Προς το περιεχόμενο

Sony Ericsson Vivaz


alexkan85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

SONY ERICSSON VIVAZ

sr4567.jpg

 

 

 

Σε λιγες μερες ερχεται το πολυαναμενομενο Sony Ericsson Vivaz.

Ενα πραγματικα πανεμορφο τηλεφωνο, με φοβερο design και πολυ μικρες διαστασεις (107.0 x 52.0 x 12.5 mm ) και βαρος μολις ( 97gr ), οι οποιες ειναι εντυπωσιακες για smartphone!

 

Η οθονη ειναι touch 3,2 ιντσων TFT με 17 εκ.χρωματα και αναλυση 360x640 pixel.

 

Με το νεο λειτουργικο Symbian S60 5th edition το Vivaz ειναι κατι παραπανω απο τηλεφωνο!

 

Η Camera ειναι 8.1mp με autofocus, σταθεροποιητη εικονας,αναγνωριση προσωπου, αναγνωριση χαμογελου,4x ψηφιακο zoom,xenon flash και παρα πολλες επιλογες ληψης ,μπορει να εντυπωσιασει και τους πιο απαιτητικους στο ειδος! Στον τομεα της βιντεοσκοπισης το Vivaz ειναι κορυφη, αφου εχει τη δυνατοτητα να κανει ληψη HD video. Δηλαδη 720p!

 

sony-ericsson-vivaz-colours-silver-blue-ruby.jpg

 

 

Τωρα λοιπον σας ειπα καποια απο τα σημαντικοτερα χαρακτηριστικα του Sony Ericsson Vivaz,θα ηθελα να σας παραθεσω τη γνωμη μου,αφου εδω και λιγες ωρες ειναι στα χερια μου.

Ειμαι πραγματικα εντυπωσιασμενος με τις επιδοσεις του, τοσο στην HD βιντεοκαμερα αλλα και στην φωτογραφικη μηχανη 8.1mp ! Τα αποτελεσματα ειναι εξαιρετικα!

 

Το touch ειναι αρκετα καλο και η οθονη εξισου πολυ καλη, παρουσιαζοντας τα χρωματα υπεροχα.

 

Κατι αλλο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι οι πολυ μικρες διαστασεις αλλα και το βαρος του, αφου σχεδον χωραει καθετο στην παλαμη του χεριου μου! Ειναι περιπου 30% μικροτερο απο το iphone! Επιπλεον υπαρχει η δυνατοτητα με το που τραβηξουμε καποιο video να το ανεβασουμε στο Youtube με το πατημα ενος κουμπιου! Ακομη υπαρχει η δυνατοτητα να εγκαταστησουμε πολλες apps.

 

Γενικα,το Vivaz ενα εξαιρετικο τηλεφωνο, αλλα και τρομερη βιντεοκαμερα και φωτογραφικη μηχανη.

 

 

Αναλυτικα τα χαρακτηριστικα: http://www.sonyericsson.com/cws/prod...specifications .

 

Yπαρχει και σελιδα στο facebook στην οποιος θελει μπορει να γινει θαυμαστης , με το ονομα ''Vivaz'' (αυτη με τους πολλους θαυμαστες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τωρα ειδα τιμη και επαθα!!!!399 στο πλαισιο..

δεν ξερω αλλα κατι δεν μου αρεσει...

τιμη και χαρακτηριστικα..

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/Ezi-Mobile-Stand-Driinn-Orange-40DRIO.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Οποιος ενδιαφερεται να το το δωσω 300ευρω το αγορασα 405 ευρω στις 20/3/2010......ριξτε μια ματια στην αγγελια μου ευχαριστω

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=369423&highlight=vivaz

 

για φωτογραφιες και βιντεο το κινητο ειναι ιδανικο:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ατοπο αυτο που λες.........με 400ευρω παντως δεν παιρνεις βιντεοκαμερα που να παιρνει τηλεφωνο και να κανει χιλια-δυο πραγματα..........

 

με την λογικη αυτη θα παιρναμε ενα κινητο των 30ευρω και ολες τις αλλες λειτουργιες που εχουν τα συγχρονα κινητα τηλεφωνα θα παιρναμε τις αντιστοιχες συσκευες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ μπορεί να έχεις και δίκιο. Μάλλον επειδή οι κάμερες στα κινητά με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Πάντως σημασία δεν έχουν τα MP. Αν ο φακός είναι μάπα τότε τι να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως ο φακος εχει σημασια οσο καλες φωτογραφιες και να βγαζουν τα κινητα Mp με Μp διαφερουν πολυ απο τις ψηφιακες μηχανες......

 

Παντως,τα σημερινα κινητα και ειδικα το vivaz βγαζουν αρκετα καλα φωτογραφια ακομα και για εκτυπωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vivaz βγαζει εξαιρετικες φωτογραφιες. Τα αποτελεσματα ειναι πραγματικα εντυπωσιακα! Και επιπλεον εχει παρα πολλες επιλογες ληψης, οπως μια κανονικη ψηφιακη μηχανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...