Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να βοοταρω win7/vista


Nik0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια παω να βοοταρω εναν υπολογιστη με bootable diskaki Win7 καια φοθ φορτωσει μενει σε μια μπλε οθονη ακριβως εκει που θα επρεπε να με ρωτησει για γλωσσα εγκαταστασης.

 

Γιατι? Επισης ουτε με vista δισκακι κανει βοοτ. τα ιδια dvd sto allo ypologisth bootaroyn κανονικα.

 

Τι αν φταιει? Δεν μπορω να ακνω εγκαατσταση.

 

Επισης οταν προσπαθω με το acronis να επαναφερω ghost κολλαει λεει corrupted image ενω δεν ειναι.

 

Παρακαλω βοηθατε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ρε παιδια παω να βοοταρω εναν υπολογιστη με bootable diskaki Win7 καια φοθ φορτωσει μενει σε μια μπλε οθονη ακριβως εκει που θα επρεπε να με ρωτησει για γλωσσα εγκαταστασης.

 

Γιατι? Επισης ουτε με vista δισκακι κανει βοοτ. τα ιδια dvd sto allo ypologisth bootaroyn κανονικα.

 

Τι αν φταιει? Δεν μπορω να ακνω εγκαατσταση.

 

Επισης οταν προσπαθω με το acronis να επαναφερω ghost κολλαει λεει corrupted image ενω δεν ειναι.

 

Παρακαλω βοηθατε!

 

Το hardware του υπολογιστη ειναι οκ?Aς πουμε οι μνημες βγαζουν ενα 5ωρο memtest?Οι σκληροι ειναι οκ?κλπ,κλπ..

Η μπλε οθονη μηπως σου εδωσε κ καποιο μηνυμα/καποιον driver ως υπαιτιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to hardware ειναι οκευ. Οταν παω να bootαρω απο bootable XP SP2 ξεκιναει κανονικα. Μ 7 ξεκιναι και κολλαει και με dvd tvn vista δεν το βοοταρει κaθολου το dvd ενω στο δικο μου pc βοοταρουν και τα 3 λειτουργικα απο το dvd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
to hardware ειναι οκευ. Οταν παω να bootαρω απο bootable XP SP2 ξεκιναει κανονικα.

Αν το συμπερασμα το βγαζεις απο το οτι μπορει και μπουταρει απο το cd των xp,θα προτεινα να κανεις τα τεστ για να βεβαιωθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ωρα που σου εγραφα ειχα αφησει μεσα το bootable win7 και μετα απο 10 λεπτα εδιεξε αρχικη οθονη και με ρωτησα για γλωσσες. πατησα οκ και τωρα ηδη εχει 5 λεπτα που γραφει¨

 

"Εκκινηση του προγραμματος; εγκαταστασης"

 

χαρηκα αλλα ετσι θα το παμε? πςω το εξηγεις?

 

Τοσο χρονο για τα τεστ που λες φιλε μου δεν εχω αυριο πρωι ρεπει να το πααρδωσω γιαυτο σε παρακαλω βοηθησε με να το ψαξουμε αλλιως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τοσο χρονο για τα τεστ που λες φιλε μου δεν εχω αυριο πρωι ρεπει να το πααρδωσω γιαυτο σε παρακαλω βοηθησε με να το ψαξουμε αλλιως!

Δυστυχως δεν μπορω να σου δωσω καποια αλλη ιδεα καθως ειναι το πρωτο που κανω(hardware check)και μετα ολα τ αλλα.Αν οντως φταιει το hardware,οτι ωρες ξοδεψεις στην συνεχεια θα πανε χαμενες.

Αν θες να το ψαξεις διαφορετικα και πονταρεις πως ειναι οκ,κανε μερικα search με την συνθεση του pc,μηπως και πετυχεις καποιο hardware κομματι(πχ καποια network καρτα) που προκαλει ασυμβατοτητες/προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα μου ελειδ εν βρεθηκαν οδηγοι οδηγησες για το cd/dvd drive και μου λεει να βαλω dvd μεσα που να τους περιεχει.

 

Τι να κανω? αφου δεν τουχε εχει πως μπορεσε εστω να φτασει μεχρι εκει?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 02:12 ----------

 

μολισ τελειωσα την εγκατασταση των 7 στον σκληρο δισκο του προβληαμτικου υπολογιστη στο δικο μου υπολογιστη.

 

το προβλημα ειναι οτι τωρα που τον ξαναεβαλα στην θεση του παλι δεν βοοταρει.

 

τι γινεαι ρε παιδια δεν θα επρεπε να ξεκναει και να αναπροσαρμοσει τα drivers tou?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα καπου εκει υπάρχει το πρόβλημα

πήγαινε στην εταιρία βρες τους drivers και καψτους σε ενα cd ,προχωρας και βλέπεις

 

είναι κάπως λογικο όμως να υπάρχουν προβλήματα αφου εχουν εγκατασταθη διαφορετικοι drivers (εχουν διαφορετικα τεχνικα χαρακτηριστηα τα δυο πσ σωστά?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...