Προς το περιεχόμενο

Mountain Bikes ΣΤΟ Praktiker


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Και στο βασιλοπουλο εχει προσφορα κατι μητρικες am3. Προφανως και οταν μιλαμε για καλες τιμες καλο ειναι να το βλεπουμε και ελαφρως συγκριτικα. Μιλαμε για ποδηλατα κινεζικα, για τα οποια δεν υπαρχουν ανταλλακτικα, των οποιων η ποιοτητα κατασκευης ειναι της της πλακας, και που αναθεμα αν θα κρατησουν πανω απο 2 χρονια. Και οταν με τα ιδια χρηματα μπορουμε να στραφουμε σε επωνυμες και ποιοτικες λυσεις, καλο ειναι τετοιες "ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ" να τις αποφευγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο βασιλοπουλο εχει προσφορα κατι μητρικες am3. Προφανως και οταν μιλαμε για καλες τιμες καλο ειναι να το βλεπουμε και ελαφρως συγκριτικα. Μιλαμε για ποδηλατα κινεζικα, για τα οποια δεν υπαρχουν ανταλλακτικα, των οποιων η ποιοτητα κατασκευης ειναι της της πλακας, και που αναθεμα αν θα κρατησουν πανω απο 2 χρονια. Και οταν με τα ιδια χρηματα μπορουμε να στραφουμε σε επωνυμες και ποιοτικες λυσεις, καλο ειναι τετοιες "ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ" να τις αποφευγουμε.

 

Aλουμινενιο, διπλη αναρτηση, δυο δισκοφρενα και πακετο Shimano, θα ηθελα πολυ να μου εβρισκες εστω και σε IDEAL με 180€. Και.... δεν υπαρχουν ανταλλακτικα για Shimano ;;;;; Αναθεμα τα 600€ που εδωσα για Scott και δεν ειχε ουτε στεκα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δεδομενη αγορα σοβαρου ποδηλατου, το βρισκω δυσκολο να μην ξερεις, πως ολα τα δισκοφρενα δεν ειναι ιδια, πως οι μπραστα αναρτησεις το πιθανοτερο να ειναι της πλακας (οι πιο φτηνες επωνυμες ξεκινανε στα 60 ευρω) και πως με σκελετο αλουμινιο κυκλοφορουν πολλα ποδηλατα εδω και 10 χρονια. Αλλα σκεψου πως το giant το δικο αν και XL ειναι πιο ελαφρυ απο το ideal του κολλητου μου που ειναι small αλλα δεκαετιας. Oσον αφορα τα shimano, επειδη την πατησε φιλος μου αγοραζοντας berreta (ποδηλατο μην παει ο νους σας στις καραμπινες) shimano ηταν μονο οι μανετες. Τιποτα αλλο. Επειδη αυριο θα παω πρακτικερ για αλλες δουλειες, θα του ριξω μια ματια, για να μην μιλαω στον αερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλουμινενιο, διπλη αναρτηση, δυο δισκοφρενα και πακετο Shimano, θα ηθελα πολυ να μου εβρισκες εστω και σε IDEAL με 180€. Και.... δεν υπαρχουν ανταλλακτικα για Shimano ;;;;; Αναθεμα τα 600€ που εδωσα για Scott και δεν ειχε ουτε στεκα !!!

 

 

Αστο ρε φιλε.. επιδει διπλα δεν γραφει mhz κ gb... νομιζουν οτι ειναι ακυρα...

 

Ανταλακτικα λεει.....

 

Τετοια τιμη ουτε στον υπνο σου ρε συ responder

ασε λοιπον την ειρονια αφου δεν ξερεις!!!

 

---------- Προσθήκη στις 04:05 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 04:04 ----------

 

Με δεδομενη αγορα σοβαρου ποδηλατου, το βρισκω δυσκολο να μην ξερεις, πως ολα τα δισκοφρενα δεν ειναι ιδια, πως οι μπραστα αναρτησεις το πιθανοτερο να ειναι της πλακας (οι πιο φτηνες επωνυμες ξεκινανε στα 60 ευρω) και πως με σκελετο αλουμινιο κυκλοφορουν πολλα ποδηλατα εδω και 10 χρονια. Αλλα σκεψου πως το giant το δικο αν και XL ειναι πιο ελαφρυ απο το ideal του κολλητου μου που ειναι small αλλα δεκαετιας. Oσον αφορα τα shimano, επειδη την πατησε φιλος μου αγοραζοντας berreta (ποδηλατο μην παει ο νους σας στις καραμπινες) shimano ηταν μονο οι μανετες. Τιποτα αλλο. Επειδη αυριο θα παω πρακτικερ για αλλες δουλειες, θα του ριξω μια ματια, για να μην μιλαω στον αερα.

