ δημιουργια συντομευση και μεσα γραψε shutdown -s -t 01 το t οριζει σε ποσο χρονο θα κλεισει. Βαλτου και εικονιδιο του τερματισμου και εισαι οκ.

Δοκιμασε και πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ"ευχαριστω εκ των προτερων activex ktetod17 teofross για το ενδιαφερον σας η επιλογη κατα το κλεισιμο ειναι τερματρισμοσ λειτουργιας

 

 

-----Προστέθηκε 18/11/2008 στις 08 : 58 : 59-----

 

 

για το προβλημα μου παιζει ιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εδωσα την εντολη απο την εναρξη οπως λεει και ο tetod17 moy βγαζει μυνημα οτι θα τερματιστει σε 30 σεκ. τελειωνει ο χρονος και δεν κλεινει συνεχιζει να δουλευει οπωσςπρωτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κάτι βρομάει εδώ.

Ψάξε με antivirus και antispyware προγράμματα γιατί μάλλον είσαι μολυσμένος.

Μήπως θυμάσαι πότε και κάτω από ποιές συνθήκες συνέβει για πρώτη φορά;

Ή στο έκανε από την πρώτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη ρε micos000 είχα βγάλει τα παπούτσια μου..

 

Λοιπόν κάνε ένα check όπως λέει και ο προλαλήσαντας επιδή δεν μας έχεις πει τι προστασία έχεις απο προγράμματα σου λέω προαιρετικά να χρησιμοποιήσεις :

 

superantispyware

avira

spybot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα πρωτινω spyware doctor ακομα και για ενα μονο σκαναρισμα αν παιζει σχετικο προβλημα μπορει να σε σωσει απο πολλα.

 

φρωντισε μονο να μην φορτωσεις το συστιμα σου ταυτοχρονα με πολλα τετια προγραμματα διοτι σε realtime θα εχουν διενεξεις

 

ενα καθε φορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...