Προς το περιεχόμενο

Σερβις κινητου sony ericsson


Chris_85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα.

 

Εχω καιρο να ανοιξω θεμα στο φορουμ, ελα ομως που η καταραμενη η σονυ απ οτι φαινεται θα μας βαλει παλι σε τρεχαματα.

 

C905 αγορασμενο πριν περιπου 1μιση χρονο απο καταστημα Βονταφον, πριν μια βδομαδα παρουσιασε το πρωτο προβλημα-δεν λειτουργουσε το μικροφωνο και μπορουσα ν ακουσω τον συνομιλητη μου μονο με ανοιχτη ακοραση ειτε με χαντς φρι.

 

Φυγαμε για σερβις λεω, μονο που δε προλαβα, ειχα σκοπο να το παω απο Δευτερα.

 

Χτες το πρωι αρχισε να βγαζει κατι περιεργα σχηματα στην οθονη, να παει τα γραμματα και τα εικονιδια σε διαφορετικη θεση, κτλ. Σημερα το πρωι δεν ανοιγει, απλα αναβοσβηνει η οθονη.

 

Και εδω και ενα μισαωρο ειμαι με το κ800i, το οποιο ειχα στειλει στο σερβις πριν κατι χρονια εντος εγγυησης και μου επεστραφη καθως εγινε λογος απο το σερβις για υγρασια (!).

 

Αναμενατε νεα μου. Γιατι κατι μου λεει πως οταν μπλεκεις με εγγυησεις στην Ελλαδα, το μονο οπλο του καταναλωτη ειναι οι τοποι κοινωνικης δικτυωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο θα ηταν να το πας ο ιδιος στο service ωστε να ειναι ετοιμο μεσα σε μια-δυο μερες γιατι αν περιμενεις απο την vodafone και την καθε vodafone θα περιμενεις 2 εβδομαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Σημερα επεστρεψε απο το σερβις το κινητο. Το παιρνω περιχαρης απο το καταστημα, διαβαζω τα συνοδευτικα εγγραφα, λενε πως εγινε αντικατασταση καποιου εξαρτηματος. Αναφερεται γραπτως επισης οτι περασε τον ελεγχο.

 

Παω σπιτι, το αναβω, η οθονη δεν ανοιγει....!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, για να καταλαβεις τι σημαινει ελληνικο σερβις.

 

Υγρασια = Εχει προβλημα τo bootrom ή κατι αλλο και θελει αναβαθμιση.

 

Εγω 3 φορες που ειχα χαλασει το W910 μου (τοτε που δεν μπορουσες να το χακαρεις και να το φλασαρεις) μου ελεγαν υγρασια. Κανω αναβαθμιση, ΟΛΑ οκ στο κινητο. Ανοιγε κανονικα ;)

 

Δοκιμασε να κατεβασεις το SEUS (Sony Ericsson Update Service) και ακολουθησε της οδηγειες που σου λεει.

 

Και εγω το C905 εχω τωρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει ολες τις απαραιτητες αναβαθμισεις πριν το δωσω στο καταστημα της vodafone.

 

Αν σου πουν για υγρασια, δεν πρεπει καπως να το αποδειξουν?? (μου εχει συμβη ηδη μια φορα να μου βγαλουν εκτος εγγυησης κινητο -το Κ800- γ αυτο το λογο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει ολες τις απαραιτητες αναβαθμισεις πριν το δωσω στο καταστημα της vodafone.

 

Αν σου πουν για υγρασια, δεν πρεπει καπως να το αποδειξουν?? (μου εχει συμβη ηδη μια φορα να μου βγαλουν εκτος εγγυησης κινητο -το Κ800- γ αυτο το λογο).

 

Μπα, τετιοι που ειναι σου λενε απλα "Εχει υγρασια" και σου βγαζουν το κινητο απο εγγυηση. Αν ομως τους πεις να δουνε το χαρτακι μεσα στο κινητο θα ειναι ασπρο και μετα τι θα πουν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ας πουν οτι θελουν. Την πρωτη φορα δεχτηκαν το κινητο και υποτιθεται οτι το επισκευασαν. Αρα με ποια λογικη θα πουν οτι εχει υγρασια την 2η φορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω αγορασα το σαββατο ενα sony ericcson vivaz απο καταστημα vodafone.

το βαζω σε λειτουργεια και δεν ακουγα τον συνομιλητη μου.

το παω σημερα πρωι στην vodafone και με στελνει στην ericsson.

αυτοι με το που βλεπουν την αποδειξη μου λενε να το πας στο καταστημα που το πηρες με το κουτι του να σου δωσουν καινουργιο.

να μην σας πω τι μου εδωσε το καταστημα vodafone ετσι?

θα το πανε λεει σε δικο τους σερβις και θα το παρω σε 2 εβδομαδες. ενα τηλεφωνο που δεν εχει δουλεψει ουτε ενα λεπτο και για το οποιο εδωσα 330 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τους πεις να σου δοσουν καινουριο, θελουν δε θελουν :-)

 

δεν δινουν τιποτα. το ξεκαθαρισαν. και δεν ηταν θεμα του μαγαζιου αλλα της vodafone.

ετσι μου ειπαν στα κεντρικα που πηρα. μαλιστα ειπαν οτι δεν τους ενδιαφερει αν κανω καταγγελια γιατι γι αυτους δεν υπαρχει νομος που να λεει οτι εντος 7ημερου πρεπει να γινεται αντικατασταση. αν το βρω λεει μαλιστα καπου γραμμενο να τους το παω. βραστο το αβγο και κουρευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και κατι χρονακια ολλα τα κινητα που ειναι εντος εγγυησης, τα παω στο service που ειναι επι της Λ.Βουλιαγμενης στο εμπορικο κεντρο που ειναι και Μαρινοπουλος.Αψογο service -2-3 μερες το πολλυ-και χωρις μαιμουδιες απο μερους τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...