Προς το περιεχόμενο

Κτελ Κηφισού από μετρό;


running_dap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να πάω στο κτελ Κηφισού χρησιμοποιώντας το μετρό; Δοκίμασα να το ψάξω στο google αλλά δεν βρήκα ακριβώς αυτό που έξαχνα. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν έχει στάση μετρό κοντά στα ΚΤΕΛ Κηφισού. Οι κοντινότερες, αν δεν απατώμαι, είναι οι στάσεις Ελαιώνας ή Αιγάλεω. Μετά θα πρέπει να συνεχίσεις αλλιώς.. Πιθανότατα να έχει λεωφορείο αλλά δεν ξέρω λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατεβείς Μεταξουργείο και θα αλλάξεις στο Α15 (Αθήνα - Δάσος) ή Β15 (Αθήνα - Παλατάκι) που κάνει τέρμα ακριβώς έξω από το Μετρό. Αυτά τα δύο κάνουν στάση πάνω στην Λ.Αθηνών αρκετά κοντά στο σταθμό του Κηφισσού (περπατάς λίγο). Δε θυμάμαι ακριβώς την στάση - (πρέπει να είναι η "Παλιατζίδικα") είναι αυτή ακριβώς πριν την γέφυρα που περνά πάνω από την Εθνική΄, λίγο μετά το Carefour (αυτό είναι στο αντίθετο ρεύμα).

 

ΥΓ : Ύπάρχει και το 051 το οποίο όλο και από κάποιο σταμθό του μετρό κοντά θα περνά και πάει μέσα στο σταθμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως οι κοντινοτερες στασεις ειναι ελαιωνας η αιγαλεω γιατι το ψαχνα και εγω πριν κανενα χρονο...θυμαμαι ειχα κατεβει σε μια απο τις 2(δεν θυμαμαι ποια) και ειχα περπατησει

15 -20 λεπτα...κατα την διαρκεια της πορειας μου ειχα πετυχει και στασεις λεοφορειων αλλα βαριομουνα να περιμενω χωρις να ειμαι σιγουρος αν περναει απ κηφισο και μιας και που μου αρεσει το περπατημα εκανα την γυμναστικη μου....βεβαια αν εχει ζεστη ή εχεις πραγματα να κουβαλας αστο καλυτερα και ψαξου με λεοφορειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

μου φαίνετε θα πάω μεταξουργείο, όπως μου είπε ο DrLo, και θα πω στον οδηγό το λεωφορείου που να κατέβω. Εε, τι; Δεν θα ξέρει; :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κατέβεις Μεταξουργείο, θα περπατήσεις μέχρι την Λένορμαν, μόλις στρίψεις στην Λένορμαν, θα δείς τη στάση έξω απο ένα μαγαζί που πουλάει ΤΑΞΙ. Πέρνεις το 051 το οποίο τερματίζει στα ΚΤΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όλα τα ανωτέρω,πιο πολύ βολεύει το 051 που ανέφερε ο DrLo.Έχει αφετηρία Μενάνδρου και Ζήνονος,περίπου 150 μέτρα απο την Πλ. Ομόνοιας.Εχει τακτικά δρομολόγια 5~8 λεπτά,σε αφήνει μέσα στον Σταθμό Κηφισού και η όλη διαδρομή ζήτημα είναι αν κρατάει 15λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας με μετρό πλατεία Ομόνοιας, κατεβαίνεις την Αγίου Κωνσταντίνου και στον τρίτο κάθετο (Μενάνδρου) στα αριστερά είναι η αφετηρία του 051 που έχει τερματικό τα κτελ κηφισού. Εγώ έτσι πάω πάντως.

 

ps. Με πρόλαβε ο Tenshi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όλα τα ανωτέρω,πιο πολύ βολεύει το 051 που ανέφερε ο DrLo.Έχει αφετηρία Μενάνδρου και Ζήνονος,περίπου 150 μέτρα απο την Πλ. Ομόνοιας.Εχει τακτικά δρομολόγια 5~8 λεπτά,σε αφήνει μέσα στον Σταθμό Κηφισού και η όλη διαδρομή ζήτημα είναι αν κρατάει 15λεπτά.

 

Το περπάτημα Ομόνοια-051 ειναι λιγότερο από τη στάση του Α15->Σταθμό Κηφισού αλλά το 5-8 λεπτά είναι ΠΟΛΥ αισιόδοξο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περπάτημα Ομόνοια-051 ειναι λιγότερο από τη στάση του Α15->Σταθμό Κηφισού αλλά το 5-8 λεπτά είναι ΠΟΛΥ αισιόδοξο

 

Δέν το βγάζω απο το μυαλό μου.Είναι αναρτημένο στην αφετηρία του 051,καθώς και στην επίσημη σελίδα του ΟΑΣΑ.Να μήν είναι 5 λεπτά;Οκ είναι 6,το γεγονός οτι έχει πολύ συχνά δρομολόγια δέν αλλάζει.

 

καλα, συμβουλεύετε τον ανθρωπο να περασει απο την μεναδρου και ζηνονος? :P

 

Τα τελευταία 4 χρόνια παίρνω το 839/Α17/Β17 22:30~23:00.Σε πληροφορώ οτι δέν έπαθα ποτέ μου τίποτα και είμαι τόσο σίγουρος οτι δέν θα μου συμβεί κάτι, που κυκλοφορώ με το Omnia στην τσάντα μου-ασχέτως αν δέν το κάνω μόστρα φάτσα φόρα-(είπαμε,είμαι τολμηρός...οχι μαλάκας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βγάζεις το HTC touch 2 pro έξω η το ομνια η το iphone και δε κοιτάς επιμονα τα διαφορα πρεζονουα κτλ τριγυρω δεν εχεις κανενα προβλημα.. Βεβαια μπορει να σου πετάξουν κανενα μπουκάλι.

Παντως εγω το ειχα κανει απο μεταξουργιο με τα πόδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...