Προς το περιεχόμενο

Διαδιακασια προσληψης στο "Πλαισιο"


tap_ts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

 

Πρωτο μου ποστ αρα καλως σας βρηκα.

Εχω μερικες ερωτησεις για οποιον κατεχει. Εχει στειλει βιογραφικο στο...Πλαισιο περασα απο συνεντευξη και ολα τα σχετικα και μετα με καλεσαν στο τηλεφωνο να κλεισουμε ενα ραντεβου να δουν πως κινουμαι σ ενα καταστημα πως ειμαι με τους πελατες και ολα τα σχετικα.

Ξερει καποιος τι παιζει στη συγκεκριμενη διαδικασια και τι επακολουθει ?

Και τελικα ποιος ειναι ο καθαρος μισθος ενος πωλητη γιατι εχω ακουσει πολλα ?

 

Καλως σας βρηκα ξανα και γενικα αποψεις, εμπειρεις παο το πλαισιο ευπροσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια

 

Πρωτο μου ποστ αρα καλως σας βρηκα.

Εχω μερικες ερωτησεις για οποιον κατεχει. Εχει στειλει βιογραφικο στο...Πλαισιο περασα απο συνεντευξη και ολα τα σχετικα και μετα με καλεσαν στο τηλεφωνο να κλεισουμε ενα ραντεβου να δουν πως κινουμαι σ ενα καταστημα πως ειμαι με τους πελατες και ολα τα σχετικα.

Ξερει καποιος τι παιζει στη συγκεκριμενη διαδικασια και τι επακολουθει ?

Και τελικα ποιος ειναι ο καθαρος μισθος ενος πωλητη γιατι εχω ακουσει πολλα ?

 

Καλως σας βρηκα ξανα και γενικα αποψεις, εμπειρεις παο το πλαισιο ευπροσδεκτες.

 

 

Είναι μία μέθοδος του Πλαίσιου για να δουλεύουν άτομα τσάμπα. Νομικά δεν υπάρχει δοκιμαστική περίοδος αμισθί, υπογράφεις πριν ξεκινήσεις εκπαίδευση και πληρώνεσαι κ για την εισαγωγική εκπαίδευση κανονικά. Υπάρχουν οι συμβάσεις ορισμένου χρόνου αν θέλουν να σε δοκιμάσουν , π.χ. δίμηνες συμβάσεις. Για τον υπολογισμό του καθαρού μισθού, βλέπεις τα μικτά που αναγράφονται στη σύμβαση και αναλόγως της σύμβασης αφαιρείς τις κρατήσεις του ΙΚΑ για να καταλήξεις στα καθαρά, συνήθως το ποσοστό εισφορών των εργαζομένων είναι 16 % αλλά νομίζω ότι γίνονται κρατήσεις και για κάποιο επικουρικό ταμείο. Το φόρο των μισθωτών υπηρεσιών δεν τον αναφέρω γιατί όταν παίρνεις βασικό είσαι κάτω από το αφορολόγητο, δεν έχεις κρατήσεις για φόρους. Για επιδόματα πτυχίου κ.λ.π. δε ξέρω, αναλόγως της σύμβασης που υπάγεσαι και το τι αναγνωρίζει. Γύρω στα 700 να υπολογίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπ οσο καταλαβα απο το τηλεφωνημα το δοκιμαστικο θα ειναι μιας μερας.

Απλα για να δουνε πως λειτουργω μεσα σε ενα καταστημα (ετσι μου ειπαν επι λεξη)

Τωρα το πως θα λειτουργησω σε ενα καταστημα που δεν ξερω που πανε τα τεσσερα μονον αυτοι ξερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Εγω παντως τα παιδια που δουλευουν στο Πλαισιο ως πωλητες, ταμιες κλπ, πραγματικα τα λυπαμαι. Τα εχουν κανει τελειως ρομποτακια, που επαναλαμβανουν τις ιδιες ατακες, στα πλαισια μιας δηθεν ευγενειας. Εγω θα σου προτεινα να ψαξεις για κατι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry άλλη μια γιατί μάλλον κάτι κατάλαβα λάθος. Έχεις πτυχίο μανατζμεντ (από που αν επιτρέπεται?) και ένα χρόνο υπηρεσία σε διαφημιστική και 6 μήνες υπηρεσία και έψαξες παντού και το καλύτερο που βρήκες είναι δοκιμαστική μέρα στο πλαίσιο?

