Προς το περιεχόμενο

Κρητικα ελληνικα λαϊκα τραγουδια


plaths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΝΟ ΚΡΗΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΛΑΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

 

αμα ειναι πιθανο μονο κρητηκα και ελλινικα λαικα τραγουδια γιατι απο οτι ειδα ολοι ξενα ακουτε σε ενα θεμα....

 

Λοιπον κανω αρχη*

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=mXpKvNkWMWA[/ame]

 

Dj ominus -kante paniko

 

 

[ame]

[/ame]

 

ΕΝΑΣ ΑΛΗΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΜΑΗΣ

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=8MNJ6mcLC-k&feature=related[/ame]

2 ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΜΑΗΣ

 

[ame]

[/ame]

 

ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ -ΖΩΙΔΑΚΗΣ

 

Μια που ειμαι και απο την κρητη κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΝΟ ΚΡΗΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΛΑΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

 

αμα ειναι πιθανο μονο κρητηκα και ελλινικα λαικα τραγουδια γιατι απο οτι ειδα ολοι ξενα ακουτε σε ενα θεμα....

 

Λοιπον κανω αρχη*

 

Dj ominus -kante paniko.

O dj ominus κι ο dj S είναι κρητικό ή λαϊκό? Να ξέρω τι τραγούδια παίζουν μπάλα δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ακουσω κιαλο θα ξυρισω και το μουσι μου.

ΕΑΝ θελεις παραδοση βαλε φουσταλιερη, δερμιτζογιαννη, κουτσουρελη, ροδινο, σκορδαλο, καλογριδη και μην βασανιζεσαι με τα σκυλαδικα

Εγω ειμαι χουφταλο δεν το λεω ια μενα, για τα νεα παιδια. Ψαχτε τους αυτους τους δασκαλους και μονο καλο θα σας βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω στην λεβεντογέννα να χορεύουν ominus πεντοζάλι και τι στον κόσμο....!!!!! πως δεν έβαλες και κανένα Mazoo & the Zoo και τα Ζουζούνια να μας στείλεις !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟ ΜΟΝΟ ΚΡΗΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΛΛΙΝΙΚΑ ΛΑΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ

 

αμα ειναι πιθανο μονο κρητηκα και ελλινικα λαικα τραγουδια γιατι απο οτι ειδα ολοι ξενα ακουτε σε ενα θεμα....

 

Ωραία χρήση της Ελληνικής(και οχι ελλινικής) γλώσσας

και των Κρητικών(και οχι κρητηκόν).

Και γω απο Κρήτη είμαι αλλα ξέρω να γράφω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία χρήση της Ελληνικής(και οχι ελλινικής) γλώσσας

και των Κρητικών(και οχι κρητηκόν).

Και γω απο Κρήτη είμαι αλλα ξέρω να γράφω!

 

ψιτ, εσύ πέρνα μια βόλτα από δω.... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιτ, εσύ πέρνα μια βόλτα από δω.... :mrgreen:

 

Περασα αλλα ειδα οτι τα χεις γραψει ετσι επιτηδες!Φιλε μπορει να γινομαι σπαστικος αλλα εχω κολλημα να βλεπω να μην γραφετε σωστα Ελληνικα!Δεν ειμαι και ο Μπαμπινιώτης αλλα καποιες λεξεις που χρησιμοποιω καθημερινα ξέρω να τις γράφω σωστα!

*να οριστε ξέχασα τους τόνους*

Ασχετα που ειναι ξενέρα!Μπήκα να δω Κρητικα και κατεληξα να μιλαω για ορθογραφία λες και ειμαι δασκαλος!

ΟυΓκ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O dj ominus κι ο dj S είναι κρητικό ή λαϊκό? Να ξέρω τι τραγούδια παίζουν μπάλα δηλαδή..

 

ελληνικοοοοοοοοο

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:55 ----------

 

Και επισης αμα δν σας αρεσε το θεμα τι γραφετε για να πειτε κατι κακο?και να παρετε ενα ποστ παραπανω?και τι θελετε δηλαδη?Νομιζετε οτι ολοι σαν και σας εχουν γνωσει απο γραμματα ....

 

οπιος εχει προβλημα με το λεξιλογιο μου και το πως γραφω να πανα πει στον ευατο τι λαθη κανει και να μην λεει κουβεντα με τους αλλουσ...

 

Δηλαδη οταν καπιος κανει ενα θεμα να πεταξετε κτ που να κανει τον αλλο να νιωθει ασχημα....και τι εγινε επειδη δεν ξερω να γραφω η και να μιλω σας νιαζει?

