Προς το περιεχόμενο

Ερωτευμενος Ναι ή Οχι?


d3monhunter

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΕ μια προχειρη ματια που εριξα δεν ειδα κατι παρομοιο.Εαν υπαρχει παρακαλω να διαγραφει και να ξεχαστει. Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Ο αντρας του σημερα αξιζει να ειναι ερωτευμενος και αφοσιωμενος σε μια μονο γυναικα? Η αξιζει να ειναι απο εδω και απο εκει? Θα ηθελα να ακουσω γνωμες παρακαλω.

 

Η αποψη μου στο θεμα? Αφοσιωμενος, ειμαι απο αυτη την ομαδα αλλα μια αλλη απορια που εχω ειναι: ολα τα καλα που παιρνεις απο μια ωραια σχεση αξιζουν για να περνας μετα δυσκολα????

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ναι αξίζει να είναι ερωτευμένος με μία γυναίκα γιατί η μονογαμική σχέση σε κάνει καλύτερο άνθρωπο και είναι η βάση της οικογένειας.

 

Από την άλλη αυτό είναι στο χαρακτήρα του άντρα ή της γυναίκας, το αν θα είναι μονογαμικοί ή όχι. Άλλος την βρίσκει με 1 κε άλλος με 5 σαν τους Άραβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ αξιζει για τον εαυτο σου μονο. κανεις καλο μονο σε σενα...

βλεπεις το κοσμο διαφορετικα, εχεις ορεξη για ζωη, βαζεις στοχους κτλ κτλ.

 

δε χρειαζεται ομως το μαθει εκεινη γιατι ειδικα στη σημερινη εποχη τα εχουν δει ολα ισα που ακομα και αν φωναζουν οτι ειναι ερωτευμενες, δεν ειναι σιγουρες 100% γι'αυτο που λενε..

τις περισσοτερες φορες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ειναι ερωτευμενες αλλα οταν βρουν τον επομενο τοτε το ξεχνανε αμεσως τον υποτιθεμενο ερωτα τους.

γι'αυτο υπαρχουν πολλοι που λενε οτι ειναι καλο η γυναικα να εχει περασει απο πολλους αντρες γιατι ετσι αρχιζουν και μαθενουν καλυτερα τον εαυτο τους και δε πετανε κοτσανες...

 

οι περισσοτεροι αντρες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενοι και το πιστευουν, ειναι ικανοι να κανουν τα παντα!

οι γυναικες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενες και το πιστευουν, τις περισσοτερες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι το πιστευουν και γινεται οτι γινεται καθε μερα στα περισσοτερα ζευγαρια...

 

απλα οι αντρες ξερουν τι νιωθουν ενω οι γυναικες τα μπερδευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ αξιζει για τον εαυτο σου μονο. κανεις καλο μονο σε σενα...

βλεπεις το κοσμο διαφορετικα, εχεις ορεξη για ζωη, βαζεις στοχους κτλ κτλ.

 

δε χρειαζεται ομως το μαθει εκεινη γιατι ειδικα στη σημερινη εποχη τα εχουν δει ολα ισα που ακομα και αν φωναζουν οτι ειναι ερωτευμενες, δεν ειναι σιγουρες 100% γι'αυτο που λενε..

τις περισσοτερες φορες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ειναι ερωτευμενες αλλα οταν βρουν τον επομενο τοτε το ξεχνανε αμεσως τον υποτιθεμενο ερωτα τους.

γι'αυτο υπαρχουν πολλοι που λενε οτι ειναι καλο η γυναικα να εχει περασει απο πολλους αντρες γιατι ετσι αρχιζουν και μαθενουν καλυτερα τον εαυτο τους και δε πετανε κοτσανες...

 

οι περισσοτεροι αντρες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενοι και το πιστευουν, ειναι ικανοι να κανουν τα παντα!

οι γυναικες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενες και το πιστευουν, τις περισσοτερες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι το πιστευουν και γινεται οτι γινεται καθε μερα στα περισσοτερα ζευγαρια...

 

απλα οι αντρες ξερουν τι νιωθουν ενω οι γυναικες τα μπερδευουν.

