Προς το περιεχόμενο

Wind F2G 1,5 GB


endeka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες, πηρα την προσφορα της WIND για 1,5 GB δωρεαν Ιντερνετ το μηνα για ολο το 2010, την οποια ενεργοποιησα 23 Μαρτιου. Χθες μου ηρθε μηνυμα "Η διαρκεια ισχυος σας εληξε και η συνδεση σας θα ακυρωθει σε 5 ημερες.Ανανεωστε το χρονο ομιλιας σας" : Ειχα τσεκαρει και ελεγε οτι δεν χρειαζεται ανανεωσεις. Με δουλεψαν τελικα ή δεν διαβασα κατι καλα ? Εχει τυχει και σε καναν αλλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και εγώ την πάτησα με αυτό, είχα πάρει μια κάρτα F2G για να μπαίνω από το κινητό μου τσάμπα στο internet με την προσφορά που δίναν (αρχικά), είδα εντελώς τυχαία την διαφήμιση της vodafone με τον περιπτερά, που σύγκρινε τα καρτοκινητά και έλεγε για το F2G της Wind ότι δίνει 100MB, αφού το έψαξα, ήταν όντως έτσι, ενώ στην αρχή έδινε 1,5 GB τώρα δίνει μόνο 100MB !!

 

http://wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=2041

 

Και οπότε, απλώς τελείωσε το "τσάμπα" και τα υπόλοιπα θα βγούν απο την τσέπη σου... δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TheoKent, νομιζω οτι ειμαστε διαφορετικη περιπτωση.Εσυ φανταζομαι την πηρες μετα τις 24 Μαρτιου. Εγω προλαβα στις 23. Αλλα κι εσενα λογικα θα σου ερθει μηνυμα 5 μερες πριν συμπληρωσεις μηνα να κανεις ανανεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο το είχα πάνω απο ένα χρόνο και είχε μείνει και με αρκετό υπόλοιπο, απλά δεν το χρησιμοποιούσα εγώ. Την ενεργοποίηση της υπηρεσίας πρέπει να την έκανα γύρω στις 18 του Μαρτίου όταν βγήκαν οι πρώτες διαφημίσεις...

Έστειλα για την προσφορά και έλαβα ένα μήνυμα το οποίο έλεγε ότι έχω 3000 χρόνο ομιλίας & sms και 3000 MB μέχρι τέλος Απριλίου και 1500 λεπτά & sms και 1500ΜΒ για κάθε μήνα από τότε μέχρι το τέλος του χρόνου. Ωστόσο και πάλι επειδή το ήθελα κυρίως για chat δεν πρεπει να ξεπέρασα τα 100ΜΒ χρήσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TheoKent: Όσοι ενεργοποίησαν την προσφορά πριν τις 23/03 θα χουν 1,5 gb.....όσοι μετά παίρνουν 100 mbs τέλος.

endeka:πήγαινε σε μια wind κ κάνε μια ανανέωση ελάχιστο 1 ευρώ κ είσαι αρχηγός για έναν χρόνο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λέμε....με τα μέχρι τώρα ειπωμένα απ την εξυπηρέτηση πελατών της wind "όσοι ενεργοποιήσαν μέχρι τις 23/03 θα έχουν κανονικά τα 1,5 gb τον μήνα έως το τέλος του χρόνου" οι υπόλοιποι 100mbs τον μήνα....

είδωμεν.....

να ελέγχετε πάντως τακτικά το υπόλοιπό σας γιατί η wind σε μπερδέματα κ λάθη είναι πρώτη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σύμφωνα με το site της wind

 

Η ενημέρωση για το υπόλοιπο του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας, και SMS προς F2G από την προσφορά πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1245 η με αποστολή δωρεάν SMS με την εντολή ΥΠ στο 1245.

 

αλλά για εκτός προσφοράς...

Για να πληροφορηθείτε οποιαδήποτε στιγμή το διαθέσιμο υπόλοιπο αξίας του χρόνου ομιλίας σας μπορείτε να καλέσετε το 1269 από το κινητό σας ή να στείλετε ένα γραπτό μήνυμα (SMS), χωρίς περιεχόμενο, στο 1269.

 

 

Ωστόσο σημειώνω ότι στην προσφορά δεν αναφέρει πόσα δωρεάν MB υπολείπονται από την προσφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες κ εγώ μόλις άκουσα την προσφορά της wind τρελαθηκα.Την ενεργοποιεισα αμέσως.Της πρώτες μέρες αντιμετώπισαν προβλήματα.Εκεί που είχα κάρτα 29 ευρο,μπαίνοντας στο ΝΕΤ για δυο ώρες.Μετά παίρνοντας τηλ για να δω το υπόλοιπο μου έλεγε ότι έχω μείον κιόλας.Τους πήρα τηλ στο κέντρο για να λυσω το πρόβλημα. Μετά πολλά τα χρήματα ξανά μπήκαν στην κάρτα κανονικά.Μυνημα δεν μου έχει έρθει για να βάλω στην κάρτα.Όσο αφορά την χρέωση του ΝΕΤ δεν ξέρω ακόμη πόσο είναι.Έχω κατεβάσει περίπου 500mb κ δεν με έχει χρεώσει τίποτα.Από τον άλλον μήνα θα κοιτάξω αυτό με τα 100mb που λένε ότι είναι το οριο.Την κάρτα την έχω έτσι ενδιξτικα πάνω από 4 χρόνια.

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο 2,5μηνες χωρις τηλεφωνο λογω του προβληματος με την προσφορα του 2010 η wind σκαρφιστηκε και αλλη ιστορια για να με διαβεβαιωσει πως δεν μπορω να παρω την προσφορα που ενεργοποιησα στις 23/3..Το τελευταιο διμηνο οπως αντιλαμβανεστε εμεινα χωρις τηλεφωνο και ετσι προχτες ενεργοποιησα την νεα προσφορα με τα 1500´ για να μπορω να επικοινωνησω.Το αποκορυφωμα ηρθε σημερα οταν ξανακαλεσα την εξυπηρετηση πελατων και η εκπροσωπος μου ειπε οτι ενεργοποιησατε την νεα π

ροσφορα και τωρα δεν μπορειτε να ξαναβαλετε την παλια.Της εξηγησα οτι δεν ειχα τηλεφωνο για μηνες και ηταν μια κινηση απογνωσης για να λειτουργησει παλι το κινητο μου.Ο εμπαιγμος σε αυτη την εταιρεια δεν εχει τελειωμο.Θα ηθελα να ξεκαθαρισω πως και οι δυο προσφορες μπορουν να συνδυαστουν απλα η εταιρεια δεν ειχε ποτε σκοπο να μου δωσει αυτο που δικαιουμαι ως συνδρομητης της και σκαρφιστηκε αυτο το τεχνασμα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...