Προς το περιεχόμενο

windows xp usb boot!!!!!


maz8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας παιδια εχω ενα acer aspire one και θελω να του βαλω windows xp (εχω linux )...... θελω να κανω βοοτ απο usb τα χρ και δεν μπορω....δεν μπορω να τα κανω bootable....εχω δοκιμασει 2 οδηγους αλλα κανενας δεν πιανει......μηπως μπορει κανενας να με βοηθησει????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους.Προσπαθω και εγω να κανω ενα usb flash bootable με το usb_multiboot_10 με εναν απο τους οδηγους που αναφερει ο φιλος changeallnow.Το προβλημα ειναι οτι οταν παω να δηλωσω την τοποθεσια του usb μου γραφει οτι δεν ειναι fat,fat32 η ntfs και ετσι δεν προχωρει στην εγκατασταση των αρχειων.Οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι παλευω απο το πρωι με αυτο το θεμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους.Προσπαθω και εγω να κανω ενα usb flash bootable με το usb_multiboot_10 με εναν απο τους οδηγους που αναφερει ο φιλος changeallnow.Το προβλημα ειναι οτι οταν παω να δηλωσω την τοποθεσια του usb μου γραφει οτι δεν ειναι fat,fat32 η ntfs και ετσι δεν προχωρει στην εγκατασταση των αρχειων.Οποιος γνωριζει ας βοηθησει γιατι παλευω απο το πρωι με αυτο το θεμα!!!

 

Δες το 8ο ποστ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το 8ο ποστ ;)

 

Το εχω δει το βιντεο που εχεις ποσταρει.Το προβλημα που εχω ειναι οτι το usb_multiboot_10.cmd δεν μπορω να το τρεξω ως administrator μου βγαζει οτι λειπει καποιο αρχειο.Οταν το τρεξω κανονικα παταω την επιλογη 1 και βαζω την τοποθεσια που εχω τα xp και το δεχεται,μετα παταω την επιλογη 2 και στο παραθυρο που ανοιγει επιλεγω το usb παταω ανοιγμα αλλα το προγραμμα μου γραφει οτι το usb δεν ειναι fat,fat32 η ntfs.Εθχαριστω για την απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δει το βιντεο που εχεις ποσταρει.Το προβλημα που εχω ειναι οτι το usb_multiboot_10.cmd δεν μπορω να το τρεξω ως administrator μου βγαζει οτι λειπει καποιο αρχειο.Οταν το τρεξω κανονικα παταω την επιλογη 1 και βαζω την τοποθεσια που εχω τα xp και το δεχεται,μετα παταω την επιλογη 2 και στο παραθυρο που ανοιγει επιλεγω το usb παταω ανοιγμα αλλα το προγραμμα μου γραφει οτι το usb δεν ειναι fat,fat32 η ntfs.Εθχαριστω για την απαντηση.

 

Ρίξ'του ένα format από windows, και ξαναδοκίμασε.

 

(Ο υπολογιστής μου--> δεξί κλικ στο ms σου---> format)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...