 

καλα τα λες,αχ κ να σε ακουγε καποια απο εδω μεσα θα αφριζε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο πλευρές έχουν τα + και τα - τους.

Ο μονογαμικός έχει την κοπέλα του και έχει και καλή συχνότητα στης "επαφές" αλλά εάν έχει βολευτεί σε αυτή την σχέση για τα καλά όταν κάποια μέρα το έτερον ήμισυ σου πει Adios Amigos τότε τρως μια τεράστια ήττα.

Ξέρω άτομα που είχαν για πάνω από 8 χρόνια σχέση ξεκινώντας από το λύκειο.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δύσκολο τους ήτανε να συνέλθουν και να αρχίσουν από την αρχή.

Πιστεύω ότι καλύτερο είναι να δοκιμάσεις τον εαυτό σου πρώτα σε μερικές μικράς διάρκειας σχέσης μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι δύο πλευρές έχουν τα + και τα - τους.

Ο μονογαμικός έχει την κοπέλα του και έχει και καλή συχνότητα στης "επαφές" αλλά εάν έχει βολευτεί σε αυτή την σχέση για τα καλά όταν κάποια μέρα το έτερον ήμισυ σου πει Adios Amigos τότε τρως μια τεράστια ήττα.

Ξέρω άτομα που είχαν για πάνω από 8 χρόνια σχέση ξεκινώντας από το λύκειο.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δύσκολο τους ήτανε να συνέλθουν και να αρχίσουν από την αρχή.

Πιστεύω ότι καλύτερο είναι να δοκιμάσεις τον εαυτό σου πρώτα σε μερικές μικράς διάρκειας σχέσης μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο άτομο.

 

 

 

Να σου πω την αληθεια και εγω αυτο πιστευα μεχρι προτινος..

Απο τα 18 μεχρι τα 24 ημουν μια απο εδω και μια απο εκει,σε "σχεσεις" τη ημερας/βδομαδας χωρις ποτε να μου λειψει η σωματικη επαφη.

Στα 24 εκανα μια σχεση επειδη ενιωσα πως ειχε ερθει η ωρα μου να κανω κατι τετοιο και αφου φυσικα βρηκα το καταλληλο ατομο.Περασα φανταστικα για 2.5 χρονια αλλα επειδη ολα τα ωραια μαλλον καποτε τελειωνουν χωρισα και εδω και 1 χρονο που ειμαι χωρισμενος ειμαι απλα σκατα! :mad:

Οποτε φτανω στο συμπερασμα να πω πως δεν υπαρχουν πρεπει και δεν πρεπει..Αν σου τυχει σχεση στα 18 καλως!Δεν ειναι αναγκη να σκεφτεις ντε και καλα πως σε αυτη την ηλικια μαζευεις εμπειριες και δεν κανεις σχεσεις.Αν δεν σου τυχει παλι καλως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια και εγω αυτο πιστευα μεχρι προτινος..

Απο τα 18 μεχρι τα 24 ημουν μια απο εδω και μια απο εκει,σε "σχεσεις" τη ημερας/βδομαδας χωρις ποτε να μου λειψει η σωματικη επαφη.

Στα 24 εκανα μια σχεση επειδη ενιωσα πως ειχε ερθει η ωρα μου να κανω κατι τετοιο και αφου φυσικα βρηκα το καταλληλο ατομο.Περασα φανταστικα για 2.5 χρονια αλλα επειδη ολα τα ωραια μαλλον καποτε τελειωνουν χωρισα και εδω και 1 χρονο που ειμαι χωρισμενος ειμαι απλα σκατα! :mad:

Οποτε φτανω στο συμπερασμα να πω πως δεν υπαρχουν πρεπει και δεν πρεπει..Αν σου τυχει σχεση στα 18 καλως!Δεν ειναι αναγκη να σκεφτεις ντε και καλα πως σε αυτη την ηλικια μαζευεις εμπειριες και δεν κανεις σχεσεις.Αν δεν σου τυχει παλι καλως...

 

σωστος μιας κ μεγαλυτερος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθε μέρα ερωτεύομαι άλλη

 

αυτο δε λεγετε "ερωτευομαι", αυτο λεγεται "γουσταρω καθε μερα αλλη".