 

Όντως καλά λέει ο από πάνω μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πτυχιο μανατζμεντ απο το Deree.

Ναι ρε παιδια μονο εκει...τωρα το ξανασκεφτομαι και τρελενομαι.

Και ξαχνω πριν απ το Δεκεμβρη.

Και να μην σας πω ποσα βιογραφικα εστειλα...και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στη χώρα των μέσων, των γνωριμιών, των 700 ευρώ, και μην τολμήσεις και γίνεις σουβλατζής γιατί το έχω κλείσει μόλις πάρω πτυχείο..!!

 

Και γω θα σου έλεγα ενστικτωδώς και μόνο ότι στο πλαίσιο δεν έχεις μέλλον.. ίσως μόνο 700 ευρώ μέχρι να βρεις μια δουλειά της προκοπής και όχι να ξεπακετάρεις τις καινούριες LCD και να τις βάζεις στο τραπεζάκι ή να ψάχνεις να βρεις μελάνι για τον εκτυπωτή της γιαγιάς..

Αναρωτιέμαι γιατί χρειάζεται καν πτυχίο για να κάνεις κάτι τέτοιο... Good Luck..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς ήρθες στη χώρα των μέσων, των γνωριμιών, των 700 ευρώ, και μην τολμήσεις και γίνεις σουβλατζής γιατί το έχω κλείσει μόλις πάρω πτυχείο..!!

 

Και γω θα σου έλεγα ενστικτωδώς και μόνο ότι στο πλαίσιο δεν έχεις μέλλον.. ίσως μόνο 700 ευρώ μέχρι να βρεις μια δουλειά της προκοπής και όχι να ξεπακετάρεις τις καινούριες LCD και να τις βάζεις στο τραπεζάκι ή να ψάχνεις να βρεις μελάνι για τον εκτυπωτή της γιαγιάς..

Αναρωτιέμαι γιατί χρειάζεται καν πτυχίο για να κάνεις κάτι τέτοιο... Good Luck..!

 

Λυπάμαι που το λέω αλλά η υπερκαλλιέργεια του πνεύματος που κυριαρχεί στην εποχή μας,(απωθημένο της κατοχής που είχαν μείνει παππούδες-γιαγιάδες αγράμματοι) το Sony και καλά να γίνουν όλοι επιστήμονες έχει γεμίσει τον τόπο πτυχία. Τώρα είναι της μόδας τα μεταπτυχιακά, σε 10 χρόνια το πολύ από τώρα θα έχουμε γεμίσει νέους με μεταπτυχιακά που θα δουλεύουν σε δουλειές του κώλου,και έπειτα θα βγούν στη μόδα τα Ph.D. Αμ πως. Θα είμαστε το έθνος με τους πιο καλλιεργημένους πλην φτωχούς κατοίκους. Εύγε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ, αλλά από την στιγμή που διάβασα την λέξη deree, μου έσκασε στο κεφάλι αυτόματα ένα πολιτικό σύνθημα (που δεν αναφέρω για ευνόητους λόγους) και γελάω.

 

Ρε συ tap_ts, seriously, μείνε άνεργος ή γίνε γενικός διευθυντής προώθησης εποχιακής πεταλούδας, δηλαδή είναι υποτιμητικό, πωλητής στο πλαίσιο.

 

Πωλητής.

Στο πλαίσιο.

Πωλητής.

Στο πλαίσιο.

 

 

 

Κι εμένα μου έριξαν άκυρο για τεχνικός οι γλοιωδώς καθωσπρεπιστές υπέρμαχοι των Chieftec και των Tuvlo-X (-όχι καλέ δε βγάζω χολή- :lol:), αλλά με αυτά που ακούω και βλέπω μάλλον χάρη μου έκαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προσωρινο το βλεπω το πλαισιο...αλλα απο το τιποτα...

 

Αναγκαιο κακο :(

 

Φιλε μου liopyr το υποτιμιτικο το σκεφτηκα και γω δε θελησα να το αναφερω για να μην θεωρηθει "ψωνιστικο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...