Ικανα το θεμα για τραγουδια και ετσι αλλα εσεις βαριεστε να βαλετε ενα τραγουδι και μονο να κρινετε τον αλλο σας νοιαζει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικοοοοοοοοο

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:55 ----------

 

Και επισης αμα δν σας αρεσε το θεμα τι γραφετε για να πειτε κατι κακο?και να παρετε ενα ποστ παραπανω?και τι θελετε δηλαδη?Νομιζετε οτι ολοι σαν και σας εχουν γνωσει απο γραμματα ....

 

οπιος εχει προβλημα με το λεξιλογιο μου και το πως γραφω να πανα πει στον ευατο τι λαθη κανει και να μην λεει κουβεντα με τους αλλουσ...

 

Δηλαδη οταν καπιος κανει ενα θεμα να πεταξετε κτ που να κανει τον αλλο να νιωθει ασχημα....και τι εγινε επειδη δεν ξερω να γραφω η και να μιλω σας νιαζει?

Ικανα το θεμα για τραγουδια και ετσι αλλα εσεις βαριεστε να βαλετε ενα τραγουδι και μονο να κρινετε τον αλλο σας νοιαζει....

 

plaths my friend.....πρώτον το τοπικ σου είναι γενικότατο...αν θές μάλιστα να μιλήσουμε για ελληνικά τραγούδια τότε θα πρέπει να κάνουμε 1.356.785.022.351 ανεβάσματα ελληνικών τραγουδιών...άποψη και συμβουλή μου τα τραγούδια που θές να μας ανεβάσεις να τα ανεβάζεις κατα περίσταση στο "Τι μουσική ακούτε" ή και στο "Τι τραγούδι ακούτε τώρα"....άλλο να το έλεγες "κρητικά τραγούδια" το τόπικ και άλλο ελληνικά....είναι γενικούρα και ανούσιο το θέμα...

επίσης....απο τη στιγμή που ανοίγεις ένα θέμα πρέπει να είσαι έτοιμος να δεχτείς και τις απόψεις των άλλων και αν βλέπεις πως οι 10 σου τη "λένε" μην στραβώνεις αλλά ψάξε να δείς μήπως τελικά οι 10 έχουν δίκιο και όχι εσύ....

 

επίσης ....να γράφεις το κείμενο πρώτα στο word και μετά αφού κάνεις την ανάλογη αυτόματη διόρθωση να το κάνεις paste στο φορουμ...στο οποίο φορουμ αν δεν κάνω λάθος.....δεν καταμετρούνται τα posts στο μπλα μπλα....σωστα???

 

 

 

Υ.γ. άκυρο......είμαστε στο "Μουσική"...άντε πάω για ύπνο γιατί δεν πάει άλλο....!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μα ρε φιλε αμα γραψω τι μουσικη ακουτε τωρα θα βαζουνε ξενα καταλαβες?΄)

 

 

[ame]

[/ame]

 

Αντε βαλτε κανα τραγουδι συζητηση θα πιασομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μα ρε φιλε αμα γραψω τι μουσικη ακουτε τωρα θα βαζουνε ξενα καταλαβες?΄).

Βάλε ποια είναι η αγαπημένη σου μουσική και βάλε σαν προϋπόθεση μόνο ελληνικά.

 

Αλλά ρε plaths για το θεό βάζεις κρητικά τραγούδια και ποστάρεις την μουτσουνάρα του Κυριακή - Μαντινάδες του βοσκού-? Ντάξει κι εγώ έχω περάσει την φάση με παρακμιακά τραγούδια αλλά όχι τόσο μπόχα έλεος... Γράψε trash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει Ελληνικά και όχι greeklish όπου απαγορεύεται , οποτε η ειρωνία και η διόρθωση για θέματα ορθογραφιας ή γραμματικής είναι σαφώς λογοκρισία ....

 

Τώρα στο θέμα .... Καλή Κρητική μουσική ερμηνεύει και ο Γιάννης Χαρουλης, ο οποίος λόγω του ότι η φωνή του μοιάζει με του Ξυλουρη, καμια φορά η ερμηνεια του συγκρίνεται άδικα με αυτή του Ξυλουρη.

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφει Ελληνικά και όχι greeklish όπου απαγορεύεται , οποτε η ειρωνία και η διόρθωση για θέματα ορθογραφιας ή γραμματικής είναι σαφώς λογοκρισία ....

 

Τώρα στο θέμα .... Καλή Κρητική μουσική ερμηνεύει και ο Γιάννης Χαρουλης, ο οποίος λόγω του ότι η φωνή του μοιάζει με του Ξυλουρη, καμια φορά η ερμηνεια του συγκρίνεται άδικα με αυτή του Ξυλουρη.

 

 

Sent from my iPod touch using Insomnia.app

 

Ευχαριστό για την υποστήριξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...