Προς το περιεχόμενο

Αργει πολυ ο υπολογιστης...


butcheradiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα χαρακτηριστικα του υπολογιστη μου ειναι τα εξης:

Επεξεργατης: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Καρτα Γραφικων: NVIDIA GeForce 8800 GTS στα 320 Mb

Ram: 2 Gb

Σκληρος: 250 Gb

Μητρικη: Asus P5B-VM DO

Και εχω το εξης προβλημα... Αργει να ανοιξει ο υπολογιστης(δηλαδη να φτασει μεχρι τους χρηστες) και οταν ανοιξει μολις προσπαθω να κανω μια αποσυμπιεση η οταν παω να κανω ανασυγκροτηση η ακομα και αν ειναι πολλη ωρα ανοιχτος χωρις να κανω τιποτα(πχ. οταν κατεβαζω κατι) γινεται πολυ αργος... Δεν ξερω γιατι αλλα ακομα και μετα το Φορματ που προσφατα εκανα συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα...Τι μπορει να φταιει...??? Περιμενω πως και πως συμβουλες!!!:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαρακτηριστικα του υπολογιστη μου ειναι τα εξης:

Επεξεργατης: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Καρτα Γραφικων: NVIDIA GeForce 8800 GTS στα 320 Mb

Ram: 2 Gb

Σκληρος: 250 Gb

Μητρικη: Asus P5B-VM DO

Και εχω το εξης προβλημα... Αργει να ανοιξει ο υπολογιστης(δηλαδη να φτασει μεχρι τους χρηστες) και οταν ανοιξει μολις προσπαθω να κανω μια αποσυμπιεση η οταν παω να κανω ανασυγκροτηση η ακομα και αν ειναι πολλη ωρα ανοιχτος χωρις να κανω τιποτα(πχ. οταν κατεβαζω κατι) γινεται πολυ αργος... Δεν ξερω γιατι αλλα ακομα και μετα το Φορματ που προσφατα εκανα συνεχιζει να υπαρχει το προβλημα...Τι μπορει να φταιει...??? Περιμενω πως και πως συμβουλες!!!:-D:-D:-D

 

Καλησπέρα φίλε μου!Δοκίμασες να βάλεις νέους drivers για κάρτα γραφικών απεγκαθιστώντας πρώτα τους παλίους και σβήνοντας και το φάκελο της nvidia!Έχεις ελεγξει μήπως το bios θέλει update αλλά με προσοχή? Βέβαια υπαρχει και πιθανότητα να έχει πρόβλημα και ο ίδιος ο δίσκος κάνε ένα scandiski να δεις αν σου βγάζει errors αν έχεις κανα φίλο σου που έχει άλλο σκληρό κάνε μια αλλαγή να δεις αν φταίει πράγματι ο δίσκος!Πιστεύω ότι που και που καθαρίζεις και τις επαφες στο εσωτερικό από τη σκόνη1δεν ξέρω κάτι άλλο αν έχουν να σου πουν κατι επιπλέον τα άλλα παιδιά που ξέρουν καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δισκος ειναι 25% γεματος... Τα Bios δεν ξερω αν θελουν αναβαθμιση παντος τα drivers της καρτας γραφικων ειναι τα τελευταια... οι θερμοκρασιες των πυρηνων ειναι γυρω στους 40 βαθμους πανω κατω...Και οταν λεω αργει οταν κατεβαζω εννοω αργει οταν το αφηνω πολυ ωρα χωρις να το χρησιμοποιω(πχ. οταν κατεβαζω) και δεν αργει να φορτωσει της σελιδες αλλα αργει να ανοιξει ενα προγραμμα η να κλεισει ενα προγραμμα παρολο που ο επεξεργαστης δουλευει στο 10% και η ραμ στο 30%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...