Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με μικροφωνο στο Skype


panagiotisT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω προβλημα με το μικροφωνο στο Skype. Ενω ακούω κανονικα, ο αλλος δεν με ακουει. Το μικροφωνο, ενσωματωμενο στα ακουστικα, δουλευει κανονικα αφου το ακουω απο τα εξωτερικα ηχεια. Εχω τσεκαρει ολες τισ παραμετρους στο Skype και την καρτα ηχου (Realtec - MSI) αλλα δεν καταφερνω να ακουστω στον συνομιλητη μου. Υπαρχει κανενας με παρομοιο προβλημα που βρηκε λυση?... Καμμια ιδεα? Ευχαριστω.

ΑΑΑ.. Ξεχασα να πω οτι το σετ με web cam και ακουστικα-μικροφωνο ειναι το Crypto CM2+ SeriesII.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Κάνε μια δοκιμή με το χρήστη echo123 να δεις αν όλα δουλεύουν σωστά πρώτα. Αν ακούς το προηχογραφημένο μήνυμα και τη φωνή σου σωστά, τότε ο άλλος έχει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω κανει φιλε μου αλλα τιποτα. Ενω τους ακουω ολους και εμενα, και στα ακουστικα και στα εξωτερικα ηχεια, αυτοι δεν με ακουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή στην δοκιμαστική κλήση ακούς το εαυτό σου???

Πήγαινε στα ''εργαλεία'' και μετά στις ρυθμίσεις ήχου και βάλε εκεί που λέει μικρόφωνο ''προεπιλογή''(Εάν στο έχει)

Για δες τώρα!!

Αλλιώς κατέβασε την καινούρια έκδοση μπας και γίνει τίποτα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προεπιλογη δεν υπαρχει. Οσον αφορα την εκδοση του προγραμματος ειναι η 4.0.0.206 (η πιο καινουργια πιστευω). Καμμια αλλη ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την πιο καινούργια έχεις!!!Στις ρυθμίσεις από εκεί που πήγες έχει μια ''ενέργεια'' από κάτω από το μικρόφωνο!!Αυτό κουνάει???

 

 

Και σε ξαναρωτάω έκανες την δοκιμαστική κλήση και ακουγόσουν???:-)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα δεν καταλαβα πριν. Στην δοκιμαστικη κληση δεν ακουγομαι:mad:. Η ενεργεια κατω απο το μικροφωνο δεν κινηται με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ξέρω τώρα με το μικρόφωνο στο ακουστικό(επειδή έχω κάμερα) πώς γίνεται αλλά μήπως χρειάστηκε να εγκαταστήσεις drivers???(Φαντάζομαι πώς όχι ή κάνω λάθος)!!Έχεις δοκιμάσει εάν δουλεύει με άλλα προγράμματα??Εκεί στις επιλογές του skype στο μικρόφωνο έχει να βάλεις και ενα τικ από κάτω το έχεις βάλει???

Από ότι ψιλιάζομαι μάλλον δεν φταίει το skype αλλά οι ρυθμίσεις σου!!Για έλεγξε τις και πες μου!

 

 

 

Υ.Γ Σορρυ γιατί δεν κατάλαβα έχεις web cam αλλά χωρίς μικρόφωνο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις Vista, πήγαινε Start > Control Panel > Sound > Recording. Αν βλέπεις περισσότερα από ένα μικρόφωνα, κάντα Disable και άσε μόνο αυτό που σε ακούει. Μετά άνοιξε πάλι το Skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς πήγαινε εκεί που σου είπε ο teo64x (εάν έχεις Vista) και πήγαινε στον ήχο αλλά μετά να πας εκεί που λέει ''εγγραφή'' για να δεις τις ρυθμίσεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοκτοφωνο ειναι μαζι με τα ακουστικα. Η web cam ειναι χωρισ μικροφωνο. Εχω ενα ζευγαρι εξωτερικα ηχεια και τα ηχεια που εχει πανω η οθονη. Ολα λειτουργουν τελεια, ακομα και το μικροφωνο, αν εξαιρεσης το οτι δεν ακουγομαι στο Skype - εγω ομως τον εαυτο μου τον ακουω στα ακουστικα και στα ηχεια!!!!:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί μου φαίνεται ότι το πρόβλημα βρίσκεται στις ρυθμίσεις του μικροφώνου σου???!!Για πήγαινε να τις δεις!!

Edit:Μπορεί να φταίει και επειδή είναι νύχτα και δεν λειτουργώ καλά!!:lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ηδη κανει! Τελος παντων το ξαναδοκιμασα και στην ηχογραφηση δεν μου βγαζει καμμια επιλογη μικροφωνου, ηχογραφω κανονικα με το μικροφωνο και επειτα το ακουω στα ακουστικα και τα ηχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω ηδη κανει! Τελος παντων το ξαναδοκιμασα και στην ηχογραφηση δεν μου βγαζει καμμια επιλογη μικροφωνου, ηχογραφω κανονικα με το μικροφωνο και επειτα το ακουω στα ακουστικα και τα ηχεια.

 

Που δεν σου έχει επιλογή μικροφώνου???Στο Skype???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...