Προς το περιεχόμενο

Απορίες για Facebook


dark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)Μπορεί να είμαι φίλος με κάποιον αλλά ένας φίλος του φίλου μου να μη μπορεί να δει ότι είμαστε φίλοι ? (να είμαι αόρατος γι αυτόν σα φίλος του φίλου καθώς και ότι γράφω σε τοίχους κλπ)

2)Όταν γράφεις κάτι στον τοίχο σου η' σχολιάζεις στον τοίχο ΦΙΛΩΝ ΣΟΥ μπορούν να το δουν κ φίλοι των φίλων σου που δεν είναι δικοί σου φίλοι?

3)Αν αποκλείσω κάποιον που είναι φίλος φίλου μου θα πάψει να με βλέπει ανάμεσα στους φίλους του κοινού μας φίλου?

4)Στις επιλογές απορρήτου το Φίλοι, επισημάνσεις και διασυνδέσεις δεν το έχει σε μένα αλλά σε άλλους φίλους μου το έχει

Πως γίνεται να το βάλω κ εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Μπορεί να είμαι φίλος με κάποιον αλλά ένας φίλος του φίλου μου να μη μπορεί να δει ότι είμαστε φίλοι ? (να είμαι αόρατος γι αυτόν σα φίλος του φίλου καθώς και ότι γράφω σε τοίχους κλπ)

2)Όταν γράφεις κάτι στον τοίχο σου η' σχολιάζεις στον τοίχο ΦΙΛΩΝ ΣΟΥ μπορούν να το δουν κ φίλοι των φίλων σου που δεν είναι δικοί σου φίλοι?

3)Αν αποκλείσω κάποιον που είναι φίλος φίλου μου θα πάψει να με βλέπει ανάμεσα στους φίλους του κοινού μας φίλου?

4)Στις επιλογές απορρήτου το Φίλοι, επισημάνσεις και διασυνδέσεις δεν το έχει σε μένα αλλά σε άλλους φίλους μου το έχει

Πως γίνεται να το βάλω κ εγώ?

 

1) οχι

2) αν τα profile's δεν ειναι ιδιωτικα (private) τα βλεπει οποιος μπει στο profile σου/του

3) οταν κανεις καποιον μπλοκ δεν μπορει να σε δει (απο το λογαριασμο του)! αν ομως εχει και 2ο λογαριασμο σε βλεπει...

4) αυτο δεν το ξερω.. δοκιμασε να μπεις απο αλλον browser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1) οχι

2) αν τα profile's δεν ειναι ιδιωτικα (private) τα βλεπει οποιος μπει στο profile σου/του

3) οταν κανεις καποιον μπλοκ δεν μπορει να σε δει (απο το λογαριασμο του)! αν ομως εχει και 2ο λογαριασμο σε βλεπει...

4) αυτο δεν το ξερω.. δοκιμασε να μπεις απο αλλον browser

Οσον αφορα το 2, το τι ακριβως θα βλεπουν οι φιλοι σου (ολοι ή καποιοι απο αυτους) στον τοιχο σου το ελεγχεις εσυ απο τις ρυθμισεις (δεν θυμαμαι απο που ακριβως). Τωρα αν εσυ γραψεις κατι στον τοιχο καποιου Αλλου, το ποιοι θα το βλεπουν οριζεται απο τον Αλλο (εκτος αν εχεις μπλοκαρει καποιους κοινους φιλους).

Για το 3 μπορεις να επιλεξεις να μην φαινεσαι καθολου στην αναζητηση. Σαν να μην υπαρχεις στο FB ενα πραγμα, για κανεναν αλλον εκτος απο τους φιλους σου. Με ειχε σωσει αυτο.

Βεβαια στην ακραια περιπτωση που ο φιλος σου ο Μπαμπης εχει φιλο τον Θαναση (που τον εχεις μπλοκαρει) και τον Νασο (που ειναι το δευτερο προφιλ του Θαναση, αλλα εσυ δεν το ξερεις για να τον μπλοκαρεις) και γραψεις στον τοιχο του Μπαμπη, τοτε ο Νασος-Θανασης θα σε δει και θα καταλαβει πως τον εχεις μπλοκαρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) οχι

ΝΑΙ.

Υπάρχει επιλογή. Εκτός και αν είσαι στους νέους του facebook που με την αλλαγή του, δεν σου εμφανίζεται ως επιλογή.

Έχω φίλους που δεν τους βλέπουν οι υπόλοιποι φίλοι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...