Προς το περιεχόμενο

Βαψιμο δωματιου ιδεες (κ site)


toninosfc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδες ...:rolleyes: θελω να βαψω το δωματιο μου κατι διαφορετικο και κατι ξεχωριστο ξεφευγοντας απο το κλασσικο ασπρο, σιελ, και ανοιχτο μπεζ....θελω να μου προτεινετε sites στο internet που να ειχει ιδεες και γενικα εικονες με δωματια και σπιτια βαμενα, ετσι ωστε να καταλειξω καπου....

 

thax mates....Toninosfc!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να βαψω το δωματιο μου κατι διαφορετικο και κατι ξεχωριστο ξεφευγοντας απο το κλασσικο ασπρο, σιελ, και ανοιχτο μπεζ

 

Ενα ωραίο φωτεινό ΜΑΥΡΟ. Ψήσου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να βάλεις ένα πιο έντονο και ζωηρό χρώμα της αρεσκείας σου αλλα να το κάνεις διχρωμία!!! πχ εγώ το γραφείο έχω κάνει 3 τοίχους πράσινο ανοιχτό και έναν πράσινο σκούρο. Γενικά αν πάς σε χρωματοπωλείο στα δείγματα θα σου έχει μια απόχρωση απο πολύ απαλό έως και πολύ έντονο. Διάλεξε να είναι ένα αρκετά απαλό και το άλλο 2-3 σκάλες πιο έντονο.

 

Άλλο συνδυασμό που είδα και μου άρεσε ήταν πορτοκαλί με κόκκινο.... Γενικά παίξε με τα χρώματα..... Μπορείς αν θές να πάρεις και ένα ειδικό ρολό και να κάνεις το βάψιμο κάπως περίεργο σαν πιτσιλιές μεγάλες και τέτοια φάση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

αν κάνεις έστω και έναν τοίχο έντονο χρώμα

το ταβάνι θα το κάνεις καθαρό άσπρο

μιας και ο τείχος θα κάνει αντανάκλαση και θα του δίνει έναν τόνο χρώματος ;)

 

αν διαλέξεις ανοιχτά χρώματα μπορείς και στο ταβάνι μέσα στο άσπρο να ρήξεις μια τζούρα χρώματος.

γενικά το ταβάνι με έντονο χρώμα μικραίνει τρομερά τον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...