Προς το περιεχόμενο

Να κάνω format; Πώς κάνω format; το Kaspersky τι θα γίνει;


ilona

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο εχεις ανοιχτο τον υπολογιστη,τοποθετεις το δισκακι με τα windows.Κανεις επανεκινηση με το δισκακι μεσα και στο BOOT ο υπολογιστης θα σου πει σε μια μαυρη οθονη ''πατα ενα πληκτρο για εκκινηση απο cd'' (push a key to boot from CD/DVD)πατας οτιδηποτε και ξεκιναει ο οδηγος εγκαταστασης.Κατα την διαρκεια του οδηγου θα επιλεξεις το διαμερισμα (partition) που θες να περαστουν τα windows και αφου το επιλεξεις πατας options και format this partition.Μολις γινει formatted το partition πατας next ακολουθεις τις οδηγιες και αυτο ητανε

 

Οριστε εδω και ενας οδηγος με εικονες στα αγγλικα.Εχει και δευτερη σελιδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί καποιοσ να μου πει σε απλα ελληνικά πωσ να κάνω format σε windows vista;;;; δεν εχω ξανακανει!!!

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=275133

 

αναλυτικα !!!!!!:-):-):-)

 

καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω vista απλα ειναι θπερφορτμενοσ ο θπολογιστησ κ κολλαει κ λιγακι... γι αυτο θελω να κανω! ευχαριστω πολυ!!!

 

μπορω να κανω κατι για να δω αν τα windown ειναι οκ ετσι ωστε να αποφγω το φορματ;;;;;;;;;;

 

μπορω να κανω κατι για να δω αν τα windown ειναι οκ ετσι ωστε να αποφγω το φορματ;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγοράσει το kaspersky το θέμα είναι οτι άν κανω format θα μπορω να το ξαναβαλω;

 

Αν έχεις το serial (το κλειδί που γράφει συνήθως στην θήκη του cd), τότε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=275133

 

αναλυτικα !!!!!!:-):-):-)

 

καλη τυχη

Δηλ. αν κατάλαβα καλά, η νέα εγκατάσταση είναι σαν να μου κάνει και φορμάτ; Αν π.χ. έχω κολλήσει κάποιο ιό και καταλήγω να χρειάζομαι φορμάτ, η παραπάνω διαδικασία με καλύπτει ή θα πρέπει να κάνω φορμάτ και μετά να φορτώσω windows κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όχι η εγκατάσταση windows μπορεί να γίνει και χωρίς φορμάτ δηλαδή να τα ξαναπεράσεις από πάνω. Όμως σε αυτό τον οδηγό από ότι είδα περιγράφει όλη την διαδικασία δηλαδή να κάνεις και format και νέα εγκατάσταση.

 

Οπότε ναι αν έχεις κολλήσει ιό που δεν φτιάχνεις αλλιώς, σε καλύπτει αυτή η διαδικασία, γενικά. Υπάρχει και περίπτωση να χρειαστείς και άλλα βήματα άμα πέσεις σε ειδική περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...