Προς το περιεχόμενο

Αγορα σκυλου


BladeRunner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον,ενδιαφερομαι για την αγορα σκυλου.

Ειμαι αρρωστα φιλοζωος,εχοντας ηδη ενα μινιατουρ γερμανικο σπιτζ και αρκετες γατες,χελωνες,καναρινια κτλ

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να βρω ενα σκυλακι για παρεα.Ειναι αρσενικο το σπιτζ,3 ετων,πολυ κοινωνικο,με αψογη σχεση με τις γατες και τα υπολοιπα ζωα.

Τι ρατσα θα του ταιριαζε?Η οικογενεια μου,μου προτεινει να παρω ενα ιδιο σε λευκο(ειναιμαυρος ο δικος μου).

Επισης ΔΕΝ θελω να το παρω απο πετ σοπ,υπαρχουν εκτροφεια και τετοια?

Το σπιτι ειναι μεγαλο,με αυλη αλλα ο φιλος μας βγαινει και 3 φορες την μερα βολτα οποτε...ο χωρος δεν ειναι θεμα.

Ομως θελω μικρο σκυλι...οχι τσιουαου αλλα στο μεγεθος του σπιτζ,που ειναι ιδανικο για μεσα στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πλησιέστερο καταφύγιο αδέσποτων. Θα σε κατατοπίσουν πλήρως, θα πάρεις το σκυλάκι που θες και σου ταιριάζει, δεν θα πληρώσεις και θα σώσεις ενα ζωντανό...

 

Τα west highland terrier πως σου φαίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πλησιέστερο καταφύγιο αδέσποτων. Θα σε κατατοπίσουν πλήρως, θα πάρεις το σκυλάκι που θες και σου ταιριάζει, δεν θα πληρώσεις και θα σώσεις ενα ζωντανό...

 

Τα west highland terrier πως σου φαίνονται?

 

 

 

πανεμορφα...

ξερεις αν παιζει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως, αν πας στο καταφυγιο αδεσποτων αν αγαπας τα ζωα, θα το "πονεσεις" πιο πολυ το ζωντανο, και θα το αγαπησεις και θα σε αγαπησει πιο πολυ. Απο το pet shop ειναι σαν να αγοραζεις ενα παιχνιδι (ολο φρου φρου κι αρωματα, λες και παιρνεις μπιμπελο για το αυτοκινητο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αγαπάς τα ζώα θα το αγαπήσεις το ίδιο απόπου κι αν το πάρεις. Η αγάπη που δίνεις σε ένα ζώο εξαρτάται απο τον ανθρωπο και όχι απο το μέρος που θα το πάρει. Και έτσι εγκυκλόπαιδικά τα ζώα που παίρνεις απο τα pet shop, και πόσο μάλον τα σκυλιά περνάνε πολύ χειρότερα απο αυτα που πέρνεις απο ένα καταφύγειο. Κατα τα άλλα είμαι υπέρ του να υποστηρίξεις κάποιο καταφύγειο.Αν αποφασήσεις να υοθετήσεις κάποιο σκύλο ράτσας να σου πώ οτι τα westy είναι λίγο άτακτα, καθώς terrier...., αλλά εκπαιδεύονται με πολύ υπομονή. Αφού έχεις πάρει ενα ήδη αρκετά ενεργητικό σκυλί θα σε συμβούλευα να πάρεις shih tzu. Μία ήρεμη και παιχνιδιάρικη ράτσα για σπίτι. Και νομίζω υπάρχουν και εκτροφεία στην Ελλάδα αν δε θές να στο φέρουν απο Ουγγαρία απο pet shop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.stray.gr/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=29&Itemid=177

 

πρέπει να σταματήσει αυτό το εμπόριο ζώων..εαν βλέπατε τις συνθήκες που εκτρέφονται και μοσχοπωλούνται τα καημένα τα ζωάκια δεν θα θέλατε ποτέ να πάρετε.. κάνε ένα ψυχικό και πάρε ένα που έχει ανάγκη. τι σημασία έχει η ράτσα? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άν μειωθούν οι παραγκελίες στα εκτροφεία θα σταματήσει το εμπόριο; Να σταματήσουν οι ασυνήδητοι τις ανεξέλεκτες γέννες. Αυτοί που είτε συνηδητά είτε όχι ζευγαρώνουν τα σκυλιά τους και μετά παρατάνε τα μικρά σε αλάνες η επιβαρύνουν φιλοζωικές λέγοντας και το κορυφαίο ''ε πάρτε τα.εγω τι να τα κάνω; να τα σκοτώσω;'' Είμαι κατά των μεγάλων puppy mills.... , (τονίζοντας το ''μεγάλων""), γιατί υπάρχουν και σωστοί άνθρωποι, αλλά δε βλέπουμε τα μούτρα μας λέω εγώ πρώτα πρώτα που στην Ελλάδα το μεγαλήτερο ποσοστό είναι ανενημέρωτοι και άσχετοι με το θέμα της φροντίδας ενως ζώου; Και μετά αρχήστε να κατηγορείτε όλους τους άλλους. Έτσι για να μή λέμε αερολογίες. Να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

 

Συγνώμη για την επιθετική στάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...