Προς το περιεχόμενο

Αγορα πλυντηριου ρουχων


gbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

Σκεφτομαι την αγορα ενος καινουργιοου πλυντηριου ρουχων οσο πιο φθηνο αλλα και αξιοπιστο γινεται. Εχω βαλει ενα οριο τα 500 ευρω αλλα σιγουρα θα προτιμουσα κατι φθηνοτερο. Εως τωρα εχω δει της LG σε αυτες τις τιμες σαν πιο καλα.

Τι εχετε να προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω προβληματίζομαι με την αγορά. Τα lg είναι όντως εμφανίσιμα. Από αξιοπιστία δεν ξέρω, αλλά προτίμησε να είναι made in korea και όχι κάτι άλλο. Επίσης θα μπορούσες να δεις και samsung που κατά την γνώμη μου γενικά φτιάχνει αξιόπιστες συσκευές. Αλήθεια, υπάρχουν ακόμη πλυντήρια όπου μπορεί ο χρήστης να επιλέξει την θερμοκρασία πλύσης? Αν ναι, θα το προτιμούσα από ένα ''πλήρως ηλεκτρονικό''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι ειδα τα φθηνα της LG ειναι made in China ενω τα direct drive ειναι made in Korea. Παντως αλλοι εχουν προτεινει το φθηνο της indesit αλλα και το λιγο πιο ακριβο Ariston ( 7κιλα παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά η τιμή είναι το βασικό κριτήριο αγοράς κάθε ηλεκτρικής συσκευής αλλα απο προσωπική εμπειρία προτείνω να λάβεις σοβαρά υπόψην μιά παράμετρος... να είναι ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ προέλευσης.. οι άνθρωποι είναι τελειομανείς σε ότι και να φτιάξουν...για να πιάσουν τόπο τα χρήματαπου θα δώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τεχνικός μας πάντως είχε προτείνει indesit στα λεφτά που λες. Τέτοιο πήραμε και μεις τελικά, καλά πάει για την ώρα, καμιά 3ετία το έχουμε μόνο βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζετε που κατασκευάζονται τα indesit που αναφέρετε? Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο. Είδα κάποια μοντέλα της morris και μου έκανε εντύπωση ότι ήταν made in korea. Ξέρει κανείς αν παίζει κάποια συνεργασία με κορεάτικη εταιρεία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι απο Ιταλια, απο τι εχω δει το 7κιλο ξεκιναει απο τα 300 ευρω..

Εχει πεσει πολυ διαφημιση γι αυτα τα Morris αλλα δε τα ξερω.. Νομιζω ειναι αποκλειστικη εισαγωγη καποιας εταιριας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Επειδή κοιτάω και εγώ για πλυντήριο και το έψαξα λίγο:

Τα Miele είναι τα καλύτερα, αλλά και τα πιο ακριβά (> 1000€).

 

Τα LG μου τα πρότειναν και εμένα. Σε γερμανικά σάϊτ όμως είδα ότι επειδή δεν έχει ιμάντα έτσι και χαλάσει το σύστημα που το περιστρέφει χαίρεται, διότι το ανταλλακτικό κουμπώνει λέει σε πλαστικό εξάρτημα και ποτέ όπως πρώτα.

 

Εμένα Bosch, Siemens καλύτερα μου φαίνονται, αν και συναρμολογούνται στην Ιταλία. (Η Siemens παίζει να είναι και από Πολωνία). ΜΟΝΟ η Miele είναι γνήσια Γερμανική (παραγωγή και συναρμολόγηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα Ariston. Πριν 6-7 χρόνια χρειάστηκε η μητέρα μου καινούργιο πληντύριο και επειδή είχε πάρει ένα siemens το οποίο δεν της κράτησε και πολύ προτίμησε κάποια συσκευή οικονομική ώστε αν τα παίξει να μην κλάψει τα χρήματα. Ενώ ξανασκεφτόταν siemens απ το κατάστημα που το αγοράσαμε (είχαμε κάτι γνωστούς) μας πρότειναν το Ariston. Το πήρε η μητέρα μου και μέχρι τώρα δεν έχει πάθει τίποτα παρόλο τη πολύ χρήση που κάνει (είμαστε 6μελής οικογένεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Καλησπερα. Με ενδιαφερει η αγορα ενος πλυντηριου-στεγνωτηριου ρουχων. Επεσα σε αυτο : http://www.skroutz.gr/s/243504/Morris-CDR-97577.html . Η γνωμη σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Με ενδιαφερει η αγορα ενος πλυντηριου-στεγνωτηριου ρουχων. Επεσα σε αυτο : http://www.skroutz.gr/s/243504/Morris-CDR-97577.html . Η γνωμη σας?

 

Κανενας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...