Προς το περιεχόμενο

Πρόωρη εκσπερμάτωση... Τρόποι αντιμετώπισης?


GiorGhino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χε! Μια παρέα Insomνιάδες έιμαστε εδώ τα λέμε όλα δίχως φόβο και πάθος έτσι; :mrgreen: (Έκανα search και όπως περίμενα δεν υπάρχει τίποτε για αυτό.

 

Που λέτε για αυτό το γνωστό πρόβλημα που μπορεί να απασχολεί πολλούς άντρες, - ιδιαίτερα κατά τις πρώτες επαφές - υπάρχουν τρόποι αντιμετώπισης?

 

Μου χουν πει πως Βοηθάει αμα έχεις αυνανιστείς την ίδια μέρα, πέρα απο αυτό όμως ξέρετε αν υπάρχουν και ειδικά χάπια για αυτό?

 

Βέβαια όλοι ξέρουν πως το βασικό κλειδί σε αυτό είναι η σωστή ψυχολογία αλλά αυτήν πάει συνάρτηση με τις εμπειρίες, όσο πιο λίγες είναι τόσο το χειρότερο.

 

Τι πιστεύετε? Άλλες μεθόδοι?

 

Υ.Γ.

Κανονικά θα έπρεπε να μπω με άλλο username, αλλα όχι! Είμαι ο Ghiorghino, έχω 8 μήνες εδω μέσα και 400 post, (δεν ειναι πολλά αλλα αρκετα για να με γνωστος σε αρκετα άτομα), αλλά μ'αρέσει να τα λέω όλα στη φόρα!

 

Προνοητική Σημείωση :

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ειμαι ο 1ος που θα απαντησει; :-)

 

1. Βαρα 2-3 πιο πριν :-D

2. Tην ωρα της πράξης σκεψου αλλα πράγματα την οικονομια, εφορίες, μιζερια, 700 ευρώ το μηνα, στην τελικη σκεψου τον επιτιμο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι κάτι πολύ διαφορετικό από το να τελειώνεις γρηγορότερα από όσο θα ήθελες. Το πρώτο δεν έχω ιδέα πως αντιμετωπίζεται, το δεύτερο σίγουρα το έχουμε πάθει όλοι και είναι όπως λες θέμα ψυχολογίας, διάρκειας αποχής και συχνότητας φικιφίκειν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο 1ος που θα απαντησει; :-)

 

1. Βαρα 2-3 πιο πριν :-D

2. Tην ωρα της πράξης σκεψου αλλα πράγματα την οικονομια, εφορίες, μιζερια, 700 ευρώ το μηνα, στην τελικη σκεψου τον επιτιμο :-)

 

Όχι όχι δεν κατάλαβες καλά.

Το παλικάρι πιο πάνω απλά θέλει να παρατείνει τη διαδικασία. Όχι να τη κόψει τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια μαλακία πριν..τεσταρισμένο κατα τύχη.

Το αλκοολ επίσης πιστεύω βοηθάει αλλά δε ξέρω αν ισχύει και πολύ.Το κάπνισμα μιας και το 'φερε η κουβέντα σε κάνει επίσης να ρίχνεις γρηγορότερα;Ή προκαλεί στυτική δυσλειτουργία;Το κόβω πάντως..γιατί κυρίως βήχω σα γαϊδούρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάπνισμα υποτίθεται ρημάζει το σπέρμα και αναφορικά με τις επιδόσεις, κόβει άλογα.

 

Το αλκοόλ είναι τρίκυ κατάσταση, η σωστή ποσότητα κάνει θαύματα, αν την ξεπεράσεις όμως, δε σου σηκώνεται ούτε με βίντσι -και λογικό γιατί έχεις αφήσει πολύ πίσω σου τις ποταπές ηδονές της σάρκας. =ρ

 

Το χόρτο είναι αριστουργηματικό.

 

Έχω ακούσει και καλά λόγια για την κοκαΐνη, δεν είχα ποτέ την τιμή να τα συνδυάσω για να δω.

 

Αμέσως μετά το φαγητό μπορεί να φέρει φοβερές ξινίλες.

 

Να φοράτε ζώνη ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ο 1ος που θα απαντησει; :-)

 

1. Βαρα 2-3 πιο πριν :-D

2. Tην ωρα της πράξης σκεψου αλλα πράγματα την οικονομια, εφορίες, μιζερια, 700 ευρώ το μηνα, στην τελικη σκεψου τον επιτιμο :-)

 

1.

Αυτό ακριβώς πιστεύω και εγω! Μου χαν πει για 1 αλλα εγω είμκαι σίγουρος πως δε φτάνει με τίποτα. Εδω σε 2ο αυνανισμό σερί και πάλι είσαι γρήγορος! Φαντάσου σε αληθινή ερωτική επαφή!

Έτσι βασικά μετα απο πολλούς πειραματισμούς πιστεύω πως για να σαι σιγουρος, απαιτούνται τουλαχιστον 2 αυνανισμοί στην ίδια μέρα.

Πιστεύω πως ενας 3ος θα αποτελεί ακόμα καλύτερη εγγυήση, αλλα... δε ξερω, φοβαμαι μηπως αισθάνεσαι εξαντλημένος μετά. Τι λέτε;

 

2. Ναι βασικά πιστεύω πρέπει να δρας όσο πιο απαθής γίνεται (χωρίς να το σκέφτεσαι) σαν να κάνεις κάτι συνιθησμένο. Αλλιώς, α καλά, αμα αντέξεις πανω απο 1 λεπτό να λες και ευχαριστώ.