 

οκ αδερφε.. πες εσυ αλλο ποδηλατο με 180 με ολα αυτα πάνω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως απο ολα οσα εγραψα τι δεν καταλαβες? Δεν ειπα πως μπορεις να βρεις τα ιδια (με αυτα τα λεφτα) αλλα να στραφεις σε πιο σοβαρες λυσεις. Με 220 παιρνεις giant με πολυ καλη μπροστα αναρτηση, αρκετα ελαφρυ, με μεγεθη στο σκελετο γιατι δεν χωραμε ολοι στο ιδιο ποδηλατο, αλλα με παραδοσιακα τακακια. Απο΄κει και περα μπορεις να βρεις φοβερα μεταχειρισμενα (υπαρχουν πιο ειδικευμενα site) σε αυτα τα λεφτα αποφευγοντας ολους τους κινδυνους που ανεφερα πιο πανω. Ωστοσο ο πιο βασικος παραγοντας για μενα ειναι αυτο που θα παρεις τι θα το κανεις. Αν το μετακινεις ελαχιστα τα ποδηλατα του πρακτικερ δεν ειναι ασχημα. Εγω απ΄τη μερια μου κανω και καταβασεις απο βουνο, και μεγαλες διαδρομες οποτε δεν θα έμπαινα καν στη λογικη φτηνου ποδηλατου. Και επειδη ειμαι και 1.90 χρειαζομαι σεκλετο XL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ψηνομαι για ποδηλατο...μιας κ δεν γνωριζω πολλα ..δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις(καταβασεις,βουνα κ.τ.λ) αυτο με τα 179ευρω(born to run II 26") θα με καλυψει?

θεωρειται οντως πολυ καλη προσφορα?

το 26" αναφερεται σε καποιο μεγεθος?

 

επισης,στη σελιδα του carefour δειχνει ενα μόνο mountain στα 79ευρω...εχει κιαλλα σε προσφορα ή μόνο αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά με 180 ευρώ θα πάρετε κάτι πολύ κάτω του μετρίου. Απλά θα λέγεται ποδήλατο τίποτα παραπάνω. Επίσης αν θα το χρησιμοποιείτε μόνο σε άσφαλτο και λίγο χωματόδρομο τότε η πίσω ανάρτηση απλά θα σας κουράζει πολύ περισσότερο. Θα σας τρώει πολύ ενέργεια από το πετάλι. Καλύτερα να δείτε κάποιο με μονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν θες την γνώμη μου ως ποδηλάτης σου προτείνω να αποφύγεις αγορά ποδηλάτου απο πρακτικερ μαρινοπουλους καρφουρ κλπ. Ειναι φθηνιάρικα εχουν πανω οτι φθηνότερο κ βάζουν ταχύτητες shimano επειδή τις ξερει ο κόσμος για να σε πεισουν. Μην ξεχνας οτι η shimano βγάζει πολλές σειρες και υποθέτω οτι αυτη θα ειναι η πιο φθηνή που βγάζει. Επίσης αν εννοεις το full suspension που βλεπω στην φωτογραφία η πίσω ανάρτησή του φαίνεται φθηνιάρικη κ χωρίς την δυνατότητα να την κλειδώσεις, κάτι που θα σε ταλαιπωρήσει πολύ στις ανηφόρες. Νομίζω για full suspension οι σωστες αναρτήσεις ειναι με αέρα και κλειδώνουν. Εγω προσωπικα εχω ενα ideal και θεωρώ οτι ειναι τίμια ποδήλατα με καλά περιφερειακά για τα λεφτά που δίνεις. Αυτά ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένταξή ρε παιδιά εννοείτε οτι τα επώνυμα ποδήλατα ειναι καλύτερα σε σχεση με τα no name τον πολυκαταστημάτων αλλα π.χ αν κάποιος θελει το ποδήλατο για να κανει μια βολτα το ΣΚ οταν πηγαίνει στο χωριο του πιστεύω δεν ειναι απαραίτητο να δώσει +250€!

Εδω κυκλοφορουν ακόμα με τελείως παλιά ποδήλατα του τυπου:

 

567487032_8bc43ecae2.jpg

 

κ δεν εχουνε πρόβλημα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο φίλος...

Με αυτά που διαβάζω, με βλέπω για ποδηλατοδάνειο...

Καλύτερα κάτι φθηνό έως το πολύ 200 ευρώ, ιδιαίτερα για περιστασιακή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πάλι καλά που διαβάζουμε τις οδηγίες...

 

Εδώ μπορούν όλα τα μέλη να αναφέρουν, τις όποιες προσφορές (ή αντιπροσφορές) αγορών υλικού τεχνολογίας ή λογισμικού συναντούν σε πάσης φύσεως καταστήματα φυσικά ή διαδικτυακά.

Ο μόνος περιορισμός που τίθεται -για ευνόητους λόγους- είναι να είναι δυνατή η αγορά ή η αποστολή των προϊόντων στην Ελλάδα.

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=303710

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο φίλος...

Με αυτά που διαβάζω, με βλέπω για ποδηλατοδάνειο...

Καλύτερα κάτι φθηνό έως το πολύ 200 ευρώ, ιδιαίτερα για περιστασιακή χρήση.

 

Λάθος.

 

Καλύτερα κάτι καλό με 600€ που θα κρατήσει για μια ζωή (κυριολεκτικά) παρά κάτι με 200€ και «μιας χρήσης».

 

Το πρώτο έχει και πολύ καλύτερη αξία μεταπώλησης σε περίπτωση που τελικά δε θέλεις να το κρατήσεις. Άνετα θα έπαιρνα μεταχειρισμένο TREK... και σε τιμή κοντά με αυτή που έχει καινούριο. Αλλά για μεταχειρισμένο του Carrefour, δεν υπήρχε περίπτωση να δώσω πάνω από 50€... δε πάει να είναι και full carbon.

 

 

Δείτε το και αλλιώς. Όλοι όσοι πήραμε/παίρνουμε ποδήλατα με > 600€ είμαστε κορόιδα; Γιατί να μη πάρουμε κι εμείς τα super-wow ποδήλατα του Carrefour με τέτοιες τιμές; Λέτε να μη ξέρουμε ότι υπάρχουν; Κάτι άλλο θα έχουμε στο μυαλό μας... ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...