Προς το περιεχόμενο

conn-x 197€ λογαριασμός


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εδώ και 2 μήνες έχω βάλει στα γιάννενα όπου και σπουδάζω conn-x 24mbps

όλα καλά και ωραία ,πιάνω αρκετά καλές ταχύτητες,αλλα....

ήρθε ο λογαριασμός για τους 2 πρώτους μήνες και είναι 197 ευρώ!

το λογικό θα ήταν να πρέπει να πληρώσω το πάγιο ,και τη σύνδεση οποια είναι 29,90 ευρώ το μηνα αν δεν κάνω λάθος ,.

και στον αναλυτικό απ ότι είδα υπάρχουν κάποιες αναδρομικές' χρεώσεις οι οποιες απ ότι μου είπαν θα 'ρχονται κάθε 2μηνο,

δηλαδή εγώ πρέπει να πληρώνω σχεδόν 200 ευρώ κάθε 2 μήνες για να έχω μια σύνδεση της προκοπής ??!!!

Αν γνωρίζετε κάτι για το θέμα ,

και γίνετε να κάνω κάτι ....

ευχαριστώ προκαταβλικά.,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο γνωρίζω ο πρώτος λογαριασμός έρχεται φουσκωμένος για τους εξής λόγους:

 

α) Στον λογαριασμό προπληρώνεις τους 2 μήνες adsl που θα έχεις .Οπότε εσύ τώρα πληρώνεις απο την ημέρα που το ενεργοποίησες μέχρι την ημέρα που θα σου έρθει ο λογαριασμός και τους επόμενους 2 μήνες που θα έχεις adsl.

 

β) το τέλος ενεργοποίησης

 

γ) το modem - router

 

δ)τα τηλεφωνήματά σου.

 

Αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει κάποιος.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι μολις εκανες τη συνδεση του τηλεφωνου και το ιντερνετ μαζι.

Αν ειναι ετσι τοτε σε εχουν χρεωσει τελος συνδεσης της σταθερης τηλεφωνιας και αυτο φυσικα το πληρωνεις μια φορα.

Τα αναδρομικα που λες χρεωνουν τους 2 πρωτους μηνες οπως σου ανεφεραν και πιο πανω και επιπλεον μπορει να εχει μπει καποιος μισος μηνας ωστε να σε χρεωνουν περιπου στην αρχη του μηνα ημερολογιακα.

Στον επομενο λογαριασμο θα εχεις να πληρωσεις χοντρικα 2χ30 για ιντερνετ και 2χ15 για το παγιο οτε και τις κλησεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σύνδεση είναι καινούρια ,τα τελευταία χρόνια έμεναν φοιτητές και δεν είχε σταθερό το σπίτι ,.

στον αναλυτικό λογαριασμό υπάρχουν τα εξής ποσά:

ΤΕΛΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ:29.32

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ :ΒΑΣΙΚΑ ΤΕΛΗ :23.14

ΒΑΣΙΚΑ ΤΕΛΗ 8/11-07/1 :24.80

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ADSL OTE ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ :20.307

ADSL OTE PAGIA TELH :30.46

ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ADSL OTE ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ :16.83

ONDSL HOME,.,..,,.,.PAGIA TELH :19.80

ΤΕΛΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ : 1.00 !

Είναι λογικά όλα αυτά τα ποσά ???!!!!

ευχαριστώ για τον κόπο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δεν έκανες μια απλή-σκετη adsl σε κάποιον άλλο πάροχο που ΔΕΝ σε υποχρεώνει να βάλεις και σταθερο-πάγιο?

Απο όσο γνωρίζω από φίλους στα γιάννενα υπάρχουν όλοι οι εναλακτικοί πάροχοι εκει και με αξιοπρεπή δίκτυα.

Να ξέρεις ότι θα έχεις τόσο τα πάγια του οτε-τηλέφωνο όσο και της οτενετ οπότε μην ελπίζεις σε πολύ φθηνότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανά δίμηνο όμως.

Το ξεχωριστό πάγιο για ADSL και πάγιο για ondsl home, σημαίνει πως έχει δική του γραμμή DSL ανεξάρτητα από το ότι έχει τώρα conn-x; Παίζει ακόμα αυτό; Χρόνια είχα να το δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω την ιδια συνδεση μαζι με conn-x talk (δεν ξερω αν εχεις βαλει αλλα σου δινει απεριοριστες αστικες και υπεραστικες κλησεις) και ο λογαριασμος το διμηνο ειναι 120 ευρω.Τωρα σε εσενα που εισαι καινουργιος σου εβαλαν 2 παγια γιατι προπληρωνεις το παγιο του επομενου διμηνου και σου εβαλαν και τελος ενεργοποιησης.Το modem - router δεν μπαινει στο λογαριασμο και τις περισσοτερες φορες στο κανουν δωρο.Εμενα οταν πηγα στα 8 mbps στην otenet μου εκαναν δωρο ενα ασυρματο καθως και οταν αλλαξα σε conn-x για να παω σε 24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και 2 μήνες έχω βάλει στα γιάννενα όπου και σπουδάζω conn-x 24mbps

όλα καλά και ωραία ,πιάνω αρκετά καλές ταχύτητες,αλλα....

ήρθε ο λογαριασμός για τους 2 πρώτους μήνες και είναι 197 ευρώ!

το λογικό θα ήταν να πρέπει να πληρώσω το πάγιο ,και τη σύνδεση οποια είναι 29,90 ευρώ το μηνα αν δεν κάνω λάθος ,.

και στον αναλυτικό απ ότι είδα υπάρχουν κάποιες αναδρομικές' χρεώσεις οι οποιες απ ότι μου είπαν θα 'ρχονται κάθε 2μηνο,

δηλαδή εγώ πρέπει να πληρώνω σχεδόν 200 ευρώ κάθε 2 μήνες για να έχω μια σύνδεση της προκοπής ??!!!

Αν γνωρίζετε κάτι για το θέμα ,

και γίνετε να κάνω κάτι ....

ευχαριστώ προκαταβλικά.,

 

Βασικά είχα τέτοια προβλήματα κι εγώ με τον Οτε, με αναδρομικά κλπ βλακείες, και το πρόβλημα για μένα λύθηκε μόνο όταν έφυγα από ΟΤΕ. Άκρη με τα τηλέφωνα δεν έβγαλα. Είναι γύφτοι οι άνθρωποι... και εδώ και έναν χρόνο μου στέλνουν έναν λογαριασμό 0,50 ευρώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...