αν πραγματικα ερωτευτεις τοτε δε εχεις ορεξη να ακουμπησεις καμια αλλη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ξεφτιλίσετε, αν δε σας αρέσει, παρακαλείστε να τηρήσετε στάση αποχής.

συμφωνω..:-)

ΝΑΙ αξιζει... κανεις καλο σε σενα...

βλεπεις το κοσμο διαφορετικα, εχεις ορεξη για ζωη, βαζεις στοχους κτλ κτλ.

 

δε χρειαζεται ομως το μαθει εκεινη γιατι ειδικα στη σημερινη εποχη τα εχουν δει ολα ισα που ακομα και αν φωναζουν οτι ειναι ερωτευμενες, δεν ειναι σιγουρες 100% γι'αυτο που λενε..

τις περισσοτερες φορες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ειναι ερωτευμενες αλλα οταν βρουν τον επομενο τοτε το ξεχνανε αμεσως τον υποτιθεμενο ερωτα τους.

γι'αυτο υπαρχουν πολλοι που λενε οτι ειναι καλο η γυναικα να εχει περασει απο πολλους αντρες γιατι ετσι αρχιζουν και μαθενουν καλυτερα τον εαυτο τους και δε πετανε κοτσανες...

 

οι περισσοτεροι αντρες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενοι και το πιστευουν, ειναι ικανοι να κανουν τα παντα!

οι γυναικες οταν λενε οτι ειναι ερωτευμενες και το πιστευουν, τις περισσοτερες ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι το πιστευουν και γινεται οτι γινεται καθε μερα στα περισσοτερα ζευγαρια...

 

απλα οι αντρες ξερουν τι νιωθουν ενω οι γυναικες τα μπερδευουν.

+1000 συμφωνω ...:-)

Εγώ κάθε μέρα ερωτεύομαι άλλον

μου συμβαινει και μενα συχνα..:-)

Και οι δύο πλευρές έχουν τα + και τα - τους.

Ο μονογαμικός έχει την κοπέλα του και έχει και καλή συχνότητα στης "επαφές" αλλά εάν έχει βολευτεί σε αυτή την σχέση για τα καλά όταν κάποια μέρα το έτερον ήμισυ σου πει Adios Amigos τότε τρως μια τεράστια ήττα.

Πιστεύω ότι καλύτερο είναι να δοκιμάσεις τον εαυτό σου πρώτα σε μερικές μικράς διάρκειας σχέσης μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο άτομο.

+1000 και με τον παπαχλαμιδα συμφωνω..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω την αληθεια και εγω αυτο πιστευα μεχρι προτινος..

Απο τα 18 μεχρι τα 24 ημουν μια απο εδω και μια απο εκει,σε "σχεσεις" τη ημερας/βδομαδας χωρις ποτε να μου λειψει η σωματικη επαφη.

Στα 24 εκανα μια σχεση επειδη ενιωσα πως ειχε ερθει η ωρα μου να κανω κατι τετοιο και αφου φυσικα βρηκα το καταλληλο ατομο.Περασα φανταστικα για 2.5 χρονια αλλα επειδη ολα τα ωραια μαλλον καποτε τελειωνουν χωρισα και εδω και 1 χρονο που ειμαι χωρισμενος ειμαι απλα σκατα! :mad:

Οποτε φτανω στο συμπερασμα να πω πως δεν υπαρχουν πρεπει και δεν πρεπει..Αν σου τυχει σχεση στα 18 καλως!Δεν ειναι αναγκη να σκεφτεις ντε και καλα πως σε αυτη την ηλικια μαζευεις εμπειριες και δεν κανεις σχεσεις.Αν δεν σου τυχει παλι καλως...

 

Φίλε δεν διαφωνούμε κάπου όπως βλέπω εγώ αυτό που είπα και επιβεβαίωσες είναι ότι η μακροχρόνιες σχέσεις σε ΠΗΔΑΝΕ κανονικά εάν δεν έχεις μερικές σχέσης τις πλάκας και φτάσεις σε ένα σημείο να ξέρεις τι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...