Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Firefox


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ ο firefox εκτελείται κανονικά, όταν προσθέτω το add-on "Profile manager" και κάνω επανεκκίνηση του firefox την πρώτη φορά γίνεται κανονικά η επανεκκίνηση και τo add-on εγκαθίσταται κανονικά, όταν το ξανακλείσω και ξαναανοίξω το firefox τότε μου βγάζει το εξής μήνυμα:

"Ο Firefox εκτελείται ήδη, αλλά δεν ανταποκρίνεται. Για να ανοίξετε ένα νέο παράθυρο θα πρέπει να επανεκκινήσετε τον Firefox." Πατάω ok αλλά δεν γίνεται τίποτα. Επανεκκίνησα τον υπολογιστή μου και δεν έγινε τίποτα. Απεγκατέστησα το πρόγραμμα μαζί με όλα του τα στοιχεία και τότε λειτούργησε ξανά απ' την αρχή το πρόγραμμα χωρίς βέβαια τα παλιά μου add-ons. Για να μην κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση απ' την αρχή του προγράμματος πηγαίνω στην εξής διαδρομή: "C:\Users\********\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox" και διαγράφω το αρχείο .ini με όνομα profiles. Έτσι όταν ανοίγω το firefox μου βγάζει ξανά το αρχικό παράθυρο και με ρωτάει αν θέλω να εισάγει σελιδοδείκτες κλπ. από άλλους browsers και ανοίγει το firefox κενό χωρίς σελιδοδείκτες, τίποτα, όπως ήταν αρχικά.

Το χρειάζομαι αυτό το add-on και γι' αυτό σας ρωτάω. Τι μπορώ να κάνω; Θέλω να έχω δύο προφίλ στο firefox και να λειτουργεί κανονικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το task manager μετά πήγαινε στις διεργασίες και δες κάπου να λέει για firefox.exe νομίζω και μετά πάτα τέλος διεργασίας!!!!Αυτό ήταν!!!!;);)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το task manager μετά πήγαινε στις διεργασίες και δες κάπου να λέει για firefox.exe νομίζω και μετά πάτα τέλος διεργασίας!!!!Αυτό ήταν!!!!;);)

 

Δεν είναι αυτό το πρόβλημα... Κατ' αρχήν όταν κλείνει το firefox δεν υπάρχει στις διεργασίες κάτι σχετικό με το πρόγραμμα που να μπορώ να το κλείσω και να λειτουργήσει ξανά ο firefox. Και επίσης θέλω να λειτουργεί και το Profile manager για να μπορώ να έχω δύο προφίλ και όχι ένα.

 

 

-----Προστέθηκε 14/12/2008 στις 07 : 11 : 49-----

 

 

Το πρόβλημα λύθηκε! Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...