 

Μόλις παρακολουθήσαμε μια κοινωνική αυτοκτονία.

 

 

In before.

 

Γιατί το είπες αυτό? Σε τι αναφέρεσε?

 

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι κάτι πολύ διαφορετικό από το να τελειώνεις γρηγορότερα από όσο θα ήθελες. Το πρώτο δεν έχω ιδέα πως αντιμετωπίζεται, το δεύτερο σίγουρα το έχουμε πάθει όλοι και είναι όπως λες θέμα ψυχολογίας, διάρκειας αποχής και συχνότητας φικιφίκειν.

 

Όχι ρε συ το ίδιο δεν είναι?

Εντάξυ σίγουρα υπάρχει κάποιος στάνταρ χρόνος, κατο απ τον οποιο θεωρειται πρόωρη αλλά το να τελειώνεις γρηγορότερα απο ότι ήθελες και υπολόγιζες, πάλι πρώορη μπορεις να το πεις

 

Βλέπω οτι το 'χεις, οπότε δε θα σου απαντήσω, αλλά θα κάνω ένα μικρό έντιτ στα λόγια σου, προσαρμόζοντάς τα σε μια ανάλογη περίπτωση:

 

Δεν περιφανευτικα αλλα το πα με την εννοια οτι εχω αρκετα ποστς για να με ξερουν καποια ατομα και να μην θεωρούμε περιοδικός περαστικός.

 

Όχι όχι δεν κατάλαβες καλά.

Το παλικάρι πιο πάνω απλά θέλει να παρατείνει τη διαδικασία. Όχι να τη κόψει τελείως.

 

Επειδή πρότεινε 2-3? Μπα... μια χαρα τα πε δε νομίζω να υπερβάλει.

 

Υ.Γ.

(ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΠΡΕΠΟΥΣΑ ΕΚΦΡΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΔΩΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ξυπνήσεις το πρωί, βάλε να απολαύσεις μια "ταινιούλα" και τράβα τρεις καπάκι. Μετά ξεαγχώσου, για ένα 24άωρο θα'σαι καλυμμένος. (δοκιμασμένο :P)

 

Αλλά να'χουν περάσει κάποιες ώρες πριν δεις την κοπελιά, γιατί μάλλον θα παραδώσει πνεύμα αν δεν έχει ξεκουραστεί πρώτα. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας αυνανσιμός πριν..τεσταρισμένο κατα τύχη.

Με τίποτα! 1 είναι ισα με καθόλου όπως ανέφερα παραπάνω. Είμαι σίγουρος.

 

Μόλις ξυπνήσεις το πρωί, βάλε να απολαύσεις μια "ταινιούλα" και τράβα τρεις καπάκι. Μετά ξεαγχώσου, για ένα 24άωρο θα'σαι καλυμμένος. (δοκιμασμένο :P)

 

Αυτό ακούγεται απ τις καλύτερες προτάσεις! :-)

 

Αλλά να'χουν περάσει κάποιες ώρες πριν δεις την κοπελιά, γιατί μάλλον θα παραδώσει πνεύμα αν δεν έχει ξεκουραστεί πρώτα. :o

 

Εννοείς θα χεις ξενερώσει και δεν θα σου βγαίνει ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόωρη εκσπερμάτιση είναι κάτι πολύ διαφορετικό από το να τελειώνεις γρηγορότερα από όσο θα ήθελες.

 

πρωτα να ξεκαθαρισεις αυτο

Αν ειναι το πρωτο νομιζω οτι θελεις βοηθεια ειδικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αλκοόλ είναι τρίκυ κατάσταση, η σωστή ποσότητα κάνει θαύματα, αν την ξεπεράσεις όμως, δε σου σηκώνεται ούτε με βίντσι -και λογικό γιατί έχεις αφήσει πολύ πίσω σου τις ποταπές ηδονές της σάρκας. =ρ

 

True story! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, καμία σχέση.

 

Εγώ μπορεί να θέλω να μαμάω τρία τέταρτα non-stop εππηρεασμένος απ'την τελευταία πορνοταινία που είδα. Πρόκειται να τα καταφέρω; Όχι βέβαια. Η πρόωρη εκσπερμάτιση αναφέρεται σε μη-φυσιολογικούς χρόνους. Για παράδειγμα να τελειώνεις αμέσως μετά τη διείσδυση ή ελάχιστα (δευτερόλεπτα) αργότερα.

 

Διάβασε εδώ: http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1081.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπορεί να θέλω να μαμάω τρία τέταρτα non-stop εππηρεασμένος απ'την τελευταία πορνοταινία που είδα. Πρόκειται να τα καταφέρω; Όχι βέβαια. Η πρόωρη εκσπερμάτιση αναφέρεται σε μη-φυσιολογικούς χρόνους. Για παράδειγμα να τελειώνεις αμέσως μετά τη διείσδυση ή ελάχιστα (δευτερόλεπτα) αργότερα.

 

Μπά, όχι δε μιλάμε για τέτοια περίπτωση

 

Όχι, καμία σχέση.

 

 

Διάβασε εδώ: http://www.medlook.net/article.asp?item_id=1081.

 

Γαμάτο άρθρο!:-D

 

Τι ακριβώς εννοεί συστολη και διαστολή? Στήση και απόστηση?

 

Οι ειδικοί συστήνουν δυνατές συστολές των μυών διαρκείας 10 δευτερολέπτων για 10 φορές.

Μη νομίζεις λοιπόν ότι εσύ θα τη βγάλεις καθαρή μετά από αυτό το thread. :P

 

Διαφίμηση μου κάνω άχρηστε! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...