Προς το περιεχόμενο

Πως ξεκλειδωνω το Linksys W200G?


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να δινω internet στο laptop μου αλλα ενω βρισκει το δικτυο δεν μπορει να συνδεθει...Μπαινω στο ρουτερ μεσω της διεθυνσης 192.κτλ κτλ παω στα wireless settings>Wireless Security και το security mode ειναι disabled.

Oι υπολοιπες επιλογες ειναι WEP,WPA,WPA Personal 1,WPA2 Personal και WPA Mixed.

 

Τι πρεπει να επιλεξω στις ρυθμισεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο διπλα απο το security, εχει το wir. access> allow all. Αν και με αυτο δε συνδεετε, βαλε πιο καινουργιους drivers (καντο ετσι και αλλιως) στη καρτα δικτυου σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην κλειδωσε το δικτυο σου .κανε enable to security και κατα σειρα προτιμησης απο καλυτερο σε χειροτερο βαλε.wpa2,wpa,wep.το allow all ειναι στο κλειδωμα με mac address αμα θυμαμαι σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα τους drivers για την καρτα δικτυου αλλα κανωντας search για δικτυα ενω μου βρισκει καποια αλλα το δικο μου δεν το βρισκει...Θα πρεπει να φτιαξω καποιο δικτυο πχ "4saken" και να βαλω password κτλ?

Poulinos το εκανα αυτο που μου προτεινες.

Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...Εκανα οτι μου ειπατε...

 

Ψαχνωντας για δικτυα βρισκει οπως το εχω ονομασει πχ "4saken" αλλα

εχει ενα κοκκινο Χ στα δεξια και λεει οτι οι ρυθμισεις του δικτυοθ δεν συμφωνουν με αυτες που εχουν αποθηκευτει στο laptop....

Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε delete το πρωτο δικτυο, επειδη προφανως το εχει αποθηκευσει η καρτα σου με τις πρωτες ρυθμισεις που εκανες οταν το παλευες. Μετα κανε ενα refresh στα δικτυα για να το ξαναβρεις και δε νομιζω να εχεις προβλημα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε delete το πρωτο δικτυο, επειδη προφανως το εχει αποθηκευσει η καρτα σου με τις πρωτες ρυθμισεις που εκανες οταν το παλευες. Μετα κανε ενα refresh στα δικτυα για να το ξαναβρεις και δε νομιζω να εχεις προβλημα μετα.

 

 

Αυτο ηταν!Σας ευχαριστω!Τωρα δουλευει!:-):-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα τους drivers για την καρτα δικτυου αλλα κανωντας search για δικτυα ενω μου βρισκει καποια αλλα το δικο μου δεν το βρισκει...Θα πρεπει να φτιαξω καποιο δικτυο πχ "4saken" και να βαλω password κτλ?

Poulinos το εκανα αυτο που μου προτεινες.

Ευχαριστω...

 

Αυτο ηταν!Σας ευχαριστω!Τωρα δουλευει!:-):-):-)

 

αν και επαιξε απλα ενημερωτικα δυο πραγματακια.το ssid το δινεις εσυ η οπως ειπες φτιαχνεις καποιο δικτυο px 4saken μονο αν εχεις Hidden ssid.επισης οταν σου βγαζει χ οπος ειπε ο anonymouς ειναι επειδη εχει κρατησει τις παλιες ρυθμισεις απο πριν.εκει το ευκολο ειναι να σβησεις το δικτυο ωστε αν το ξαναβρει με το νεο κλειδωμα και να βαλεις κωδικο ο δευτερος τροπος που μπερδευεσε επειδη πρεπει να δωσεις εσυ το τι κλειδωμα εχει το ρουτερ ειναι να κανεις edit τις ρυθμισεις και απλα να πεις οτι στο υπαρχον δικτυο που εχεις μεσα δεν εχω πλεον πχ wep key αλλα εχω βαλει wpa2 me aes.απλα πρεπει να ξερεις τι εχεις βαλει και επισης αν ειναι tkip aes.Οποτε καλυτερο οπως το εκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...